Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka Izrael – dlaczego warto pojechać?

Izrael to od lat jeden z najważniejszych kierunków pielgrzymkowych wybieranych przez chrześcijan. Katolicy tak chętnie wybierają się do Ziemi Świętej głównie ze względu na to, że to właśnie w tym regionie świata narodziło się całe chrześcijaństwo. Na terenach dzisiejszego Izraela, ale również części Palestyny znajduje się wiele miejsc, o których usłyszymy zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie. Dzięki pielgrzymce, można zobaczyć je na własne oczy. Taką możliwość oferuje nasze Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe.

Dlaczego warto wybrać się na pielgrzymkę właśnie do Izraela? Pielgrzymka Izrael to przede wszystkim miejsca związane z najważniejszymi osobami w historii chrześcijaństwa. Znajdziemy tam ślady nie tylko Jezusa Chrystusa, ale również Jana Chrzciciela, Maryi, św. Piotra, Mojżesza oraz św. Jana. Ciekawe historie o ich życiu opowiadają przewodnicy. To prawdziwa skarbnica wiedzy.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymki do Izraela – co można odwiedzić?

Miejsc, które należy odwiedzić w czasie pobytu w Izraelu jest bardzo wiele. Na samym szczycie listy znajduje się oczywiście Jerozolima – najważniejszy punkt każdej wycieczki do Ziemi Świętej. To wyjątkowe miasto, które jest nie tylko przepełnione historią. To również miejsce, w którym łączą się drogi przedstawicieli trzech religii. Chrześcijanie powinno odwiedzić w Jerozolimie takie miejsca jak Ściana Płaczu, Góra Oliwna czy Bazylika Grobu Świętego.

Podczas wizyty w Izraelu koniecznie należy odwiedzić również Betlejem, Jerycho oraz Nazaret. Obecność w miastach oraz niewielkich miasteczkach związanych z Jezusem Chrystusem to niesamowite doznanie dla każdego wierzącego katolika. Oprócz miejsc związanych z kultem religijnym, podczas pielgrzymki do Izraela warto odwiedzić także Tel Awiw.

Pielgrzymki do Ziemi Świętej

Ziemia Święta to miejsce, w którym spotkać można przedstawicieli trzech religii – chrześcijaństwa, judaizmu oraz islamu. Historia każdej z nich zaczyna się na terenach zajmowanych dzisiaj przez Izrael oraz Palestynę. Nie brakuje tutaj więc miejsc związanych z pierwszymi prorokami oraz świętymi. Ta wielokulturowość dodaje temu miejscu uroku. Dzięki niej pielgrzymki do Ziemi Świętej to nie tylko doznanie duchowe, ale również możliwość poznania innych kultur oraz przekonań wyznawców odmiennych religii.

Łącząc to z niesamowitą architekturą izraelskich miast i świetną regionalną kuchnią otrzymujemy odpowiedź na pytanie, dlaczego pielgrzymki do Izraela cieszą się tak dużą popularnością w naszym kraju.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Inne posty