Sanktuaria Północnej Polski

Numer imprezy turystycznej: 210710
od 2021-07-05 do 2021-07-11
TRANSPORT:  
  • śniadania
  • obiadokolacje
1790 zł

NUMER IMPREZY TURYSTYCZNEJ: 

PROGRAM

Dzień 1 –  04/05.07.2021  – niedziela/poniedziałek
Zbiórka, Msza święta przed wyjazdem  i wyjazd nad ranem ok. 01-02:00 w nocy.  Dojazd do Lichenia w godzinach  przedpołudniowych. Odwiedzimy  Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski – największej świątyni w Polsce. Msza święta, czas wolny na modlitwę. Spacer po najważniejszych miejscach Sanktuarium. Następnie przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Spacer po Starym Mieście i przejście do Katedry Gnieźnieńskiej – która kryje w barokowej konfesji szczątki św. Wojciecha, a w wewnętrznej kruchcie – najcenniejszy zabytek sztuki romańskiej w Polsce, brązowe Drzwi Gnieźnieńskie. Przejazd w okolice Bydgoszczy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2  – 06.07.2021  – wtorek
Śniadanie. Przejazd na spacer po Bydgoszczy  – gdzie w Katedrze Bydgoskiej św. Marcina i Mikołaja  odbędzie się Msza święta. Katedra jest najstarszym kościołem, a zarazem najstarszym budynkiem w Bydgoszczy. Spacer po mieście, a następnie wyruszymy  w stronę Władysławowa. Czas na odpoczynek, obiadokolacja
i nocleg.

Dzień 3 – 07.07.2021  –środa
Śniadanie i przejazd  do Sanktuarium Matki Bożej Polskiego Morza w Swarzewie –znajduje się tu figurka Matki Boskiej Patronki Rybaków. Modlitwa i Msza święta, następnie przejedziemy na Hel. To miasto położone na cyplu otoczonym morzem, niegdyś ważny ośrodek handlu śledziami, dziś znany ośrodek turystyczny.
Na Helu przewidziany wypoczynek i czas wolny. Następnie całodzienny wypoczynek nad morzem.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 – 08.07.2021 – czwartek
Śniadanie. Przejazd do Gdyni i spacer Skwerem Kościuszki i Molo Południowym.  Zobaczymy Statek-muzeum „Dar Pomorza” i  Okręt-muzeum ORP „Błyskawica” ( z zewnątrz).  Następnie przejazd  na Westerplatte, gdzie możemy zobaczyć słynny i charakterystyczny pomnik Obrońców Wybrzeża,  gdzie we wrześniu 1939 roku stoczyła się nierówna walka z niemieckim okupantem. Przejazd do Gdańska,  miasta o ponad 1000 letniej historii. Zobaczymy Złotą Bramę,  Dom Uphagena,  Ratusz Główny Miasta Gdańsk, Fontannę Neptuna. Przejazd do hotelu w okolicy Elbląga.
Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – 09.07.2021 – piątek
Śniadanie. Następnie przejazd do Elbląga  i rejs po kanale. Podczas wycieczki statek pokonuje pochylnie w Buczyńcu oraz w Kątach dwukrotnie, płynąc w dół a
w drodze powrotnej w górę. To doskonała okazja do poznania zasad działania unikalnych urządzeń hydrotechnicznych oraz fotografowania i podziwiania tamtejszej przyrody. Przejazd na zwiedzanie i Mszę Świętą w Gietrzwałdzie, które słynie z jedynych uznanych przez kościół na ziemiach polskich objawień Matki Boskiej.
Czas na modlitwę. Przejazd do Świętej Lipki, która nazywana jest „Częstochową Północy”. W skład kompleksu klasztornego wchodzi bazylika, krużganki i dom zakonny ojców Jezuitów. W bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami z XVIII w. Na ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Przejazd  do hotelu na Mazurach na wypoczynek, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 – 10.07.2021-  sobota
Śniadanie, a następnie przejazd na rejs statkiem do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej – z obrazem słynącym łaskami. Obecność Matki Bożej, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. W dalszej kolejności przejazd do Sokółki gdzie w  kościele pw. św. Antoniego miał miejsce cud  związany
z przemienieniem Hostii we fragment ludzkiego serca. Msza święta i czas na modlitwę. Przejazd na nocleg w okolice Białegostoku. Obiadokolacja.

Dzień 7 – 11.07.2021 – niedziela
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Białegostoku, spacer po mieście i następnie wyjazd do Niepokalanowa, gdzie znajduje się  franciszkański klasztor-sanktuarium „Gród Maryi”, który związany jest z postacią o. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina.  Znajduje się tu również Muzeum Świętego Maksymiliana z pierwszą kaplicą drewnianą oraz surową klasztorną celą świętego. Msza święta, a następnie wyruszymy w stronę Nowej Jastrząbki.  Powrót na miejsce zbiórki ok. północy.

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera:

– przejazd komfortowym autokarem
– 6 noclegów (domy wczasowe/domy pielgrzymkowe/pensjonaty/hotele)
– wyżywienie wg. programu
– opieka pilota
– ubezpieczenie NNW 10000 zł, OC 20000 zł
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
–  tour guidy

Cena nie zawiera:
– 150 zł – wstępy do zwiedzanych obiektów, opłaty w Sanktuariach, w tym rejs po Kanale Elbląskim (ok. 50 zł)
– dopłaty do pokoju 1 osobowego – 80 ZŁ/NOC
45 zł – wybór miejsca w autokarze – konieczny wcześniejszy kontakt z biurem

UBEZPIECZENIA

OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :

zachorowania nagłego60
                –  z rozszerzeniem na COVID 19 – 85
–  z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 100 zł

–  zachorowania z  powodu chorób przewlekłych85 zł
– z rozszerzeniem na COVID 19–  100 zł
– z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 135 zł

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

 

GALERIA

 

 

 

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY