Pielgrzymka do Włoch - pielgrzymkitarnow.pl

Pielgrzymka do Włoch z wypoczynkiem – W słonecznej Kampanii

Numer imprezy turystycznej: 220802
od 2022-08-13 do 2022-08-23
TRANSPORT:  
 • śniadania
 • obiadokolacje
od 1200zł + 350 euro

Pielgrzymka do Włoch z wypoczynkiem – W słonecznej Kampanii – Niezapomniana wizyta na Watykanie oraz zwiedzanie Kampanii i najpiękniejszych miejsc zatoki Neapolitańskiej. 

Pielgrzymka do Włoch

[tabby title=”PROGRAM”]

Dzień I   – 14.08.2022

Zbiórka ok 21.00 w dniu 13.08.2022.  Wyjazd  w kierunku Włoch. Całodzienny przejazd do Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicy Montecattini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.    

 

 

Dzień II  – 15.08.2022

Śniadanie. Przejazd do Toskanii i spacer po AREZZO – mieście zwanych klejnotem regionu; wielki plac miejski z historyczną starówką tzw. Piazza Grande. To ulubione miasto reżyserów, stanowiącego często przestrzeń plenerów filmowych. W mieście powstały m.in. sceny do słynnego filmu La vita è bella. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rzymu.  

 

Dzień III  – 16.08.2022
Śniadanie. PRZEJAZD NA WATYKAN. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie spacer po Rzymie: Piazza Navona z Bazyliką św. Agnieszki, Fontanna di Trevi – perła sztuki barokowej, która została upamiętniona w jednej ze scen  w filmie „La Dolce Vita” Federico Felliniego oraz Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Plac Wenecki, Panteon –  starożytna świątynia i obecny kościół Matki Bożej Męczenników.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg .  

 

  Dzień IV  – 17.08.2022 – WATYKAN – RZYM ŚNIADANIE. Przejazd do WATYKANU. Msza Święta.  AUDIENCJA U OJCA ŚWIĘTEGO. Następnie zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO – Koloseum, Forum Romanum, Kapitol. Przejazd do hotelu, obiadokolacje i nocleg.      

 

 

Dzień V  – 18.08.2022 – POMPEJE – SORRENTO Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd na południe Włoch – do POMPEI, gdzie nawiedzimy bazylikę Matki Boskiej Różańcowej. Msza święta w miejscu związanym ze  słynną Nowenną Pompejańską. Następnie przejazd na Wybrzeże Sorentyńskie do SORRENTO. Spacer po mieście – opiewanej w pieśniach modnej i eleganckiej turystycznej perle Południowych Włoch. Przejazd na obiadokolację i nocleg.  

 

Dzień VI – 19.08.2022 -SALERNO – AMALFI Śniadanie, przejazd do SALERNO – Katedra pw. św. Mateusza – wzniesiona w 1076 roku przez Roberta Guiscarda. W krypcie katedry znajdują się szczątki ewangelisty Mateusza sprowadzone do Salerno w X wieku. Rejs statkiem do AMALFI  niezwykle malowniczego miasteczka we Włoszech, położone na słynnym Wybrzeżu Amalfitańskim. Zwiedzanie katedry św. Andrzeja i spacer, czas wolny na odpoczynek na plaży/w mieście. Przejazd do hotelu,

 

  Dzień  VII  – 20.08.2022 -MENTORELLA – TIVOLI  Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w MENTORELLI –  ulubionego miejsca modlitwy Świętego Jana Pawła II. Kilkukrotnie tu bywał i powierzył swój pontyfikat opiece Matce Bożej.  Oprócz cudownej figury Matki Bożej Łaskawej na pobliskiej skale znajdują się m.in.: Grota św. Benedykta i Schody Święte prowadzące do dzwonnicy. Przejazd do TIVOLI-  miasteczka z cudownymi ogrodami z grającymi fontannami, z Villą rodu Este. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

 

  Dzień  VIII  – 21.08.2022 -ASYŻ Śniadanie. Przejazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch.  Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka , modlitwa przy grobie świętego. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta.  Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Werony, obiadokolacja i nocleg.  

 

 

  Dzień  IX  – 22.08.2022 -WERONA  Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości SPIAZZI. Wizyta w malowniczo położonym Sanktuarium Madonna della Corona – Sanktuarium znajduje się na zboczu Monte Baldo – w 1988 r. odwiedził ją papież Jan Paweł II. Msza święta. Przejazd do urokliwej miejscowości SIRMIONE nad Jeziorem Garda – spacer. Przejazd do WERONY. Spacer do rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuleti ze słynnym balkonem Szekspirowskiej Julii. Przejazd na nocleg.

 

  Dzień  X  – 23.08.2022 -TRYDENT Śniadanie. Przejazd do Trydentu, miasta w którym obradował w XVI wieku sobór. Zwiedzanie miasta. Obejrzymy miedzy innymi katedrę San Vigilio, w której znajduje się wierna kopia rzeźbionego baldachimu Berniniego z Bazyliki Św. Piotra. Udamy się na spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy zamek książąt trydenckich, a także przepiękną fontannę Neptuna. Wyjazd w stronę Polski.    

 

 

[tabby title=”ŚWIADCZENIA”]

Pielgrzymka do Włoch

Cena pielgrzymki przy 25 osobach : 1500 zł + 350 euro
Cena pielgrzymki przy 35 osobach : 1200 zł + 350 euro


CENA PIELGRZYMKI DO WŁOCH ZAWIERA : PIELGRZYMKA DO WŁOCH

 • 9 noclegów w hotelach ***
 • 9 śniadań i 9 obiadokolacji
 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL 15000euro, NNW 10000pln, OC 10000euro
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych do kwoty 15000euro
 • ubezpieczenie od COVID-19 do kwoty 15000euro
 • System tourguide

Cena nie zawiera:

 • SKŁADKA TFG – 10pln, SKŁADKA TFP – 10pln – bezzwrotna – PŁATNA NA KONTO ORGANIZATORA
 • koszty realizacji programu –  80 EURO – płatne u pilota
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 225 euro

dla chętnych:

WYBÓR MIEJSCA W AUTOKARZE – KOSZT 45 ZŁ ( konieczny wcześniejszy kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów)

[tabby title=”UBEZPIECZENIA”]      

 

 


W CENIE PIELGRZYMKI DO WŁOCH ZAWARTE JEST:


 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 15000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 15000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • ubezpieczenie BP – 200 EUR,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA:


 

 

 

 

 

 


 

 

 

Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

 

[tabby title=”WAŻNE INFORMACJE”]

RZYM WIOSNĄ

NIEZBĘDNE DOKUMENTY :

1. Ważny dowód osobisty lub paszport
2. Certyfikat Covid- 19 Green Pass potwierdzający szczepienie lub status ozdrowieńca
3. Wypełniony druk lokalizacji podróżującego – wraz z kodem QR (w skrócie dPLF)
Jest on dostępny na stronie : EU Digital  Passenger Locator Form

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.pl

 

 

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.plWALUTA : EURO

Ceny : pizza od 5 euro, obiad w restauracji w zależności od wybranego menu od 8 do 25 euro, za napój lub piwo zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania rybne lub z owoców morza są droższe niż mięsne.

 

 

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.plGNIAZDKA ELEKTRYCZNE :

Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie. Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standard tzw. wtyczka euro pasują do gniazdek. W hotelach można wynająć bądź zakupić przejściówki. Przejściówkę można zakupić w każdym sklepie z elektroniką w Polsce i zabrać w podróż ze sobą.

 

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.plPOGODA :

Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche a zimy wilgotne i łagodne. Na południu lata są bardzo gorące. Wspaniałą pogodą mogą się Państwo również cieszyć przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień i październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach

 

 

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.pl

KUCHNIA :

Kuchnia włoska jest jedną z bardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata. Cechują ją dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, prostota dań. Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że kuchnia włoska należy do jednych z najzdrowszych na świecie. Nic dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie. Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest pizza pochodząca z Neapolu. Bolonia słynie ze spaghetti bolonese. Jest to słynny włoski makaron w postaci długich cienkich nitek z mielonym mięsem oraz sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Innym włoskim daniem jest lasagne. Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem, grzybami lub serem na bazie parmezanu. wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Wg oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.

 

 

PRZED PIELGRZYMKĄ DO WŁOCH ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

 

[tabby title=”ZGŁOSZENIE I KONTAKT”]

UMOWA DOSTĘPNA PO KONTAKCIE Z BIUREM

KONTAKT: kom. +48 661 915 721

biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

[tabby title=”GALERIA”]

g

rzymka do Włoch.

[tabbyending]

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY