Pielgrzymka do Turcji

Pielgrzymka do Turcji – szlakiem św. Pawła

Numer imprezy turystycznej: 230602
od 2023-06-09 do 2023-06-19
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
700 EUR + 2400 PLN

Turcja szlakiem św. Pawła – Pielgrzymka do Turcji

PROGRAM

Turcja szlakiem św. Pawła – Pielgrzymka do Turcji

1 dzień – przelot do Turcji – początek Pielgrzymki do Turcji

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie; wylot o godz. 10.15, przylot do Stambułu o godz.13.50. Formalności wizowo-paszportowe. Panoramiczny objazd miasta. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – Stambuł ( Konstantynopol )

Śniadanie, zwiedzanie Stambułu – największego miasta Turcji, pięknie położonego nad Bosforem i łączącego Europę
i Azję.  Stambuł to dawny KONSTANTYNOPOL – stolica Bizancjum – Cesarstwa   Wschodniorzymskiego i Kościoła Wschodniego, a następnie państwa otomańskiego. Liczne zabytki miasta świadczą o jego bogatej historii i kulturze. Program zwiedzania obejmuje: pałac cesarski Topkapi, Błękitny Meczet, kościół, a obecnie meczet Hagia Sofia, Hipodrom, podziemną cysternę, kryty bazar. Dzielnice Pera i Galata. Msza Św. w kościele katolickim. Wizyta w kościele Zbawiciela na Chorze, gdzie można podziwiać wspaniałe mozaiki oraz freski. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień –  stambuł – Pergamon – Kusadasi

Msza Sw. w hotelu. Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bergamy i zwiedzanie Pergamonu – stolicy potężnego Królestwa Pergamonu, później rzymskiej prowincji, gdzie znajdował się Ołtarz Zeusa, utożsamiany z „tronem szatana” z Apokalipsy ; jeden z „siedmiu Kościołów Apokalipsy”.  Tu wynaleziono pergamin i stworzono jedną z największych bibliotek starożytności, konkurującą nawet z aleksandryjską. Zwiedzanie ruin Akropolu antycznego miasta oraz wczesnochrześcijańską bazylikę zwaną Czerwonym Kościołem. Przejazd do Kusadasi; obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – Maryemana – Efez – Selczuk

Śniadanie. Przejazd do Maryemana – Sanktuarium Domku Matki Bożej, miejsce, gdzie Maryja spędziła ostatnie lata swojego życia pod opieka Św. Jana. Msza Św. Następnie zwiedzanie Efezu – najlepiej zachowane antyczne miasto w basenie Morza Egejskiego, gdzie znajdował jeden z siedmiu cudów świata starożytnego – Artemizjon – świątynia Artemidy. Miasto związane z początkami chrześcijaństwa – dwa lata działał tu Św. Paweł nauczając i pisząc m. in. dwa listy do Koryntian, list do Galatów i list do Filipian. W Efezie przebywał także Św. Jan Ewangelista. Dziś, dzięki pracom wykopaliskowym i rekonstrukcyjnym Efez zadziwia swoim ogromem i śladami dawnego bogactwa. Zwiedzanie Selczuku – ruiny Bazyliki Św. Jana z miejscem grobu Św. Jana Ewangelisty, a także twierdza seldżucka i meczet Isa Beja. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – Izmir – Pamukkale

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Izmiru. Starożytna Smyrna była zawsze ważnym miastem portowym. Urodził się tu twórca Iliady i Odysei – Homer. Po zniszczeniach, założone ponownie przez Aleksandra Wielkiego na wzgórzu Pagus. Smyrna wymieniana jest wśród kościołów Apokalipsy. Jednym z pierwszych biskupów- męczenników był Św. Polikarp, uczeń św. Jana Ewangelisty i mistrz duchowy św. Ireneusza z Lyonu, zginął na miejscowej arenie w 155 roku. Jego relikwie przechowywane są w kościele pod jego wezwaniem. Msza Św. w jednym z chrześcijańskich kościołów. Następnie wyjazd do Pamukkale, zwiedzanie Pamukkale – „Bawełniany Zamek” – śnieżnobiałe terasy trawertynowe, utworzone przez spływającą od tysiącleci ciepłą, silnie zawapnioną wodę.

Zwiedzanie Hierapolis– antycznego uzdrowiska, odwiedzanego podobno przez Kleopatrę – ruiny miasta i jednej z największych starożytnych nekropoli w Azji Mniejszej. Wśród ruin znajduje się Martyrum, gdzie złożono Św. Filipa – towarzysza pierwszej wyprawy Św. Pawła. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – Pamukkale – Antalya

Śniadanie, przejazd malowniczą nadmorską trasą przez góry Taurus do Antalyi – stolicy Riwiery Tureckiej. Zwiedzanie Antalyi – głównego miasta Tureckiej Riwiery: osmańska dzielnica Kaleici wokół portu, Żłobiony Meczet, Brama Hadriana. do hotelu w okolicach Antalyi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – Antalya – Perge – odpoczynek nad morzem

Śniadanie. Następnie wizyta w Perge- miasta odwiedzanego przez Św. Pawła podczas jego podróży misyjnych. Zwiedzanie imponujących ruin z okresu helenistycznego i rzymskiego.  Spacer do wodospadów Kursunlu, oazy zieleni, wokół dających chłód w upalne dni wodospadów. Po południu powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – Antalya – Konya

Po śniadaniu przejazd do Konyi – starożytne IKONIUM, odwiedzane przez Św. Pawła podczas jego podróży misyjnych; dawna stolica Turków Seldżuckich, dziś ważne muzułmańskie centrum religijne – zwiedzanie meczetu z grobem filozofa – mistyka Celalledina Rumi, zwanego Mevlaną, założyciela zakonu Wirujących Derwiszów. Dalszy przejazd do Kapadocji. Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – Kapadocja

Śniadanie, zwiedzanie KAPADOCJI – krainy o niezwykłym wulkanicznym krajobrazie z licznymi ostańcami o baśniowych kształtach;  zwiedzanie podziemnego miasta DERINKUYU, muzeum w GÖREME – kościoły wydrążone w tufie wulkanicznym z pięknymi freskami przedstawiającymi sceny biblijne, były centrum chrześcijaństwa na tych terenach w okresie od VII do XIII wieku, a pierwsze wspólnoty miał tu zainicjować sam Św. Paweł; działał tu jeden z ojców Kościoła – Św. Bazyli; UCHISAR – skalne miasto wykute w tufowych stożkach, skalnych grzybach  i piramidach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – TARS – ADANA

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd przez Góry Taurus do dawnej prowincji Cylicji. Wizyta w Tarsie – miejscu urodzenia Św. Pawła. Zwiedzanie miasta: dom Św. Pawła, Brama Kleopatry, fragmenty drogi rzymskiej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

11 dzień – ADANA: przelot do Polski

Śniadanie, transfer na lotnisko w Adanie. Wylot o godz. 11.05 do Stambułu. Przesiadka.
Wylot do Warszawy o godz. 16.40, przylot do Warszawy, godz. 18.00.

 

ŚWIADCZENIA


Turcja szlakiem św. Pawła – Pielgrzymka do Turcji
CENA ZAWIERA :
 • Przelot samolotem na trasie WARSZAWA – ISTANBUŁ – ADANA – ISTANBUŁ- WARSZAWA
 • Bagaż rejestrowany 23 kg plus podręczny
 • przejazd komfortowym autokarem po Turcji
 • opiekę pilota
 • opiekę przewodnika lokalnego
 • zakwaterowanie w hotelach ***
 • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
 • ubezpieczenie KL 15000 euro, NNW 10000 zł, OC 10000 euro, BP 1000 zł,
 • KL choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID
 • system tourguide

CENA NIE ZAWIERA :
•  KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU:  120 EURO 

MAPA TRASY

Pielgrzymka do Turcji

Turcja szlakiem św. Pawła

UBEZPIECZENIA

W CENIE PIELGRZYMKI DO TURCJI ZAWARTE SĄ:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 30000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 30000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


 


Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

INFORMACJE


WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 25/35 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 30 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.

ZASZCZEPIONE OSOBY:
1. WJAZD DO TURCJI BEZ TESTÓW!
2. POWRÓT DO KRAJU BEZ KWARANTANNY!

Uczestnicy bez szczepienia: 2022- KONIECZNE PRZY WYJEŹDZIE:

 • Wypełnienie formularza elektronicznego
 • przestawienie  zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR ( koszt w biurze 249zł),  wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przyjazdem w języku angielskim (metodą RT-PCR).
 • Trzeciego dnia od przyjazdu wykonanie kolejny test PCR na własny koszt ( ok 130pln). W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu możesz już swobodnie przemieszczać się po kraju.
 • Dzieci poniżej 10 roku życia są zwolnione z wykonywania testów PCR.
 • Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, muszą mieć wypełniony formularz.
 • Dzieci w wieku poniżej 12 lat są zwolnione z obowiązku przedstawienia świadectwa szczepień oraz testu PCR/antygenowego przy wjeździe do Turcji.
 • Dokumenty takie jak: świadectwa szczepienia, wyniki testu PCR/antygenowego, wymagane przy wjeździe do Turcji od pasażerów przybywających drogą lotniczą i morską oraz drogą lądową/kolejową, transportem publicznym, zostaną sprawdzone przez przewoźnika w kraju z którego odbywa się podróż do Turcji.

SZCZEGÓŁY DOT. OBOSTRZEŃ: AKTUALNE OBOSTRZENIA | Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe (pielgrzymkitarnow.pl)

ZGŁOSZENIE

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY