Pielgrzymka Malta śladami św. Pawła

Numer imprezy turystycznej: 230503
od 2023-05-27 do 2023-05-30
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
1500 PLN + 330 EUR

Pielgrzymka Malta śladami św. Pawła

PROGRAM

1 dzień:  27.05.2023 – DINGLI  CLIFS – RABAT 
Zbiórka na lotnisku w Krakowie . Odprawa lotniskowa i wylot  na Maltę.  Wycieczkę rozpoczniemy od największej na Malcie wioski rybackiej Marsaxlokk z tradycyjnymi łodziami luzzu. Spacer po nabrzeżu gdzie znajduje się wiele kawiarenek i restauracji, zakupy, czas wolny. Następnie piękny widok z klifów DINGLI – najwyżej położonego punktu na Malcie (250 m.n.p.m).  Przejazd do wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq skąd łodzią, wzdłuż malowniczych klifów można przepłynąć do “błękitnej groty“ ( Blue Grotto).  Wycieczka dodatkowo płatna 8 Euro od osoby, uzależniona od warunków atmosferycznych, można płynąć tylko w przypadku dobrej pogody. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień : 28.05.2023 – GOZO
8:00 Wyjazd z hotelu.  9:00 odpłynięcie promem z Cirkewwa na wyspę GOZO. Gozo usytuowane zaledwie 6 km od pólnocnego wybrzeża Malty jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół  TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo),  gdzie odbędzie się Msza św. W Dwejra zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. (Faklutatywnie 20 minutowy rejs pośród skał/jaskiń – ok 5 euro)
Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo, gdzie z górującej nad nią Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę .  Czas wolny na zakupy. Gozo jest wyspą rolniczą, w czasie wycieczki odwiedzimy wioskę Fontana, gdzie będzie okazja degustacji oraz kupienia lokalnych produktów. 16:30 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK . Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień : 29.05.2023 – VALLETTA
8:45 Wyjazd z hotelu.  Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, następnie odwiedzimy  Kon-Katedrę Św. Jana gdzie w oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św. Jana“. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się msza św.  W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza.  Następnie przejdziemy do Dolnych ogrodów Barracca, aby jeszcze raz spojrzeć na Wielki Port tym razem z innej perspektywy. Czas wolny na zakupy.

Następnie przejazd do SLIEMY gdzie statkiem udamy się w 90 minutowy rejs po naturalnych portach MARSAMXET I GRAND HARBOUR, którego naturalna linia brzegowa pełna jest małych zatoczek, co czyni go jednym z najpiękniejszych portów w Europie. Ten rejs to również gratka dla amatorów fotografii, będą oni mieli niezwykłą okazję do sfotografowania fortyfikacji od strony morza. Obiadokolacja i nocleg

4 dzień : 30.05.2023 –   MOSTA – RABAT  – MDINA
8:45 wyjazd z hotelu. Wizyta w MOŚCIE, w kościele o jednej z największych kopuł na świecie. Wizyta w Wiosce Rzemiosła gdzie zobaczymy produkcje kolorowego szkła oraz misternych Filigranów. Przejazd do RABATU i wizyta w kościele dominikańskim, słynącym z wizerunku „Płaczącej Madonny”. ( jeśli będzie możliwe, ostatnio kaplica była zamknięta ).

Potem przejedziemy do centralnej części miasta znajduje się kościół św. Pawła a pod jego murami grota w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60. Zwiedzimy Grotę Św. Pawla.(Msza św. w kaplicy nad grotą). Następnie zwiedzimy Katakumby Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Udamy się do MDINY, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami . Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzimy katedrę Św. Piotra i Pawła.
Transfer na lotnisko. 21.00 – Wylot powrotny do Polski.

ŚWIADCZENIA


Malta – Śladami Św. Pawła Apostoła-  CENA ZAWIERA:
 • Przelot samolotem Wizzair /Ryanair
 • bagaż o wymiarach 55x40x25 cm
 • zakwaterowanie w hotelu min.***
 • wyżywienie 2 razy dziennie – śniadanie, obiadokolacje wg programu
 • woda oraz lampka wina do kolacji
 • opieka pilota/osoby z biura
 • przejazdy autokarem na wyspie
 • ubezpieczenie (SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE UBEZPIECZENIA)

DODATKOWO PŁATNE:  

 • KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU – ok. 70 EURO  
 • 20 zł – składka bezzwrotna TFG i TFP – płatna na konto organizatora

 CENA NIE ZAWIERA:

 • napiwków
 • wydatków własnych,
 • DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO – 30 EURO/noc

 

UBEZPIECZENIA

W CENIE PIELGRZYMKI NA MALTĘ ZAWARTE JEST:


 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 15000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 15000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR,

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA:


Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

WAŻNE INFORMACJE

Pielgrzymka Malta – WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 30 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 30 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY