PIELGRZYMKA DO IZRAELA

Numer imprezy turystycznej: 230102
od 2023-01-30 do 2023-02-06
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2090 PLN + 580 USD

PIELGRZYMKA DO IZRAELA ZIEMI ŚWIĘTEJ W FERIE ZIMOWE

PROGRAM

Dzień 1. PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW

Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Rozpoczęcie odprawy, wylot do TEL AWIWU.  Lądowanie na lotnisku w Tel Awiwie. Po odebraniu bagażu przejazd na zwiedzanie starożytnego portu JAFFA, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd do Betlehem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Betlejem

II dzień -BETANIA, BETLEHEM 

Po śniadaniu przejazd do BETANI – grób Łazarza.  Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki  Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą  Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny.  Przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem

III dzień –  AIN KAREM, JEROZOLIMA

Po przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do JEROZOLIMY: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Przejście Via Dolorosa – Drogą Krzyżową aż do bazyliki Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

IV dzień -GALILEA 

Wyjazd autokarem do CEZAREI NADMORSKIEJ . Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz . Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

Izrael
Izrael

V dzień –  GALILEA
Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd w okolice jeziora Genezaret. Wizyta na Górze Błogosławieństw. Przejazd do KAFARNAUM, gdzie odwiedzimy dom św. Piotra. Następnie przejazd do TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Po zwiedzaniu przerwa na lunch, podczas której będzie można skosztować pysznej ryby św. Piotra. Po krótkim odpoczynku –  rejs po jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VI dzień -JERYCHO, WADI QELT, MORZE MARTWE  

Po śniadaniu przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej – widok na klasztor WADI QELT.  Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VII dzień – JEROZOLIMA 

Po śniadaniu przejazd  do JEROZOLIMY: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit – miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu. Następnie Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – In Gallicantu.
Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VIII dzień -POWRÓT DO POLSKI 

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej . Wylot z Izraela do Polski. Zakończenie Pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA

PIELGRZYMKA DO IZRAELA – PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

– Przelot samolotem w obie strony z Krakowa do Tel Avivu
– 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie KL 30000 EURO, NNW, OC

Cena pielgrzymki do Izraela nie obejmuje:

 • 170 USD – Bilety wstępu, rejs po Jeziorze Galilejskim, Ryba św. Piotra, taksówki na górę Tabor i zwyczajowe napiwki – płatne pilotowi w 1 dzień
 • SKŁADKA TFG i TFP – 26 ZŁ  – płatne na konto organizatora w 1 zaliczce, kwota płatna przy dopłacie do całości, nie podlega zwrotowi;
 • Napojów do kolacji,
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego (180 USD)

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

PIELGRZYMKA DO IZRAELA – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! NIE ZWLEKAJ!

 1. KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 2. NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 3. PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU

INFORMACJE

PIELGRZYMKA DO IZRAELA  – Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
 • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty).
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
 • Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 1. DOKUMENTY:

  PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

 2. ODPRAWA PASZPORTOWA:

  Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu I charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

 3. WALUTA:

  W Izraelu obowiązująca walutą jest Nowy szekel (NIS, ₪). Jego kurs oscyluje w okolicy poziomu 1 do 1 z polskim złotym, dlatego możemy dla ułatwienia stosować prosty przelicznik: 1 NIS = 1 PLN. Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach.

 4. KUCHNIA:

  Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa. W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności. Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy).

  Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości. Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Europejczycy cenią ją za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita. Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY