Pielgrzymka do Włoch

WŁOCHY

Zorganizowane pielgrzymki do Włoch

Zanim Półwysep Apeniński kojarzył się z pizzą oraz spaghetti, zdobył swoją sławę poprzez wielki wkład tego regionu w rozwój chrześcijaństwa i katolicyzmu. Właśnie dlatego pielgrzymki do Włoch cieszą się tak gigantycznym zainteresowaniem. Bez wątpienia znajdziemy tam niezwykle dużo intrygujących miejsc, które przeniosą nas o kilkaset lat wstecz. Wizyta w sakralnych lokalizacjach nie tylko może nam pokazać kawałek historii, ale przede wszystkim natchnąć nas energią z samej góry do działania.

Pielgrzymka – Rzym kluczowym celem

Nie ma co ukrywać, gdzie powinna zaprowadzić nas włoska pielgrzymka. Rzym stanowi najważniejsze miejsce dla każdego chrześcijanina na całym świecie. Praktycznie od samego początku rozwoju tej religii w Europie to właśnie tutaj urzędowali papieże, stanowiący najważniejsze osoby całego świata katolickiego. Oczywiście Bazylika świętego Piotra, de facto położona w Watykanie, to nie jedyne miejsce warte zobaczenia w Rzymie. Wystarczy tylko wspomnieć o takich lokalizacjach jak Fontanna di Trevi, a także starożytne Koloseum.

Pielgrzymka do Włoch – nie tylko stolica Italii

Wcześniejszy podział na mniejsze księstwa sprawił, że każda część Półwyspu Apenińskiego ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Pielgrzymka do Włoch obejmuje zarówno centralne regiony, jak również malowniczą północ. Na czele można tutaj wymienić fantastyczną Wenecję ze swoimi wyjątkowymi kanałami oraz takie miasta w Toskanii jak Siena czy Florencja. Oprócz walorów turystycznych, w każdym z tych miast znajdziemy zabytki ważne z perspektywy chrześcijańskiej.

Pielgrzymka do Włoch śladami świętych

Jan Paweł II dla Polaków stanowi jedną z najważniejszych postaci w całej historii. Nic więc dziwnego, że pielgrzymka do Włoch śladami świętych w dużej mierze będzie opierała się na dziedzictwie Karola Wojtyły. Znany był on z aktywnego uczestnictwa w życiu na Półwyspie Apenińskim. Poza oczywiście stolicą Italii, w programie takiej wycieczki znajdziemy takie miejsca jak Turyn oraz Siena, a także Asyż i Dolinę Aosty, gdzie Jan Paweł II spędzał wielokrotnie swoje wakacje z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Wycieczka do Watykanu z Kościoła

Bazylika świętego Piotra od zawsze stanowiła kluczową destynację, jeżeli chodzi o pielgrzymów z Polski. Wycieczka do Watykanu z kościoła miała bardzo dużą wagę zarówno w trakcie papiestwa Karola Wojtyły, jak również po jego śmierci. Dzisiaj bardzo dużo osób znad Wisły bardzo chce odwiedzić Stolicę Apostolską, aby złożyć hołd zmarłemu już Papieżowi Polakowi.

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY