Pielgrzymka Malta śladami św. Pawła

Numer imprezy turystycznej: 220808
od 2022-08-29 do 2022-09-05
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2200 PLN + 500 EUR

Pielgrzymka na Malte – śladami św. Pawła Apostoła

PROGRAM

1 dzień:  
15.30 – Zbiórka na lotnisku w Katowicach. Odprawa lotniskowa i  wylot  na Maltę. Następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie, nocleg w hotelu.

2 dzień :
8:45 Wyjazd z hotelu.  Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, następnie odwiedzimy  Kon-Katedrę Św. Jana gdzie w oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św. Jana“. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się msza św.
W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza.  Po opuszczeniu Valetty przejedziemy  w stronę Wielkiego Portu do Trzech Miast. Przejedziemy przez Cospicua do VITTORIOSY, gdzie udamy się na spacer pięknymi uliczkami, w cieniu zabytkowych budowli i kościołów. Miasto to nazywane w średniowieczu Birgu było dla Joannitow bazą po przybyciu na wyspy w 1530 roku. Widok na miasto Sengla i Wielki Port.  Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE . Obiadokolacja i nocleg

3 dzień :
Śniadanie. Następnie udamy się do MDINY, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami. Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zobaczymy katedrę Św. Piotra i Pawła.  ( Widok z zewnątrz)
Przejedziemy do RABATU, gdzie odwiedzimy kościół dominikańskim, słynący z wizerunku „Płaczącej Madonny”. Przejdziemy do centralnej części miasta gdzie znajduje się kościół Św. Pawła. W jednej z kaplic (kaplica Św. Publiusza) odbędzie się Msza św. Po Mszy zwiedzimy Grotę, znajdującą się pod murami kościoła w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60.   Następnie przejazd do SLIEMY gdzie statkiem udamy się w 90 minutowy rejs po naturalnych portach Marsamxet i Grand Harbour, którego naturalna linia brzegowa pełna jest małych zatoczek, co czyni go jednym z najpiękniejszych portów w Europie. Ten rejs to również gratka dla amatorów fotografii, będą oni mieli niezwykłą okazję do sfotografowania fortyfikacji od strony morza.


4 dzień:   
Dzień wolny.

5 dzień: WYSPA GOZO : TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI– FONTANA
8:00 Wyjazd z hotelu.  9:00 odpłynięcie promem z Cirkewwa na wyspę GOZO. Gozo usytuowane zaledwie 6 km od pólnocnego wybrzeża Malty jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół  TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo),  gdzie odbędzie się Msza św. W Dwejra zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. (Faklutatywnie 20 minutowy rejs pośród skał/jaskiń – ok 5 euro)
Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo, gdzie z górującej nad nią Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę .  Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK . Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień:  
Po śniadaniu pojedziemy do wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq skąd łodzią, wzdłuż malowniczych klifów można przepłynąć do “błękitnej groty“ ( Blue Grotto).  Wycieczka dodatkowo płatna 8 Euro od osoby, uzależniona od warunków atmosferycznych. Kolejny etap wycieczki to najbardziej rozbudowane i złożone świątynie Hagar Qim jednej z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty.  Następnie największa na Malcie wioska rybacka Marsaxlokk z tradycyjnymi łodziami luzzu. Spacer po nabrzeżu gdzie znajduje się wiele kawiarenek i restauracji, zakupy, czas wolny. Na koniec wizyta w MOŚCIE, w kościele o jednej z największych kopuł na świecie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

7 dzień :
Wyjazd z hotelu. Wycieczka typową maltańska łodzią rybacką “LUZZU” na Wyspę Św. Pawła, gdzie będzie odprawiona modlitwa zaraz obok pomnika Świętego. To miejsce gdzie rozbił się statek Świętego Pawła. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej w Mellieha.  Przejazd na plażę. Odpoczynek 2-3h.  
Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY /SPACERY PO MIEŚCIE.
Obiadokolacja i nocleg .

8 dzień  : MALTA-POLSKA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na plaże GOLDEN BAY. WYPOCZYNEK NA PLAŻY. Przejedziemy na klify DINGLI – najwyżej położonego punktu na Malcie (250 m.n.p.m). Transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski. Przylot do Katowic.

ŚWIADCZENIA


Pielgrzymka na Malte – Cena pielgrzymki:   2200 zł + 500 euro

 CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem Wizzair
 • Duży bagaż podręczny 55X30X20cm oraz mały podręczny 40x30x20cm
 • zakwaterowanie w hotelu SOREDA HOTEL **** W QAWRA ( hotele maltańskie mają niższy standard niż europejskie) 
 • wyżywienie 2 razy dziennie – śniadanie, obiadokolacje wg programu
 • woda oraz lampka wina do kolacji
 • opieka pilota/osoby z biura
 • przejazdy busem na wyspie
 • ubezpieczenie (SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE UBEZPIECZENIA)

DODATKOWO PŁATNE:  

 • KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU – 150 EURO  – PRZEWODNIK MIEJSCOWY, WSTĘPY, OPŁATY LOKALNE,  OPŁATY ZA MSZĘ
 • 20 zł – składka bezzwrotna TFG i TFP – płatna na konto organizatora

 CENA NIE ZAWIERA:

 • napiwków
 • wydatków własnych,
 • DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO – 30 EURO/noc

 

WAŻNE INFORMACJE

Pielgrzymka Malta – WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 30 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 30 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Pielgrzymka na Malte – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! NIE ZWLEKAJ!

 1. KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 2. NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 3. PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY