Pielgrzymka do Jordanii

Pielgrzymka do Izraela, Jordanii i Egiptu

Numer imprezy turystycznej: 221007
od 2022-10-08 do 2022-10-18
TRANSPORT:  
 • śniadania
 • obiadokolacje
Cena: od 2600 PLN + 990 USD

PROGRAM

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w  Krakowie . Odprawa biletowo-paszportowa i przelot do Izraela na lotnisko w Tel Avivie. Następnie przejazd do Jaffy – starożytnego portu a obecnie dzielnicy Tel Avivu. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg w Betlejem

DZIEŃ 2
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Jerozolimy. Na początek Góra Oliwna i kościół Pater Noster – miejsce, w którym Chrystus uczył apostołów Modlitwy Pańskiej. Przejście tzw. trasą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit – kaplicy na zboczu Góry Oliwnej, w miejscu, gdzie Jezus Chrystus zapłakał i przepowiedział upadek Jerozolimy. Przejście do Kościoła Wszystkich Narodów znajdującego się w Ogrodzie Oliwnym. Droga Krzyżowa, czyli przejście ulicą Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego, gdzie znajduje się zarówno Golgota, jak i Grób Jezusa. Wizyta (w miarę możliwości) na Wzgórzu Świątynnym – jednym z największych obszarów sakralnych na świecie. Obecnie, na wzgórzu mieszczą się miejsca święte dla muzułmanów: Kopuła na Skale oraz meczet Al-Aksa. Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd w stronę Jordanii. Na początek rzeka Jordan i symboliczne miejsce Chrztu Jezusa – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie przejazd do Jordanii przez most Szejka Husaina. Przejazd na górę Nebo – miejsce śmierci Mojżesza. Przejazd do Madaby – zobaczenie mozaikowej mapy Ziemi Świętej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Madabie.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyjazd w drogę do Petry. Po drodze Macheront – forteca Heroda Wielkiego usytuowana na szczycie pustynnego wzgórza, miejsce przypuszczalnego męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Następnie Karak – pustynny zamek wzniesiony przez Krzyżowców w XII w. Popołudniu dojazd do Wadi Mussa. Obiadokolacja i nocleg w Wadi Mussa.

DZIEŃ 5

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Petry i zwiedzanie jednego z 7 nowych cudów świata. Petra to wykute w skale starożytne miasto, stolica królestwa Nabatejczyków i zarazem największa atrakcja Jordanii wpisana listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pół dnia zwiedzania i czas wolny. Następnie powrót do autokaru i przejazd na Wadi Rum. To najsłynniejsza pustynia w Jordanii. Wadi Rum pełna jest malowniczych, granitowych skał i piaskowców. To właśnie tym skałom piasek zawdzięcza swoje niezwykłe odcienie czerwonego. To kosmiczne widoki, czerwone wydmy, skalne mosty i kaniony, dzikie wielbłądy, oraz fantastyczne zachody słońca. Pustynia była plenerem wielu filmowych produkcji, m.in. Star Wars, Marsjanina, Lawrence’a z Arabii, Czerwonej Planety, Transformers czy Prometeusza. Od 2011 roku Wadi Rum wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd jeepami na miejsce noclegu – nocleg w namiotach beduińskich. Tradycyjna obiadokolacja oraz wieczór w niesamowitej scenerii pustyni.DZIEŃ 6.

Śniadanie w obozie na pustyni. Następnie 2/3h jeep safari po pustyni i podziwianie piękna Wadi Rum. Dalszy przejazd w kierunku granicy. Tego dnia przekroczymy 2 granice: izraelską na przejściu Aqaba – Eilat oraz egipską na przejściu Eilat – Taba. Podczas przekraczania granic będą zmiany autokarów, a garnice trzeba będzie przekroczyć pieszo. Po południu dojazd do hotelu w Tabie nad morzem (hotel 4* z basenami przy plaży). Zakwaterowanie, wariant all inclusive, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Cały dzień odpoczynek w hotelu w wariancie all inclusive. Wieczorem wyjazd na nocne wyjście na Górę Synaj na wschód słońca. To tu Mojżesz otrzymał od Pana Boga dwie tablice z dekalogiem – przykazaniami dla ludzkości, tym samym Bóg zawarł przymierze z narodem izraelskim. Góra Synaj została w 2002 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

DZIEŃ 8.

Wspinaczka na szczyt Góry Synaj i podziwianie wschodu słońca. Następnie zejście i wizyta w klasztorze Świętej Katarzyny, gdzie Bóg przemówił do Mojżesza w postaci gorejącego krzewu i polecił wyprowadzić Izraelitów z niewoli egipskiej. Powrót do hotelu i wypoczynek nad morzem w formule all inclusive, nocleg.

DZIEŃ 9.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w stronę Izraela, przekroczenie granicy. Następnie przejazd od Czerwonego Kanionu na pustyni Nagew nieopodal Eilatu, spacer po kanionie. Przejazd w drogę powrotną na północ Izraela. Po drodze możliwość odwiedzenia (fakultatywnie) Masady – starożytnej twierdzy żydowskiej położonej na szczycie samotnego płaskowyżu nad Morzem Martwym, symbol heroicznej walki. Następnie przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10.

Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy – miejscu w którym Anioł ogłosił dobrą nowinę. Następnie wizyta w Bazylice Bożego Narodzenia – najstarszym kościele, wybudowanym przez Św. Helenę. Na koniec miejsce cudów – Grota Mleczna. Po południu Jerycho – jedno z najstarszych miast świata. To właśnie na drodze z Jerycha Jezus uzdrowił 2 niewidomych, oraz miało miejsce wydarzenie opisane w przypowieści o dobrym Samarytaninie. Sykomora Zachariasza oraz widok na Górę Kuszenia. Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.DZIEŃ 11.

Po śniadaniu czas wolny w centrum Betlejem. Następnie nawiedzenie miejsca grobu Łazarza w dzielnicy Al-Ajzarija. Następnie Betfage, czyli sanktuarium upamiętniające początek triumfalnego wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Następnie przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do Berlina.

ŚWIADCZENIA

PIELGRZYMKA DO IZRAELA I EGIPTU – Cena: 2390 PLN + 990 USD

Cena pielgrzymki obejmuje:

 • bilety samolotowe  – Kraków – Tel Avivu
 • bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany 20 kg
 • transfery na miejscu klimatyzowanym autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* oraz 1 nocleg w ogrzewanych namiotach na pustyni
 • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje, w Egipcie wariant all inclusive
 • pilot oraz lokalni przewodnicy anglojęzyczni
 • ubezpieczenie KLiCP, NNW, BP oraz TFP i TFG

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • transferu na i z lotniska 
 • lunchów
 • napojów do obiadokolacji
 • wynajęcia zestawów audioguide – 40 PLN
 • biletów wstępów do zwiedzanych atrakcji oraz wiz turystycznych – 280 USD (obligatoryjne)
 • ewentualnego ubezpieczenia od KR (3% ceny wartości imprezy)
 • ewentualnych kosztów wykupienia miejsc koło siebie w samolocie ewentualnych kosztów wykonania testów na COVID-19 potrzebnych do wjazdów do poszczególnych   krajów

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

Realizacja programu odbywa się przy współpracy z partnerskim biurem AWERTOUR Sp. z o.o

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

ZAPISY :

 1. Pierwszym krokiem jest wypełnienie umowy. PROSIMY O KONTAKT UDOSTĘPNIMY AKTUALNĄ UMOWĘ.
 2. W momencie podpisywania umowy należy podjąć decyzję o zakupie dodatkowego ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji – w razie wątpliwości który wariant wybrać skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
 3. Następnie wyślij do nas podpisaną i uzupełnioną umowę na poniższe adresy skanem lub wyraźnym zdjęciem, a my na podany adres e-mail odeślemy podpisaną przez biuro umowę.
 4. Kolejnym krokiem jest przesłanie zaliczki w kwocie podanej na umowie.
 5. Na 30 dni przed wyjazdem prosimy o przesłanie drugiej kwoty zaliczki.
 6. Około 7-10 dni przed wyjazdem przesyłamy Państwu wszelkie informacje szczegółowe.
 7. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod poniższym numerem telefonu, służymy radą i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.
Pielgrzymka do Medjugorie

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY