Pielgrzymka do LIBANU – grupa lipiec

Numer imprezy turystycznej: 220705
od 2023-07-19 do 2022-07-27
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2200 PLN + 790 USD

PROGRAM

DZIEŃ 1 –  19.07.2023  – POLSKA – LIBAN  

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 19.30. Przelot bezpośredni na trasie Warszawa – Bejrut (godz. 23:10– 04:45).

DZIEŃ 2 –  20.07.2023 – BALAMAND – BATROUN  
Lądowanie w Bejrucie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Śniadanie. Następnie BALAMAND – prawosławny klasztor w Antiochianii, poświęcony Dziewicy Maryi i św. Jerzemu. Następnie przejazd do NOURIEH – nawiedzenie klasztoru Matki Bożej
w Hamacie (Matka Boża Światła, która objawiła się marynarzom jako światło prowadzące do bezpiecznego brzegu). Przejazd do BATROUN – spacer po mieście. Czas wolny na plażę.  
Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

DZIEŃ 3 – 21.07.2023 – MAGHDOUCHE  – TYR – SYDON  

Śniadanie, Wyjazd do MAGHDOUCHE – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej,
wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Następnie odwiedzimy pozostałości najważniejszych miast fenickich – Tyr i Sydon. W TYRZE zwiedzmy ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. W SYDONIE: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Powrót do hotelu na  kolację i nocleg.

DZIEŃ 4 – 22.07.2023 –   ANNAYA – JRABATA  – KFIFANE  

Śniadanie. W TEN DZIEŃ PRZYPADA COMIESIĘCZNE ŚWIĘTO ŚW. CHARBELA W LIBANIE. Spędzimy je ze św. Charbelem w ANNAYA. Weźmiemy udział w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości JRABTA. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela   i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. 
Znajdują się one w miejscowości KFIFANE. Program Rekolekcji: Będziemy się modlić o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można tam dostać piasek z grobu, który słynie także z cudów uzdrowień za wstawiennictwem tej świętej. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

Izrael

DZIEŃ 5 –  23.07.2023 –  BEQAA KAFRA  

Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Charbela. BEKAA KAFRA to wioska
Świętego, na wysokości 1500 m n.p.m. Zobaczymy Dom rodzinny Św. Charbela oraz grota, w której  modlił się jako dziecko. Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie Klasztoru św. Antoniego w QOZHAYA na terenie tzw. Doliny. Świętych, gdzie w warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 –  24.07.2023 – BEJRUT – ANNAYA

Śniadanie.  Zwiedzanie BEJRUTU – Corniche- tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie spacer po odnowionym Starym Mieście, muzeum narodowe.

Przejazd do ANNAYA . Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 25 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego.  Przy grobie odbędzie się Msza Święta. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem.  Czas wolny na plaży.  Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 –  25.07.2023  – HARISSA  – BZOMMAR – JEITA – BYBLOS  

Śniadanie. Przejazd do HARISSY –  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Przejazd do BZOMMAR – Kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II – jedyna na Bliskim Wschodzie. Wycieczka do JEITA GROTTO – to najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie – 9,5km. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń. Jeita Grotto jest jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważanej za dumę Libanu i jest  finalistą  w konkursie Nowych Siedem Cudów Świata.

Przejazd do BYBLOS – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski.

Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8  – 26.07.2023  – ZAHLE – BAALBEK – KSARA

Śniadanie,  Msza Święta.  Wizyta w sanktuarium Matki Bożej w największym chrześcijańskim mieście Bliskiego Wschodu – ZAHLE.

Zwiedzanie  BAALBEK – starożytnego Heliopolis, określanego jako jedno z najpiękniejszych miast hellenistycznych. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W czasie burzenia świątyni jerozolimskiej przez Tytusa Flawiusza w roku 70 n.e. obok w Baalbek kończono właśnie budowę największej ówczesnej świątyni świata grecko-rzymskiego – tzw. wielkiej świątyni ku czci Jowisza-Baala. Obok w kamieniołomach zobaczymy słynny Kamień Południa ważący ponad 1100 ton. 

Odwiedzimy  JASKINIE KSARA. Czas na degustację win i zakupy.  Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 9 –  27.07.2023 –  LIBAN –  POLSKA  

Nocny przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski. Przelot bezpośredni na
trasie Bejrut – Warszawa (godz. 04.45 – 07.30). Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA

PIELGRZYMKA DO LIBANU – PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

– Przelot samolotem w obie strony z WARSZAWY DO BEJRUTU LINIAMI PLL LOT
– 8 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (8) i obiadokolacji (8),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie KL 30000 EURO, NNW, OC

Cena pielgrzymki do LIBANU nie obejmuje:

 • 180 USD – Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków- kwota płatna przy dopłacie do całości, nie podlega zwrotowi;
 • SKŁADKA TFG i TFP – 26 ZŁ  – płatne na konto organizatora w 1 zaliczce
 • Napojów do kolacji,
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego (280 USD)

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

PIELGRZYMKA DO IZRAELA – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! NIE ZWLEKAJ!

 1. KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 2. NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 3. PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU

.

.

INFORMACJE

Liban, to część Ziemi Świętej. Kraj nazywany niegdyś Szwajcarią Bliskiego Wschodu, to miejsce, gdzie spotyka się kultura arabska ze śródziemnomorską.  Mimo niewielkich rozmiarów, zadziwia różnorodnością krajobrazów, zabytków i religii. To miejsce, gdzie góry opadają malowniczo ku wodom Morza Śródziemnego, tworząc niezapomniane panoramy.  To kraina sosnowych i cedrowych lasów pokrywających górskie doliny, zielonych łąk, pomarańczowych sadów, a także winnic.

Liban to swoisty fenomen wśród okolicznych krajów muzułmańskich. Jest mozaiką osiemnastu wspólnot religijnych, wśród których  odsetek chrześcijan i stanowi około 40% ludności. Wierni należą do kościołów chrześcijańskich obrządku katolickiego: maronickiego, unickiego i ormiańsko-katolickiego oraz obrządku prawosławnego: greckiego i ormiańskiego.

Pielgrzymka do Libanu, daje możliwość poznania ojczyzny Św. Szarbela, maronickiego mnicha, nazywanego często libańskim ojcem Pio. Libańczycy modlą się także przy grobie św. Hardiniego, nauczyciela Św. Szarbela oraz bł. brata Nehme, który po śmierci zasłynął także z cudownych uzdrowień.

PIELGRZYMKA DO LIBANU  – Informacje dodatkowe:

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste modlitwy. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
 • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty).
 • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.
 • DOKUMENTY: Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską  z punktów/przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich), posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie.

GALERIA

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:
https://www.gov.pl/web/liban/informacje-dla-podrozujacych

INNE TERMINY: https://pielgrzymkitarnow.pl/pielgrzymki/liban/

KONTAKT: kom. +48 661 915 721,  biuro@pielgrzymkitarnow.pl,

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY