PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Numer imprezy turystycznej: 230102
od 2023-01-28 do 2023-02-04
TRANSPORT:
 
  • śniadania
  • obiadokolacje
1850 zł + 550 USD

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ W FERIE ZIMOWE

I dzień – PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW 28.01.2023
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Rozpoczęcie odprawy, wczesny wylot do TEL AWIWU.  Lądowanie na lotnisku w Tel Awiwie. Po odebraniu bagażu przejazd na zwiedzanie starożytnego portu JAFFA, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd do Betlehem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II dzień –BETANIA, BETLEHEM 29.01.2023
Po śniadaniu przejazd do BETANI – grób Łazarza.  Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki  Narodzenia Pańskiego wybudowanej ponad Grotą  Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny.  Przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

III dzień –  AIN KAREM, JEROZOLIMA 30.01.2023
Po śniadaniu przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do JEROZOLIMY: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

IV dzień –GALILEA 31.01.2023
Śniadanie. Wyjazd autokarem do CEZAREI NADMORSKIEJ. Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz. Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

V dzień –  GALILEA  01.02.2023
Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, KAFARNAUM – dom św. Piotra, TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Rejs po Jeziorze Galilejskim – tylko w przypadku dobrych warunków pogodowych. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VI dzień –JERYCHO, WADI QELT, MORZE MARTWE  02.02.2023
Po śniadaniu przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej – widok na klasztor WADI QELT.  Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VII dzień – JEROZOLIMA 03.02.2023
Po śniadaniu  Przejazd  do JEROZOLIMY: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit – miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VIII dzień –POWRÓT DO POLSKI  04.02.2023
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej. Wylot z Izraela do Polski. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena pielgrzymki obejmuje:

– Przelot samolotem w obie strony  do Tel Avivu liniami PLL LOT
– 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie ( szczegóły w zakładce UBEZPIECZENIA)

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

– 160 USD – Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków– kwota płatna przy dopłacie do całości, nie podlega zwrotowi; (Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej)
26 zł – TFG i TFP – opłata bezzwrotna płatna w 1 zaliczce

– Napojów do kolacji,
– Dopłata do pokoju jednoosobowego (160 USD)

Informacje dodatkowe:

  • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
  • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
  • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
  • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
  • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)
  • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
  • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

 

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

PODPISZ UMOWĘ JUŻ DZIŚ – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI DROGĄ MAILOWĄ BĄDŹ TELEFONICZNĄ!

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl, iwetta@beskidvision.com.pl, natalia@beskidvision.com.pl

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY