Pielgrzymka do Ziemi Świętej – po raz drugi

Numer imprezy turystycznej: 230204
od 2023-02-06 do 2023-02-13
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2200 PLN + 580 USD

PROGRAM

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – Dzień 1. 06.02.2023 – PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW

Spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach – Katowice. Rozpoczęcie odprawy, wylot do TEL AWIWU.  Lądowanie na lotnisku w Tel Awiwie. Przejazd do Betlehem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Betlejem

II dzień – 07.02.2023 – BETANIA, BETLEHEM 

Poranna Msza Święta i zwiedzanie BETLEJEM:  Bazylika Narodzenia Pańskiego – to właśnie tutaj narodził się Jezus Chrystus, następnie Grota Mleczna – miejsce, w którym Maryja z Józefem i Dzieciątkiem  ukryli się przed ucieczką do Egiptu. Przejazd na Pole Pasterzy – miejsce w którym anioł ogłosił pasterzom narodzenie Jezusa. 
Przejazd autokarem do HEBRONU – zachowane sanktuarium herodiańskie, czczone jako miejsce pochówku patriarchów i ich żon (*wjazd do Hebronu jest uzależniony od sytuacji politycznej). Przejazd do HERODIONU – ruiny pałacu Heroda i  twierdza z czasów dwóch powstań żydowskich. Powrót do hotelu. Obiadokolacja

III dzień –  8.02.2023 – AIN KAREM, JEROZOLIMA

Po śniadaniu, Przejazd do JEROZOLIMY. Betfage – starożytna miejscowość biblijna, położona na wschodnim zboczu Góry Oliwnej, spacer po Górze Oliwnej,  gdzie nawiedzimy Kościół Pater Noster („Ojcze Nasz”) – klasztor ten zbudowany jest na miejscu, gdzie Jezus Chrystus nauczał swoich uczniów Modlitwy Pańskiej, następnie Kościół Dominus Flevit tj. miejsce, gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą, Ogród Getsemani – miejsce upamiętniające modlitwy Jezusa przed aresztowaniem, znajduje się tutaj Bazylika Agonii Pana Jezusa, Kościół Grobu NMP – historyczny grób Maryii. Przejazd na Górę Syjon, Wieczernik – miejsce ostatniej wieczerzy Pana Jezusa z apostołami, Kościół św. Piotra In Gallicantu upamiętniający trzykrotne wyparcie się Chrystusa przez św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. 

DZIEŃ IV – 09.02.2023 – JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd do Ain Karem, nawiedzenie Kościoła Św. Jana Chrzciciela , miejsca narodzenia Jana Chrzciciela.  Kościół Nawiedzenia – miejsce w którym Maryja odwiedziła swoją kuzynkę Elżbietę, gdy ta oczekiwała przyjścia na świat Jana. przejazd do JEROZOLIMY. Na początek – Bazylika św. Anny – miejsce narodzenia Maryji. Obok Bazyliki znajdują się pozostałości Sadzawki Owczej, związanej z cudownym uzdrowieniem paralityka przez Chrystusa. Zwiedzanie Starego Miasta, Ściana Płaczu – jedyna ocalała pozostałość po wielkiej Świątyni Jerozolimskiej, w której, jak wierzą Żydzi, mieszkał Bóg; najświętsze miejsce w judaiźmie Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Następnie przejście VIA DOLOROSA – Drogą Krzyżową ulicami miasta aż do bazyliki Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Izrael

DZIEŃ V  – 10.02.2023 – NIMROD, KIBUC YIFAT, WZGÓRZA GOLAN
Śniadanie. Przejazd do  Banias (Cezarea Filipowa) które leży u źródeł Rzeki Jordan. Przejazd do NIMROD – zamek krzyżowców. Przejazd przez WZGÓRZA GOLAN DO ZFATU 
 (SAFED
). Przejazd do KIBUCU YIFAT – muzeum pionierów – stary i nowy kibuc. 
Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ. MSZA ŚWIĘTA. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 Przejazd do NAZARETU –Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI – 11.02.2023 – GALILEA

Po śniadaniu nawiedzenie BAZYLIKI ZWIASTOWANIA. Przejazd na GÓRĘ TABOR – Bazylika Przemienienia Pańskiego – miejsce przemienienia Jezusa. Zwiedzanie okolic Jeziora Galilejskiego: Góra 8 Błogosławieństw – miejsce wygłoszenia Kazania  na górze, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra – w miejscu tym Jezus spożył posiłek ze swymi uczniami i wskazał na Piotra jako głowę Jego Kościoła, Rejs po Jeziorze Galilejskim, przerwa na lunch- ryba św. Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg

Pielgrzymka do Izraela

Dzień VII – 12.02.2023 – MORZE MARTWE

Po śniadaniu- Przejazd przez Pustynię Judzką (Wadi Qelt) z postojem na  punkcie  widokowym. Rzeka Jordan – miejsca chrztu Pana Jezusa; odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.  Przejazd do Jerycha – jedno z najstarszych miast świata.   Postój przy drzewie sykomory, na które celnik Zacheusz wspiął się by dostrzec Pana  oraz  widok na Górę Kuszenia – miejsce, gdzie  Jezus był  kuszony przez szatana podczas 40 dniowego   postu.
Przejazd nad Morze Martwe – czas wolny na relaksacyjną kąpiel.  Powrót do  Betlejem,  obiadokolacja i nocleg. 

Dzień VIII – 13.02.2023 – JAFFA

Po śniadaniu przejazd do TEL AVIV DO JAFFY – starożytnego portu wraz z kościołem św. Piotra. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odprawa paszportowa, 20.30 – wylot w stronę Polski. Lądowanie na lotnisku w Katowicach.  Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

– Przelot samolotem w obie strony z Katowic do Tel Avivu
– 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie KL 30000 EURO, NNW, OC

Cena Pielgrzymki do Ziemi Świętej nie obejmuje:

 • 170 USD – Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków- kwota płatna przy dopłacie do całości, nie podlega zwrotowi;
 • SKŁADKA TFG i TFP – 26 ZŁ  – płatne na konto organizatora w 1 zaliczce
 • Napojów do kolacji,
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego (180 USD)

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! NIE ZWLEKAJ!

 1. KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 2. NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 3. PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU

.

 

INFORMACJE

Pielgrzymka do Ziemi Świętej  – Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
 • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty).
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
 • Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 1. DOKUMENTY:

  PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

 2. ODPRAWA PASZPORTOWA:

  Pry wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu I charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

 3. WALUTA:

  W Izraelu obowiązująca walutą jest Nowy szekel (NIS, ₪). Jego kurs oscyluje w okolicy poziomu 1 do 1 z polskim złotym, dlatego możemy dla ułatwienia stosować prosty przelicznik: 1 NIS = 1 PLN. Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach.

 4. KUCHNIA:

  Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa. W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności. Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy).

  Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości. Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Europejczycy cenią ją za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita. Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY