Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii

Numer imprezy turystycznej: 220703
od 2023-07-21 do 2023-08-01
TRANSPORT:  
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2300 zł + 550 euro

PROGRAM

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – opcja samolotowo – autokarowa

LIZBONA,  NAZARE, FATIMA,  BATALHA, SANTIAGO DE COMPOSTELA, LOURDES,  SARAGOSSA, MONTSERRAT, BARCELONA, WYPOCZYNEK NA COSTA BRAVA, LA SALETTE, MONTE BERICO 

Dzień  I  –30.07.2023 przelot do  LIZBONY

Zbiorka na lotnisku w Krakowie/Katowicach.  Lądowanie w Portugalii. Przejazd na wieczorny spacer po LIZBONIE, następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień II  – 31.07.2023 LIZBONA , NAZARE, FATIMA

Śniadanie. Następnie przejazd na zwiedzanie LIZBONY – stolica i największego miasta w Portugalii, która piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu do oceanu rzeki Tag.  Przejazd do dzielnicy BELEM.  Zobaczymy Klasztor Hieronimitów (z zewnątrz), który jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Czas wolny. Przejazd do NAZARE. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P.  Przejazd do FATIMY.  Msza święta.  Obiadokolacja. Wieczorem procesja z lampionami. Nocleg.

Dzień III – 1.08.2023 FATIMA

Śniadanie. Msza święta. Zwiedzanie Sanktuarium, nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II.  Spacer do przysiółka AJUSTREL.  Następnie udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Powrót do Sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji. Nocleg.

Dzień IV – 2.08.2023 BATALHA, SANTIAGO  DE COMPOSTELA

Msza św. Śniadanie. Przejazd do BATALHI, gdzie zwiedzimy przepiękny klasztor wybudowany w stylu manuelińskim. Czas wolny. Następnie całodzienny przejazd do Santiago de Compostela. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V – 3.08.2023 SANTIAGO DE COMPOSTELA,

Śniadanie. Msza św. Spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie Katedry z grobem św. Jakuba, z pięknymi fasadami, portalami, krużgankami. Wyjazd w stronę LOURDES największego we Francji i jednego z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Oviedo, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI  – 4.08.2023  – LOURDES

Śniadanie. Całodzienny przejazd do Lourdes. Msza święta.  Po kolacji udział w procesji z pochodniami o godzinie 21:00. Nocleg.

Dzień  VII – 5.08.2022 LOURDES

Śniadanie. Nawiedzenie Groty Objawień, Bazyliki Górnej, Krypty i Bazyliki Różańca Świętego. Czas wolny na prywatną modlitwę. Droga Krzyżowa wiodąca przez piękną kalwarię. Przejazd do SARAGOSSY.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII– 6.08.2023 SARAGOSSA

Śniadanie i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar w Saragossie. Bazylika katedralna zwana również  Bazyliką Matki Bożej na Kolumnie to największa świątynia barokowa w Hiszpanii. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja objawiła się św. Jakubowi Apostołowi. Msza Święta. Przejazd do Montserrat.  MONTSERRAT – klasztor benedyktyński położony na niezwykłej górze, będący schronieniem dla figurki Czarnej Madonny, której pojawieniu się towarzyszyły liczne cuda. Obiadokolacja. Nocleg w okolicy Barcelony.

Dzień IX – 7.08.2023 – BARCELONA

Śniadanie. Zwiedzanie BARCELONY. Przejazd pod kościół Sagrada Familia(z zewnątrz). Msza święta. Spacer najsłynniejszą ulicą Barcelony – La Ramblą. Następnie Dzielnica Gotycka z przepiękną katedrą św. Eulalii, Pomnik Kolumba, Plac Kataloński. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień  X  –  8.08.2022 –  LA SALETTE Śniadanie. Całodzienny przejazd do LA SALETTE – wizyta w pięknie położonym w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzymkowym w La Salette. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień XI– 9.08.2023 –MONTE BERICO

Śniadanie. Msza św. Całodzienny przejazd przez Włochy. Wieczorny przyjazd do Vicenzy – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z MONTE BERICO, które składa się z dwóch części : jednej zbudowanej w stylu gotyckim w 1428 roku i drugiej w stylu klasycystyczno-barokowym z 1703 r. Sanktuarium powstało na prośbę Matki Bożej, która objawiła się prostej kobiecie w czasie trwania epidemii. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu ok.20.30. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień XII – 9.08.2023– wyjazd w stronę Polski

Śniadanie. Całodzienny przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót na miejsce zbiórek w nocy z 01/02.08.2022.  

GALERIA

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – opcja samolotowo – autokarowa

CENA ZAWIERA :

 • powrót autokarem z Portugalii, wc, klimatyzacja, DVD ,
 • 11 noclegów w hotelach ***/****,
 • pokoje , 2,3-osobowe z łazienkami, w tym 1 nocleg w Domu Pielgrzymkowym w La Salette
 • wyżywienie – 11 śniadań i 11  obiadokolacji,
 • przelot samolotem do Lizbony
 • opłaty lotniskowe,
 • opieka pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie (SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE UBEZPIECZENIA)

CENA NIE ZAWIERA:
Koszty realizacji programu – 70 euro – płatne w dniu 1 u pilota wycieczki.
dopłata do pokoju jednoosobowego – 240 euro
SKŁADKA TFG i TFP- 20ZŁ  – płatne na konto organizatora

W CENIE PIELGRZYMKI DO PORTUGALII ZAWARTE SĄ:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 15000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 15000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

WAŻNE INFORMACJE

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Pielgrzymka do Portugalii – UMOWA DOSTĘPNA PO KONTAKCIE Z BIUREM

KONTAKT: kom. +48 661 915 721

biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

NR KONT W BANKU SANTANDER

Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028

Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056

 

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY