Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch z Wenecją

Numer imprezy turystycznej: 220504
od 2022-05-13 do 2022-05-22
TRANSPORT:  
 • śniadania
 • obiadokolacje
1360 PLN + 250 EUR

Pielgrzymka do Włoch – Zwiedzanie włoskich miasteczek połączone z pielgrzymowaniem. Audiencja na placu św. Piotra, wizyta w Bazylice przy Grobie św. Jana Pawła II oraz urokliwa Wenecja. 

[tabby title=”PROGRAM”]

Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch – Śladami św. Jana Pawła II

kliknij obok i pobierz program:220504 – TBP WŁOCHY

Dzień 1 – 13/14.05.2022  – sobota

Zbiórka ok. 22-23:00 w dniu 13.05.2022.  Wyjazd  w stronę Austrii. Przejazd do MARIAZELL, nawiedzenie Sanktuarium, Msza Święta. Przejazd do hotelu we Włoszech w okolicy Werony. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – 15.05.2022 – niedziela

Śniadanie, następnie przejazd do SANTA MARIA DELLA CORONA. Sanktuarium Maryjne zawieszone na półce skalnej w alpejskiej grupie Monte baldo niedaleko Werony. To niesamowite miejsce pojawiło się również na szlaku papieża – pielgrzyma św. Jana Pawła II, którą odwiedził w 1998 roku. Jego modlitwa przed figurą Piety została upamiętniona tablicą, którą do dziś można podziwiać w Sanktuarium. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicy Montecattini Terme.

Dzień 3 – 16.05.2022 – poniedziałek

Śniadanie, następnie przejazd  do SIENY, nawiedzenie kościoła Dominikanów  z relikwiami św. Katarzyny, Msza święta, przejście do Katedry oraz na plac miejski, krótki spacer po mieście. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu.

Dzień 4 – 17.05.2022 – wtorek

Wczesne śniadanie . Przejazd na WATYKAN.  Msza święta i modlitwa przy Grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Przejazd do  Bazyliki Św. Pawła za Murami. Według tradycji jest to miejsce pochówku świętego Pawła. Świątynia budzi zachwyt wszystkich pielgrzymów  dzięki licznym zdobieniom i dopracowanym szczegółom. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 – 18.05.2022 – środa

Wczesne śniadanie lub pakiet śniadaniowy, przejazd na Audiencję Generalną u Ojca Świętego Papieża Franciszka. Spotkanie Ojca Świętego z wiernymi całego świata, poświęcone wspólnej modlitwie, rozważaniu Ewangelii i papieskiej katechezie. Spacer po RZYMIE BAROKOWYM. Przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie, to właśnie ten kościół (a nie Bazylika św. Piotra) jest uznawany za najważniejszą katolicką świątynię na świecie. Nosi tytuł : Najświętszy Kościół Laterański, Matka i Głowa Kościołów całego Miasta i Świata. Przejście na Santa Scala. Powrót do hotelu w okolicy Rzymu.

Dzień 6 – 19.05.2022 –  czwartek

Wczesne śniadanie. Następnie przejazd do Sanktuarium  dell’ Amore Misericordioso w COLLEVALENZA  czyli SANKTUARUIM MIŁOŚCI MIŁOSIERNEJ, gdzie w krypcie znajduje się grób María Józefa Alhama Valera – znanej jako Matka Speranza. Ta hiszpańska mistyczka i niezłomny świadek Miłości Miłosiernej przyczyniła się do powstania sanktuarium Miłosiernej Miłości. Przejazd do CASCI. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity- patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przejazd do ROCCAPORENA – spacer po rodzinnej miejscowości św. Rity. Czas na własną modlitwę. Przejazd do hotelu w Asyżu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 – 20.05.2022 –  piątek

Śniadanie.  Wizyta w SANTA MARIA DEGLI ANGELI. Zwiedzanie Bazyliki Santa Maria degli Angeli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V, gdzie znajduję się malutki kościółek – Porciunkula. To w niej Święty Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł. 

Następnie przejazd na zwiedzanie ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch, gdzie wielokrotnie przebywał Św. Jan Paweł II. 7 października 1986 r. Jan Paweł II urzeczywistnił swe pragnienie, zapraszając przedstawicieli głównych religii świata i wyznań chrześcijańskich do Asyżu, aby w wielu językach modlić się o pokój. Zwiedzanie Bazyliki św.  Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta.   Następnie wizyta w Bazylice św. Klary, gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XIIw. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 – 21.05.2022 –  sobota

Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Zwiedzanie jednego  z najpopularniejszych turystycznych miast Włoch ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.  Przejście spacerem na Plac św. Marka.  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Msza Święta. Przepłynięcie statkiem po kanałach Weneckich. Powrót do autokaru. 9 h postój.

Popołudniowy wyjazd do Polski. PRZYJAZD DNIA NASTĘPNEGO W GODZINACH DOPOŁUDNIOWYCH,.

 

[tabby title=”ŚWIADCZENIA”]

Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch 

Cena obejmuje :

 • 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach ***
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, video
 • pilota
 • ubezpieczenie KL 15000euro, NNW 10000pln, OC 10000euro
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych do kwoty 15000euro
 • ubezpieczenie od COVID-19 do kwoty 15000euro

Cena nie zawiera:

 •  koszty realizacji programu – 80 EURO – płatne u pilota
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 175 euro
 • TFG i TFP – 20 zł – bezzwrotna i obowiązkowa wpłata na konto organizatora, płacona w zaliczce

dla chętnych:
WYBÓR MIEJSCA W AUTOKARZE – KOSZT 45 ZŁ ( konieczny wcześniejszy kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów)

[tabby title=”UBEZPIECZENIA”]

W CENIE PIELGRZYMKI DO GRECJI ZAWARTE SĄ:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 15000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 15000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


 


Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

[tabby title=”WAŻNE INFORMACJE”]

NIEZBĘDNE DOKUMENTY :

1. Ważny dowód osobisty lub paszport
2. Certyfikat Covid- 19 Green Pass potwierdzający szczepienie lub status ozdrowieńca
3. Wypełniony druk lokalizacji podróżującego – wraz z kodem QR (w skrócie dPLF)
Jest on dostępny na stronie : EU Digital  Passenger Locator Form

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.pl

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.plWALUTA : EURO

Ceny : pizza od 5 euro, obiad w restauracji w zależności od wybranego menu od 8 do 25 euro, za napój lub piwo zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania rybne lub z owoców morza są droższe niż mięsne.

 

 

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.plGNIAZDKA ELEKTRYCZNE :

Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie. Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standard tzw. wtyczka euro pasują do gniazdek. W hotelach można wynająć bądź zakupić przejściówki. Przejściówkę można zakupić w każdym sklepie z elektroniką w Polsce i zabrać w podróż ze sobą.

 

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.plPOGODA :

Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche a zimy wilgotne i łagodne. Na południu lata są bardzo gorące. Wspaniałą pogodą mogą się Państwo również cieszyć przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień i październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach

 

 

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.pl

KUCHNIA :

Kuchnia włoska jest jedną z bardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata. Cechują ją dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, prostota dań. Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że kuchnia włoska należy do jednych z najzdrowszych na świecie. Nic dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie. Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest pizza pochodząca z Neapolu. Bolonia słynie ze spaghetti bolonese. Jest to słynny włoski makaron w postaci długich cienkich nitek z mielonym mięsem oraz sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Innym włoskim daniem jest lasagne. Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem, grzybami lub serem na bazie parmezanu. wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Wg oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.

PRZED PIELGRZYMKĄ DO WŁOCH ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

 

[tabby title=”ZGŁOSZENIE I KONTAKT”]

UMOWA DOSTĘPNA PO KONTAKCIE Z BIUREM

KONTAKT: kom. +48 661 915 721

biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

[tabby title=”GALERIA”]

[tabbyending]

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY