Pielgrzymka do Portugalii z wypoczynkiem – samolotowa – 9 DNIOWA

Numer imprezy turystycznej: 230704
od 2023-07-06 do 2023-07-14
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2200 PLN + 530 EURO

PROGRAM

Pielgrzymka do Portugalii

Dzień 1.
Zbiórka na lotnisku odprawa i  wylot do Porto z przesiadką, lądowanie w Porto. Przejazd do Santiago de Compostela.  Zwiedzanie centrum SANTIAGO DE COMPOSTELA. Spacer  z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Wizyta w  jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego. Następie Drzwi Przebaczenia Puerta del Perdon – z okazji przedłużenia Roku Świętego drzwi nadal pozostają otwarte. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Hiszpanii.  

DZIEŃ 2. SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA
Śniadanie.  Zwiedzanie centrum SANTIAGO DE COMPOSTELA. Spacer  z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Wizyta w  jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego.
Następie Drzwi Przebaczenia Puerta del Perdon – z okazji przedłużenia Roku Świętego drzwi nadal pozostają otwarte. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

Przejazd do PORTUGALII – do BRAGI. NAWIEDZENIE SANKTUARIUM BOM JESUS. Wyjazd kolejką linowo – terenowa,  łącząca górną część Starego Miasta w Bradze z sanktuarium Bom Jesus, pięknie górującego nad miastem. Została zbudowana w końcu XIX w. i do dziś obsługiwana jest za pomocą oryginalnych wagoników. Kolejka pokonuje w około 4 min. trasę o długości 275 m i różnicy poziomów wynoszącą 116 m. Przejazd na obiadokolację i nocleg w niezwykle urokliwej BRADZE.

 Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do centrum PORTO.  Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta , które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro  wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.  

 Dzień 4.

Śniadanie. Przejście do Sanktuarium. Uroczysta Msza Św. koncelebrowana na placu przed Bazyliką Matki Bożej Różańcowej oraz tradycyjne pożegnanie Matki Bożej Fatimskiej – Adeus. Nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Msza św. w Fatimie  w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 5.  BATALHA – NAZARE

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd na zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO.  Następnie wyjazd do NAZARE.  Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 6 FATIMA – SAN MARTINHO DO PORTO
Msza święta w Fatimie. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie.
Dla chętnych – przejazd do SAN MARTINHO DO PORTO. PLAŻOWANIE. Jedną z największych atrakcji tej wioski jest duża piaszczysta zatoka, która do dnia dzisiejszego sprawia, że São Martinho do Porto jest jednym z polecanych miejsc, jeśli ktoś ma ochotę na plażowanie. Zatoka ma formę muszli i sprawia ona, że wody w zatoce są znacznie cieplejsze oraz spokojniejsze. To właśnie nad zatoką powstało turystyczne centrum São Martinho do Porto, gdzie znajduje się kilkanaście restauracji, sklepów oraz barów.  Powrót, Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami.

Pielgrzymka do Portugalii
Fatima

Dzień 7. 
Śniadanie, Msza święta. Poranny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II.  Ok. południa przejazd do miasteczka OBIDOS – spacer po  urokliwym miasteczku, pełnym krętych uliczek i tradycyjnie malowanych domów z górującym nad miastem zamkiem. Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja

 

Dzień 8. 
Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Msza święta. Przejazd na  Zwiedzanie Dzielnicy Belem.  Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Następnie spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny.Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.  w okolicy Lizbony.    

Dzień 9. Pielgrzymka do Portugalii – powrót do Polski
Wczesny przejazd na lotnisko. Wylot 6.00 z międzylądowaniem do Krakowa.

 

    

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Portugalii – CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem z przesiadką na trasie Kraków –Porto – Lizbona – Kraków
 • opłaty lotniskowe,
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg + mały podręczny
 • 8 noclegów
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji wg programu
 • przejazdy komfortowym autokarem wg programu
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie NNW 10000 zł, OC 10000 euro, BP 1000 zł, KL 15000 euro, w tym choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19

CENA NIE ZAWIERA:

 • 70 EUR – koszty realizacji programu ( przewodnicy, opłaty w Sanktuariach, wstępy do obiektów)
 • SKŁADKA TFG i TFP – 20 ZŁ  – płatne na konto organizatora

DOPŁATY FAKULTATYWNE:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 30 euro/noc
 • dodatkowe ubezieczenie od kosztów rezygnacji – szczegóły na stronie:  UBEZPIECZENIA

REZERWACJA I KONTAKT

 • Pielgrzymka do Portugalii- OPCJA SAMOLOT
 1. KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 2. NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 3. PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU

OBOSTRZENIA

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY