Pielgrzymka na Maltę

Numer imprezy turystycznej: 221104
od 2022-11-26 do 2022-11-29
TRANSPORT:
 
  • śniadania
  • obiadokolacje
1600 PLN + 300 EURO

PROGRAM

Pielgrzymka na Maltę

13.00 – Zbiórka na lotnisku w Katowicach . Odprawa lotniskowa i wylot  na Maltę.  Wycieczkę rozpoczniemy od największej na Malcie wioski rybackiej Marsaxlokk z tradycyjnymi łodziami luzzu. Spacer po nabrzeżu gdzie znajduje się wiele kawiarenek i restauracji, zakupy, czas wolny. Następnie piękny widok z klifów DINGLI – najwyżej położonego punktu na Malcie (250 m.n.p.m).  Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień : GOZO – niedziela
8:00 Wyjazd z hotelu.  9:00 odpłynięcie promem z Cirkewwa na wyspę GOZO. Gozo usytuowane zaledwie 6 km od pólnocnego wybrzeża Malty jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół  TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo),  gdzie odbędzie się Msza św. W Dwejra zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. (Faklutatywnie 20 minutowy rejs pośród skał/jaskiń – ok 5 euro)
Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo, gdzie z górującej nad nią Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę .  Czas wolny na zakupy. Gozo jest wyspą rolniczą, w czasie wycieczki odwiedzimy wioskę Fontana, gdzie będzie okazja degustacji oraz kupienia lokalnych produktów. 16:30 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK . Obiadokolacja i nocleg

3 dzień : VALLETTA – poniedziałek
8:45 Wyjazd z hotelu.  Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, następnie odwiedzimy  Kon-Katedrę Św. Jana gdzie w oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św. Jana“. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się msza św.  W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza.  Następnie przejdziemy do Dolnych ogrodów Barracca, aby jeszcze raz spojrzeć na Wielki Port tym razem z innej perspektywy. Czas wolny na zakupy.

Następnie przejazd do SLIEMY gdzie statkiem udamy się w 90 minutowy rejs po naturalnych portach MARSAMXET I GRAND HARBOUR, którego naturalna linia brzegowa pełna jest małych zatoczek, co czyni go jednym z najpiękniejszych portów w Europie. Ten rejs to również gratka dla amatorów fotografii, będą oni mieli niezwykłą okazję do sfotografowania fortyfikacji od strony morza. Obiadokolacja i nocleg

 

4 dzień : RABAT  – MDINA – wtorek
8:45 wyjazd z hotelu. Przejazd do RABATU i wizyta w kościele dominikańskim, słynącym
z wizerunku „Płaczącej Madonny”. ( jeśli będzie możliwe, ostatnio kaplica była zamknięta ). Potem przejedziemy do centralnej części miasta znajduje się kościół św. Pawła a pod jego murami grota w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60. Zwiedzimy Grotę Św. Pawla. Udamy się do MDINY, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami . Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów skąd rozpościera się wspaniały widok na wyspę. Dla Chętnych wizyta w katedrze Św. Piotra i Pawła.
( dodatkowo płatna)  Transfer na lotnisko. 16.25  – Wylot powrotny do Polski.

REZERWACJA I KONTAKT

biuro@pielgrzymkitarnow.pl

OBOSTRZENIA

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY