Wybrzeże Bałtyku-śladami Latarni morskich

Numer imprezy turystycznej:
od 2020-07-29 do 2020-08-03
TRANSPORT:
1500 zł

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu nad Bałtyk – śladami latarni morskich!
Termin: 29.07-03.08.2020
Cena:  zostanie podana wkrótce!
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka  nad wybrzeże Bałtyku -śladami latarni morskich 
Termin : 29.07-03.08.2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe!

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

PROGRAM

DZIEŃ I – 29/30.07.2020 TARNÓW-STAROGARD GDAŃSKI-KARTUZY-USTKA
Zbiórka w TARNOWIE. Wyjazd w kierunku STAROGARD  GDAŃSKEIGO stolicy i centrum Kociewia jednego z najstarszych miast na Pomorzu. Przyjazd w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta.  Zobaczymy m.in:  rynek Starego miasta  , Kościół pw.  Św.  Mateusza , Basztę Gdańską, Basztę Narożną.  Czas wolny . Przejazd do KARTUZ, miasta położonego nad czterema jeziorami.  Spacer po mieście  zwiedzimy m.in.  Kolegiatę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz zespół budynków Zakonu Kartuzów.  Msza Święta .  Przejazd do KASZUBSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO  obszaru  chronionego  w centralnej części Pojezierza Kaszubskiego, który obejmuje zespół Jezior Raduńskich, Wzgórz Szymbarskich oraz kompleks Lasów Mirachowskich . Spacer śladami pomników przyrody. Następnie przejazd do USTKI  . Zwiedzanie latarni  niezwykle interesującego  architektonicznie obiektu, składającego  się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników.  Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ II -31.07.2020 CZOŁPINO-ŁEBA-STILO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do osady CZOŁPINO .  Zwiedzanie latarni jednej  z nielicznych, która jest oddalona od skupisk ludzkich. Jest położona w odległości 1000 metrów od brzegu, pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy, w samym sercu Słowińskiego Parku Narodowego. Wznosi się na wysokość 25 metrów na wysokiej zalesionej wydmie (55 m n.p.m).  Zwiedzanie SŁOWIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO-  jednego z 23 parków narodowych w Polsce, który został uznany przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Przejazd do ŁEBY, która otoczona jest z trzech stron wodą, od północy morzem Bałtyckim, od zachodu jeziorem Łebsko, a od wschodu jeziorem Sarbsko. Pomiędzy jeziorem Łebskim a morzem znajdują się wydmy ruchome, zjawisko niespotykanie rzadkie w Europie. Wydmy ruchome wchodzą w obszar Słowińskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie. Czas wolny . Msza Święta  Przejazd do STILO . Zwiedzanie latarni-charakterystyczną budowli o kształcie ściętego ostrosłupa, na szesnastokątnej podstawie.  Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie . Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ III-01.08.2020 ROZEWIE-WŁADYSŁAWOWO-JASTARNIA-HEL-GDYNIA
Śniadanie . Wykwaterowane . Zwiedzanie  latarni na Przylądku ROZEWIE. To najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj. Przejazd do WŁADYSŁAWOWA.
Spacer po mieście.  Czas wolny. Przejazd do JASTARNI . Obecna latarnia morska w Jastarni powstała w 1950 roku na miejscu latarni zniszczonej w trakcie działań wojennych na początku II Wojny Światowej. Jest to metalowy walec, osadzony na betonowej podstawie, pomalowany w czerwono-białe pasy. Nie jest udostępniona do zwiedzania, jednak warto zobaczyć tę najniższą z polskich latarń.  Przejazd  na HEL.  Latarnia helska zastąpiła po II Wojnie Światowej swoją poprzedniczkę wybudowana jeszcze na przełomie XVIII i XIX wieku. Budowla stanowi czterdziestometrową wieżę w kolorze pomarańczowym zwieńczoną równie czerwoną latarnią z galerią udostępnioną do zwiedzania. Wieża znajduje się na samym końcu półwyspu helskiego. Zwiedzanie.  Plażowanie .
Przejazd do GDYNI. Msza Święta . Przejazd do hotelu . Zakwaterowanie . Obiadokolacja . Nocleg


DZIEŃ IV-02.08.2020 GDYNIA-SOPOT-KRYNICA MORSKA-ELBLĄG
Śniadanie . Wykwaterowane . Zwiedzanie Gdyni . Zobaczymy m. in: Skwer Kościuszki ORP Błyskawica ( Muzeum Marynarki Wojennej ) lub Dar Pomorza . Msza Święta. Przejazd do SOPOTU. Latarnia morska w Sopocie początkowo pełniła funkcję wieży widokowej zasłaniającej nieestetyczny komin kotłowni Zakładu Balneologicznego, obecnie stanowi znak nawigacyjny w polskim systemie żeglugi morskiej oraz punkt obserwacyjny, skąd można podziwiać molo i część Sopotu.  Przejazd do KRYNICY MORSKIEJ. Obecna latarnia w Krynicy Morskiej jest zastępczynią zniszczonej pod koniec wojny XIX wiecznej wieży. Powstała w latach pięćdziesiątych, obecnie jest udostępniona do zwiedzania. Zbudowana została z betonowych bloków na kształt ściętego stożka z wewnętrznymi schodami pnącymi się wzdłuż ścian. Z galerii rozciąga się widok na wody pełnego morza i Zalewu Wiślanego, od strony lądu można dojrzeć Tolkmicko i Frombork, a przy dobrej widoczności nawet światła Helu i Gdańska. Zwiedzanie.  Przejazd do ELBLĄGA.  Zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. bramę Targową, katedrę pw. św. Mikołaja, kamienice starego miasta). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.  Obiadokolacja. Nocleg .

DZIEŃ V-03.08.2020 GRUDZIĄDZ –TARNÓW
Śniadanie . Wykwaterowane. Przejazd do GRUDZIĄDZA . Zwiedzanie miasta m.in. Brama Wodna – Mury miejskie – Pałac Opatek – Kościół Ducha św. – Spichrze – Rynek – Kościół gotycki farny św. Mikołaja – Kolegium jezuickie i kościół św. Franciszka Xawerego – Góra Zamkowa.  Msza Święta  .  Czas wolny .
Przejazd do Tarnowa.

DZIEŃ VI -04.08.2020
Przyjazd na miejsce zbiórki

Organizatorem Pielgrzymki jest
Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BV Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA

CENA ZAWIERA:

 • Transfer komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach, pensjonatach  **/***
 • Wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji
 • opieka pilota wycieczek
 • ubezpieczenie NNW 10 000 zł
 • bilety wstępów

 CENA NIE ZAWIERA:

 • Napojów do kolacji
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego
 • Fakultatywny koszt ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki – 3,5 % ceny w przypadku zachorowania nagłego
 • Fakultatywny koszt ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki z rozszerzeniem na choroby przewlekłe– 7 % ceny pielgrzymki

OBLIGATORYJNIE:
DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

 • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego –  zł
 • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych- zł
 • Wybór miejsca w autokarze -koszt 50 zł ( konieczny wcześniejszy kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów)

 

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  2.
  Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego – 20 euro dzień

UMOWA I DANE DO PRZELEWU


Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721; 146656700
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY