Pielgrzymka do Meksyku - pielgrzymkitarnow.pl

Pielgrzymka do Meksyku

Numer imprezy turystycznej: 220201
od 2022-02-01 do 2022-02-12
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
3990 zł+1290 usd

Pielgrzymka do Meksyku!

Odwiedź z nami niezwykłe miejsca w Meksyku. Pielgrzymka do Guadelupe! Wizyta w Oaxaca, Teotihuacan i wielu innych niezwykłych miejscach!

PROGRAM

Pielgrzymka do Meksyku

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

MOŻLIWOŚĆ TRANSFERU KRAKÓW – WROCŁAW BUSEM PRZY 9 OSOBACH CHĘTNYCH!

1 DZIEŃ: POLSKA – MIASTO MEKSYK

Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą w kaplicy na lotnisku. Odprawa biletowo bagażowa i wylot w kierunku Meksyku na pokładzie samolotu obiad, zimne i cieple napoje. Przylot do miasta Meksyk. Odprawa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie kolacja. Nocleg w mieście Meksyk. Hotel Regente / Metropol

 

2 DZIEŃ: ZOCALO – XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta zwiedzanie placu Zocalo – główny plac miejski, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion. Część dalsza zwiedzania – Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera. Nawiedzenie Katedry Metropolitańskiej. Zwiedzanie Muzeum Antropologii. Rejs  łodziami z lunchem i śpiewem mariachi. Msza święta dla całej grupy w jednej z kaplic Katedry. Powrót do hotelu.

 

3 DZIEŃ: PLAC TRZECH KULTUR – TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE

Śniadanie. Plac Trzech Kultur miejsce gdzie Jana Diego zdawał relacje z objawień Biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Nawiedzenie i zapoznanie się z Sanktuarium – kompleks Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika a dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek wzniesionych na które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie” Kaplica DER CERRITO, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na osobistą modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic Bazyliki. Przejazd do Teotihuacan największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki gdzie znajdują się Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z oryginalnymi malowidłami na ścianach. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

 

4 DZIEŃ: TENANGO DEL AIRE – OAXACA

Śniadanie. Przejazd do Tenango del Aire. Miejsce misji polskich Palotynów. Msza święta. Spotkanie z księżmi i poznanie historii misji. Przejazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

5 DZIEŃ: MONTE ALBAN – MITLA – TULE – TEOTITLAN

Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb Tancerzy i grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oaxaca. Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynna dekoracja geometryczna Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego. Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Teotitlan słynącego z warsztatów tkackich i produktów z wełny naturalnie barwionych. Tego dnia również wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie produkcji. Obiad w restauracji lokalnej – szwedzki stół. Nocleg w hotelu.

 

6 DZIEŃ: OAXACA – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Zwiedzanie centrum Oaxaca – Katedra, Kościół Santo Domingo z piękną barokową dekoracją, hala targowa miejscowy folklor, fabryka czekolady. Przejazd w kierunku Puebla postój w Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki na której Hiszpanie wybudowali kościół. Przejazd do Tonantzintla słynącego z kościoła wybudowanego przez Indian w stylu barokowym, zachwyca kolorami i ogromną ilością dekoracji. Dojazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta. Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Msza Święta. Kolacja. Nocleg.

 

7 DZIEŃ: PUEBLA  – CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa jedna z najpiękniejszych jaski synnych z form skalnych ukształtowanych przez krople wody – sala koncertowa, gdzie śpiewał, miedzy innymi, Placido Domingo. Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TAXCO – ACAPULCO

Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca. Msza Święta w kościele św Pryski. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive od obiadu. Hotel El Cano

 

9 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Acapulco – słynne kurort z lat 70, położony nad Zatoka św. Lucji miasto zyskało sławę w latach 60 i 70 ulubione miejsce aktorów, polityków amerykańskich. Znane z nocnego życia, słynne Quebrada skoki do wody z wysokości do 30 metrów. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

 

10 DZIEŃ: ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Przejazd do Vista Hermosa – Hacjenda, która należała do Korteza – produkowała trzcinę cukrową. Zwiedzanie hacjendy i jej piwnic. Msza Święta w kaplicy na terenie hacjendy. Obiad w hacjendzie. Przejazd do miasta Meksyk. Obiadokolacja w lokalnej restauracji na zakończenie pielgrzymki.

 

11  DZIEŃ: POLSKA

Śniadanie Przejazd do Gwadelupe czas wolny, msza święta. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

 

12 DZIEŃ

Powrót do Polski.

 

Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany kursu usd lub zmiany ilości chętnych. Za klauzulę siły wyższej uważa się decyzje władz narodowych dotyczące  zamknięcia jakichkolwiek obiektów wymienionych w programie  z powodu świąt lub innych wydarzeń, a tym samym niemożność ich prezentacji grupie.

 

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Meksyku

Odwiedź z nami niezwykłe miejsca w Meksyku. Pielgrzymka do Guadelupe! Wizyta w Oaxaca, Teotihuacan i wielu innych niezwykłych miejscach!

Cena pielgrzymki obejmuje:

 • Przelot do Meksyku i powrót
 • Przejazdy na terenie Meksyku
 • Zakwaterowanie w wymienionych hotelach (lub podobnych)
 • Wyżywienie wg programu
 • Godzinny rejs w Xochimilco, połączony z obiadem na łodziach i występem Los Mariachis
 • Opiekę lokalnego, polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę duchowną podczas trwania pielgrzymki
 • Ubezpieczenie: NNW, CP + KL oraz BP

 

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • 26 zł – składka za TFP i TFG; płatne przy pierwszej racie, obligatoryjne do realizacji imprezy
 • Napojów w trakcie posiłków (za wyjątkiem pakietu All Inclusive w Acapulco)
 • 220 USD – napiwki dla kierowcy i przewodnika, bojów hotelowych, kelnerów w czasie posiłków, pokojowych w hotelach; obligatoryjne do realizacji imprezy
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego

 

Informacje dodatkowe:

 • Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany kursu USD lub zmiany ilości chętnych.
 • Za klauzulę siły wyższej uważa się decyzję władz narodowych dotyczące zamknięcia jakichkolwiek obiektów wymienionych w programie z powodu świąt lub innych wydarzeń, a tym samym niemozność ich prezentacji grupie.
 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje
 • W zależności od miejscowych uwarunkowań  lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
 • Współorganizatorem wyjazdu jest BIURO AWERTOUR SP. ZOO BIELSKO BIAŁA.

UBEZPIECZENIA

Pielgrzymka do Meksyku

 

POBIERZ PEŁNE OWU:  
Bezpieczne Podróże OWU 2018

W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA :

 

pielgrzymki tarnów

 

GALERIA

WAŻNE INFORMACJE

ZGŁOSZENIE I KONTAKT


PODPISZ UMOWĘ JUŻ DZIŚ – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI DROGĄ MAILOWĄ BĄDŹ TELEFONICZNĄ!

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721;
biuro@pielgrzymkitarnow.pl, iwetta@beskidvision.com.pl, natalia@beskidvision.com.pl 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY