Pielgrzymka do Libanu

Pielgrzymka do Libanu – śladami św. Charbela

Numer imprezy turystycznej: 220906
od 2022-09-16 do 2022-09-23
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2030 PLN + 790 USD

Liban, to część Ziemi Świętej. Kraj nazywany niegdyś Szwajcarią Bliskiego Wschodu, to miejsce, gdzie spotyka się kultura arabska ze śródziemnomorską.  Mimo niewielkich rozmiarów, zadziwia różnorodnością krajobrazów, zabytków i religii. To miejsce, gdzie góry opadają malowniczo ku wodom Morza Śródziemnego, tworząc niezapomniane panoramy.  To kraina sosnowych i cedrowych lasów pokrywających górskie doliny, zielonych łąk, pomarańczowych sadów, a także winnic.

Liban to swoisty fenomen wśród okolicznych krajów muzułmańskich. Jest mozaiką osiemnastu wspólnot religijnych, wśród których  odsetek chrześcijan i stanowi około 40% ludności. Wierni należą do kościołów chrześcijańskich obrządku katolickiego: maronickiego, unickiego i ormiańsko-katolickiego oraz obrządku prawosławnego: greckiego i ormiańskiego.

Pielgrzymka do Libanu, daje możliwość poznania ojczyzny Św. Szarbela, maronickiego mnicha, nazywanego często libańskim ojcem Pio. Libańczycy modlą się także przy grobie św. Hardiniego, nauczyciela Św. Szarbela oraz bł. brata Nehme, który po śmierci zasłynął także z cudownych uzdrowień.

[tabby title=”PROGRAM”]

PIELGRZYMKA DO LIBANU – PROGRAM

Pobierz program : 220906 Liban TBP

Pielgrzymka do Libanu

Dzień 1 | 16.09 –  Warszawa – LIBAN  
Zbiórka godzinie 08:00, odprawa, przelot do Aten (przesiadka). Przejazd z lotniska do centrum Aten spacer po starym mieście; dla chętnych możliwości wejścia na Akropol (opcja dodatkowo płatna). Następnie powrót na lotnisko i przelot do Beirutu. Zakwaterowanie i nocleg. Zwiedzanie ATEN do potwierdzenia na 2 tygodnie przed wylotem po otrzymaniu aktualizacji lotów od linii lotniczych.

Dzień 2 | 17.09 –  BZOMMAR – BALAMAND – BATROUN 
Śniadanie. Przejazd do Bzommar – Kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II – jedyna na bliskim Wschodzie. Obecne są tu relikwie Papieża oraz św. Libańskich. Zdarzyło się  już kilka cudów uzdrowień dzięki modlitwie w tej kaplicy. Wyjazd do Balamand – od 1603r. miejscowość Balamand jest centrum prawosławnego klasztoru w Antiochianii, poświęconego Dziewicy Maryi i św. Jerzego. Odwiedzimy klasztor Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła) w Hamacie – Prawosławny klasztor został zbudowany w XVII wieku. Odwiedzimy piękne miasto Batroun, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 | 18.09 –  ANNAYA – JRABATA  – KFIFANE  
Śniadanie. W ten dzień przypada comiesięczne Święto św. Charbela w Libanie. Spędzimy je ze św. Charbelem w Annaya. Weźmiemy udział w procesji która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya.  Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Msza święta przy Grobie. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem.  Zapoznamy się z historią zakonnicy św. Rafki, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień.  Dlatego jest nazwana patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza łaski uzdrowienia. Poznamy świętego Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one w miejscowości Kfifane. Program Rekolekcji: Będziemy się modlić o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można uzyskać w tym miejscu piasek z grobu, który słynie z cudów uzdrowień za wstawiennictwem tej świętej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 | 19.09 –   BEQAA KAFRA (Dom rodzinny Św. Charbela oraz grota, w której modlił się jako dziecko), LAS BOŻYCH CEDRÓW, ŚWIĘTA DOLINA KADISHA.

Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Charbela. Bekaa Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1600 m n.p.m. Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Następnie nawiedzenie Klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5 | 20.09 –   BAALBEK – ZAHLE – KSARA – ANJAR

Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus – ANJAR. Matka Boża z Zahle – zwiedzanie słynnego Sanktuarium i Msza Św. Przejazd do Ksara fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 | 21.09 –  MAGHDOUCHE  –  BEJRUT  
Śniadanie. Wyjazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do Biet El Dien – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Potem zwiedzanie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju; to dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Zwiedzanie Bejrutu – Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie spacer po odnowionym Starym Mieście, muzeum narodowe, polski cmentarz. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

Dzień 7 | 22.09 –   JEITA – BYBLOS – HARISSA  
Śniadanie. Wycieczka do Jeita Grotto i wizyta (wstępna opłata) – Jeita Grotto, najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km . Jeita Grotto jest jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważanej za dumę Libanu i jest  finalistą  w konkursie „ Nowych Siedem Cudów Świata. „Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zobaczymy zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Harissa –  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. obiadokolację i nocleg.

Dzień 8 |23.09 –   LIBAN – WARSZAWA
Po śniadaniu (w formie breakfast boxu) przejazd na lotnisko, odprawy i wylot do Polski (z przesiadką). Lądowanie w Warszawie o godz.09:45, zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje dodatkowe:

 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • Koszty zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
 • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek izraelskich.
 • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemilogiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

[tabby title=”ŚWIADCZENIA”]

CENA PIELGRZYMKI : 2030 ZŁ + 790 USD

 Cena pielgrzymki obejmuje:

 • Przelot samolotem w obie stronie na trasie Warszawa – Bejrut – Warszawa
 • Bagaż rejestrowany 20 kg oraz bagaż podręczny
 • Codzienna Msza Święta
 • Wstępy do zwiedzanych atrakcji
 • Pilot/przewodnik w języku polskim na całej trasie
 • Usługi lokalnego przewodnika w j. angielskim
 • 7 noclegów w hotelu 4*  w pokojach 2- i 3- os
 • Transport autokarem z klimatyzacją na terenie Libanu
 • Wyżywienie (szwedzki bufet): śniadanie i kolacje
 • Ubezpieczenie NNW, KL + CP + BP

 

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

  • Wynajem zestawu słuchawkowego (40 PLN) – kwota pobierana na lotnisku lub w autokarze
  • Dopłaty do pokoju 1-os 170 USD
  • Napojów do kolacji (darmowa woda)
  • Lunchów/obiadów
  • Napiwków dla przewodników, kierowców i obsługi hotelowej 80 $ (obowiązkowe_
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 zł-płatne przy 1 zaliczce

[tabby title=”UBEZPIECZENIA”]

W CENIE PIELGRZYMKI DO LIBANU ZAWARTE SĄ:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 30000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 30000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR,

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


 


Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

[tabby title=”WAŻNE INFORMACJE”]

Informacje dodatkowe – Pielgrzymka do Libanu:

DOKUMENTY:

Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską  z punktów/przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich), posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie.

 

 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy u pilota.

 • W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

W renomowanych hotelach, supermarketach oraz centrach handlowych akceptowane są karty kredytowe i płatnicze. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się karta Visa, która honorowana jest przez największą ilość placówek.

POZNAJ SZCZEGÓŁY DOT. AKTUALNYCH OBOSTRZEŃ:
AKTUALNE OBOSTRZENIA | Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe (pielgrzymkitarnow.pl)

AKTUALNE INFORMACJE NA STRONIE:
Liban – Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

[tabby title=”ZGŁOSZENIE I KONTAKT”]

Pielgrzymka do Gruzji

UMOWA DOSTĘPNA DROGĄ MAILOWĄ: 
biuro@pielgrzymkitarnow.pl ,
 iwetta@beskidvision.com.pl
natalia@beskidvision.com.pl 

 

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

[tabby title=”GALERIA”]

[tabbyending]

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY