Pielgrzymka do Libanu

Pielgrzymka do Libanu – śladami św. Charbela

Numer imprezy turystycznej: 230411
od 2023-04-13 do 2023-04-20
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2390 PLN + 900 USD

Liban, to część Ziemi Świętej. Kraj nazywany niegdyś Szwajcarią Bliskiego Wschodu, to miejsce, gdzie spotyka się kultura arabska ze śródziemnomorską.  Mimo niewielkich rozmiarów, zadziwia różnorodnością krajobrazów, zabytków i religii. To miejsce, gdzie góry opadają malowniczo ku wodom Morza Śródziemnego, tworząc niezapomniane panoramy.  To kraina sosnowych i cedrowych lasów pokrywających górskie doliny, zielonych łąk, pomarańczowych sadów, a także winnic.

Liban to swoisty fenomen wśród okolicznych krajów muzułmańskich. Jest mozaiką osiemnastu wspólnot religijnych, wśród których  odsetek chrześcijan i stanowi około 40% ludności. Wierni należą do kościołów chrześcijańskich obrządku katolickiego: maronickiego, unickiego i ormiańsko-katolickiego oraz obrządku prawosławnego: greckiego i ormiańskiego.

Pielgrzymka do Libanu, daje możliwość poznania ojczyzny Św. Szarbela, maronickiego mnicha, nazywanego często libańskim ojcem Pio. Libańczycy modlą się także przy grobie św. Hardiniego, nauczyciela Św. Szarbela oraz bł. brata Nehme, który po śmierci zasłynął także z cudownych uzdrowień.

PROGRAM

PIELGRZYMKA DO LIBANU – PROGRAM

Dzień I –   13.04.2023 – KRAKÓW – FRANKFURT – BEJRUT
Spotkanie na lotnisku w Krakowie lub Katowicach. Msza Święta w kaplicy lotniskowej.
Wylot do Bejrutu.

Dzień II –14.04.2023 – BEJRUT
Lądowanie w Bejrucie o 02:50 + 1 h, przejazd do hotelu, zakwaterowanie.
Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer bez zwiedzania wnętrz, po odnowionym Down Town (Stare Miasto), zobaczymy min.: Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu, bogato dekorowany pałac Beiteddine, rezydencję tureckiego gubernatora, który jest  jednym z lepszych przykładów nowożytnej architektury arabskiej w całym Libanie. Msza Święta. Rejs łodzią pod grotami Pigeon Roche.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III  – 15.04.2023 – ANNAYA – JRABTA
Śniadanie. Wyjazd do Annaya – miejscowości, która jest znanym chrześcijańskim  centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa.  Przejście  w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Podczas  procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Msza Święta. Przejazd do Jrabta – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV – 16.04.2023  – TYR – SYDON – MAGHDOUCHE – DIBBIVEH
Śniadanie. Tyr i Sydon to miasta biblijne, w których nauczał Jezus, stanowią część Ziemi Świętej. Zobaczymy pozostałości tych najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. W Tyrze: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie: zobaczymy z zewnątrz zamek morski Krzyżowców, przejdziemy na targ, przejdziemy odnowionymi uliczkami żydowskimi oraz zobaczymy pałac rodziny Debbane. Msza Święta.  Następnie wejdziemy do muzeum mydła i zapoznamy się z tradycyjnymi metodami wyrobu mydła z oliwek i lauru.
Przejazd do Maghdouche – nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowane w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień V –  17.04.2023– BEKA KAFRA, CEDRY LIBAŃSKIE – DOLINA KADIS
Śniadanie. Wyjazd do Beka Kafra, najwyżej położonej miejscowości w Libanie (1650 m  n.p.m.). Tutaj urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia najbardziej rozpoznawalny  z libańskich świętych – św. Charbel Makhlouf. Zobaczymy dom, w którym spędził pierwsze lata swego życia. Wytrysnęło tutaj cudowne źródełko, którego woda ma właściwości  lecznicze.  Msza Święta. Dalej udamy się w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH.  Przejedziemy wapiennym kanionem, w którym klasztory wznieśli Maronici – (Święta Całość wpisana na listę UNESCO. Następnie w Dolinie Kadisz  zobaczymy monastyr  Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 Dzień VI – 18.04.2023  – JEITA – BYBLOS – HARRISA
Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto  rzeki. Jaskinie umieszczono na liście siedmiu cudów świata. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Przejazd do Byblos – najwspanialszego niegdyś  portu fenickiego,  eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela.  Przejazd do Harissy–  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Wjazd na wzgórze Harissa (620 m n.p.m.), gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu i skąd roztacza się piękny widok na zatokę Jounieh. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII–  19.04.2023   DOLINA BEKAA – KSARA-ANJAR
Wczesne śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar – ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Msza Święta.
Przejazd w kierunku  Ksara – miasta, które już przez Rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Doliny  Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII –  20.04.2023  GORNICHE
Śniadanie, przejazd do Gorniche – przejście tętniącego życiem deptakiem spacerowym wzdłuż morskiego brzegu. Msza Święta. Przejazd z hotelu na lotnisko, odprawa biletowo -bagażowa, wylot do Krakowa o godzinie 17:00  (z przesiadką we Frankfurcie).  Przylot do Krakowa o godzinie 23.30. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA


CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem;
 • Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu;
 • 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os.
 • śniadania, obiadokolacje;
 • Koszty zwiedzania wg programu;
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • Systemy tour Guide
 • Ubezpieczenie ( szczegóły w zakładce UBEZPIECZENIA)

CENA NIE ZAWIERA:

 • Tzw. zwyczajowe napiwki: 70 USD dla obsługi na miejscu
 • Transferu na lotnisko (istnieje możliwość zorganizowania przy min 7 osobach chętnych)
 • DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO – 250 USD
 • 26 zł – składka bezzwrotna TFG i TFP – płatna na konto organizatora

UBEZPIECZENIA

W CENIE PIELGRZYMKI DO LIBANU ZAWARTE SĄ:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 30000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 30000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR,

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


 


Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

WAŻNE INFORMACJE


Informacje dodatkowe – Pielgrzymka do Libanu:

DOKUMENTY:

Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską  z punktów/przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich), posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie.

 

 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy u pilota.

 • W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

W renomowanych hotelach, supermarketach oraz centrach handlowych akceptowane są karty kredytowe i płatnicze. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się karta Visa, która honorowana jest przez największą ilość placówek.

POZNAJ SZCZEGÓŁY DOT. AKTUALNYCH OBOSTRZEŃ:
AKTUALNE OBOSTRZENIA | Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe (pielgrzymkitarnow.pl)

AKTUALNE INFORMACJE NA STRONIE:
Liban – Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Pielgrzymka do Gruzji

UMOWA DOSTĘPNA DROGĄ MAILOWĄ: 
biuro@pielgrzymkitarnow.pl ,
 iwetta@beskidvision.com.pl
natalia@beskidvision.com.pl 

 

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY