Pielgrzymka do Jordanii

Pielgrzymka do Jordanii

Numer imprezy turystycznej: 230301
od 2023-03-07 do 2023-03-11
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
1400 PLN + 730 USD

Pielgrzymka do Jordanii

PROGRAM

Dzień 1  – 07.03.2023

Spotkanie na lotnisku w Krakowie i przelot do Ammanu. Prosto z lotniska ruszamy do Wadi Mussa w okolice dawnego miasta ludu Nabatejczyków. Po drodze odwiedzimy Górę Nebo. Zobaczymy niezapomniany widok na Dolinę Jordanu z Góry Nebo i skromny kościół, w którym modlą się obok siebie Żydzi, Muzułmanie i Chrześcijanie. Znajduje się tutaj Arka Przymierza. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu. W miarę dostępności, dla osób chętnych niesamowita okazja wizyty w Petrze po zmroku (dodatkowo płatna). Kolacja w hotelu i nocleg.

NOCLEG : WADI MUSSA

Dzień 2 – 08.03.2023

Wczesnym rankiem rozpoczynamy zwiedzanie jednego z 7 cudów świata!

Najsłynniejszym budynkiem Petry jest skarbiec el-Kasne o wysokości 40 metrów i szerokości 27 metrów. Dolina ze skarbcem ukazuje liczne grobowce skalne wykute w bladoróżowym piaskowcu z warstwami o wielu niesamowitych kolorach. Następnie ruszymy w kierunki pustyni Wadi Rum, podziwiając po drodze niesamowity krajobraz Jordanii. Przyjazd do Parku Narodowego Wadi Rum. Tutaj nasze bagaże zabiorą jeppy i udamy się do naszego obozu. Spędzimy niezapomnianą noc na pustyni w wygodnych namiotach. Wieczorem będziemy podziwiać tysiące gwiazd przy dźwiękach arabskiej muzyki, delektując się lokalną kolacją. Zakwaterowanie w niesamowitym campie na środku pustyni.
NOCLEG: WADI RUM

Dzień 3 – 09.03.2023
Zaraz po wczesnym śniadaniu, ruszamy na jeep safari po Wadi RUM. Po arabsku, nazwa ta oznacza dolinę piasku ale ta pustynia to nie tylko piasek. Wadi Rum, pełna jest malowniczych, granitowych skał i piaskowców. To właśnie tym skałom piasek zawdzięcza swoje niezwykłe odcienie czerwieni. Zupełnie nie dziwi nas, że ta „czerwona pustynia” była plenerem tak wielu filmowych produkcji. Kręcono tu m.in. Star Wars, Marsjanina, Lawrence’a z Arabii, Czerwoną Planetę, Transformers czy Prometeusza. Od 2011 roku Wadi Rum wpisana jest na listę światowego dziedzictwa Unesco. Kończymy przygodę z pustynią i ruszamy nad Morze Czerwonę. Transfer do Aqaby, zakwaterowanie w hotelu oraz czas wolny i odpoczynek plażowanie. Dla chętnych możliwość skorzystania z nurkowania z butlą (dodatkowo płatne). Wieczorny spacer po Aqabie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 – 10.03.2023

Po śniadaniu czas na odpoczynek na plaży i korzystanie z infrastruktury hotelu. Następnie przejazd do Ammanu. Wieczorny przyjazd do stolicy Jordanii. Pożegnalna kolacja. Nocleg.

Dzień 5 – 11.03.2023

Po śniadaniu transfer do lotnisko. Przelot do Krakowa.

ŚWIADCZENIA

CENA ZAWIERA:

 • noclegi
 • bilety lotnicze
 • bagaż rejestrowany 10 kg o wymiarach 55x30x20
 • wyżywienie HB
 • transfery
 • przewodnika lokalnego
 • pilota
 • ubezpieczanie
 • test PCR na terenie Jordanii
 • bilety wstępów

CENA NIE ZAWIERA:

 • ubezpieczanie od kosztów rezygnacji
 • zwyczajowych napiwków około 35 usd

UBEZPIECZENIA

W CENIE PIELGRZYMKI DO JORDANI ZAWARTE SĄ:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 30000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 30000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • ubezpieczenie BP – 200 EUR,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018

Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

WAŻNE INFORMACJE

Pielgrzymka do Jordanii – ważne informacje

 1. posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid 19 na max. 72 godz. przed planowanym przylotem;
 1. Posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid-19 na max. 72 godz. przed planowanym przylotem (nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż)
 2. Posiadania ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19;
 3. Rejestracji na portalu www.visitjordan.gov.jo oraz uiszczenie opłaty w kwocie 28 JOD za test ( brak możliwości uiszczenia opłaty na lotnisku), który zostanie przeprowadzony bezpośrednio po przylocie. Z obowiązku wykonania testu, ale nie rejestracji na portalu, zwolnione są osoby posiadające  certyfikat potwierdzający otrzymanie pełnego cyklu szczepień. Certyfikat musi zostać załączony podczas rejestracji na stronie Visit Jordan.
 4. Wjazd do głównych miejsc turystycznych: Akaby, Wadi Rum tylko dla turystów, którzy na 21 dni wcześniej przyjęli I dawkę szczepionki COVID-19; przyjęli jej obie dawki lub posiadają negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed wjazdem do w/w miejsc ( nie dotyczy dzieci poniżej 6 r.ż)

Dopuszcza się certyfikaty potwierdzające odbycie pełnego cyklu szczepień wydane przez następujące kraje: (Australia, Bahrajn, Kanada, Chiny, kraje UE, Japonia, Jordania, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Kuwejt, Liechtenstein, Malezja, Maroko, Nowa Zelandia, Oman, Katar, Rosja, Korea Południowa, Szwajcaria, Tajwan, Tunis, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i USA).

Certyfikat powinien być sporządzony wyłącznie w języku arabskim lub angielskim i przedstawiony personelowi linii lotniczych przed wejściem na pokład. W razie pozytywnego wyniku testu na lotnisku w Ammanie, podróżujący zobowiązani są do samoizolacji przez okres 14 dni.

Pielgrzymka do Jordanii  – POZNAJ SZCZEGÓŁY DOT. AKTUALNYCH OBOSTRZEŃ:
AKTUALNE OBOSTRZENIA | Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe (pielgrzymkitarnow.pl)

AKTUALNE INFORMACJE NA STRONIE:
Warunki wjazdu do Jordanii – Polska w Jordanii – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

GALERIA

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Pielgrzymka do Gruzji

UMOWA DOSTĘPNA DROGĄ MAILOWĄ: 
biuro@pielgrzymkitarnow.pl 
 iwetta@beskidvision.com.pl
natalia@beskidvision.com.pl

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY