Jordania - Góra Nebo i Madaba

Jordania – Góra Nebo i Madaba

Pielgrzymka do Jordanii – MADABA i GÓRA NEBO

Jordania - Góra Nebo i Madaba

Jednym z przystanków podczas naszych podróży po Jordanii jest Madaba.
Znajduje się tu słynna mapa-  mozaika podłogowa, która przyciąga nie tylko swoim pięknem, ale też historią Bliskiego Wschodu z okresu bizantyjskiego.  Wyściela ona podłogę cerkwi Świętego Jerzego i pochodzi z VI wieku.  Mapa przedstawia Jerozolimę, Deltę Nilu i Palestynę, a największym elementem mapy jest umieszczona w samym centrum Jerozolima.  Sama cerkiew Świętego Jerzego jest rozjaśniona ikonami przedstawiającymi życie Świętych.
Jordania - Góra Nebo i Madaba

Kolejnym punktem w naszych pielgrzymkach jest Góra Nebo.  Rozpościera się z niej taki sam widok na Ziemię Obiecaną, Jordanię i Morze Martwe jaki widział Mojżesz wieki temu. Na pamiątkę wizyty św Jana Pawła II w tym miejscu zasądzono drzewo oliwkowe.  Z samego szczytu na Ziemię Obiecaną spogląda również Krzyż Wężowy z brązu upamiętniający wizytę Papieża Polaka.  Niezwykłym miejscem jest również Bazylika Mojżesza w której zwykle odprawiamy Mszę świętą.

Na zakończenie tak obfitych przeżyć odwiedzamy manufakturę, w której wyrabia się obrazy, biżuterię, ceramikę z naturalnego kamienia.
Jest to zakład gdzie większość pracowników to osoby niepełnosprawne, ich wyroby są niesamowicie pracochłonne i dokładne.
Zapraszamy do pielgrzymowania z TBP BESKIDVISION.
Jordania - Góra Nebo i Madaba
Jordania - Góra Nebo i Madaba

Inne posty