Pielgrzymka do Izraela

Numer imprezy turystycznej: 231005
od 2023-10-11 do 2023-10-18
TRANSPORT:  
 • śniadania
 • obiadokolacje
2100 PLN + 590 USD

PIELGRZYMKA DO IZRAELA – PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

PROGRAM

I dzień – PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW

Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Rozdanie dokumentów podróżnych, odprawa paszportowa i wylot do Izraela. Lądowanie na lotnisku w Tel Avivie. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

II dzień

Po śniadaniu – realizacja programu:
Betlejem:  Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna – miejsce, w którym Maryja z Józefem i Dzieciątkiem ukryli się przed ucieczką do Egiptu.Pole Pasterzy  – miejsce w którym anioł ogłosił pasterzom narodzenie Jezusa. Ain Karem : Kościół Św. Jana Chrzciciela – miejsce narodzenia Jana Chrzciciela Kościół Nawiedzenia – miejsce w którym Maryja odwiedziła swoją kuzynkę Elżbietę, gdy ta oczekiwała przyjścia na świat Jana. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

III dzień

Po śniadaniu – realizacja programu: Jerozolima dzień 1: Betfage – starożytna miejscowość biblijna,  Góra Oliwna,  Kościół Pater Noster („Ojcze Nasz”) – klasztor ten zbudowany jest na miejscu, gdzie Jezus Chrystus nauczał swoich uczniów Modlitwy Pańskiej, Kościół Dominus Flevit tj. miejsce gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą, Ogród Getsemani – miejsce upamiętniające modlitwy Jezusa przed aresztowaniem, znajduje się tutaj Bazylika Agonii Pana Jezusa, Kościół Grobu NMP – historyczny grób Maryii, która dopiero po śmierci została zabrana do nieba. Góra Syjon, Wieczernik – miejsce ostatniej wieczerzy Pana Jezusa z apostołami. Kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Kościół św. Piotra In Gallicantu upamiętniający trzykrotne wyparcie się Chrystusa przez św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

IV dzień

Po śniadaniu- realizacja programu: Jerozolima dzień 2: Bazylika św. Anny – miejsce narodzenia Maryji. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa- droga, którą przemierzył Jezus Chrystus dźwigając krzyż na Golgotę, Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa, fragment łuku rzymskiego „Ecce homo” czyli „Oto człowiek” (słowa, które wypowiedział Piłat do Jezusa). Bazylika Grobu Świętego – świątynia na której obszarze znajduje się 5 ostatnich stacji drogi krzyżowej. Ściana Płaczu – jedyna ocalała pozostałość po wielkiej Świątyni Jerozolimskiej. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

V dzień

Po śniadaniu – realizacja programu: Jezioro Galilejskie: Góra 8 Błogosławieństw – miejsce wygłoszenia Kazania na górze, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra – w miejscu tym Jezus spożył posiłek ze swymi uczniami i wskazał na Piotra jako głowę Jego Kościoła, Rejs po Jeziorze Galilejskim z możliwością zakupienia ryby św. Piotra (opcja fakultatywna 25USD), Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum stoi dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście.Obiadokolacja i nocleg w Nazaret lub w Tyberiadzie.

VI dzień

Po śniadaniu – realizacja programu: Nazaret: Bazylika Zwiastowania – jedna z trzech najważniejszych świątyń chrześcijańskich. Do warsztatu przylegał dom, w którym wychowywał się i dojrzewał Jezus Chrystus. Kana Galilejska miejsce, w którym Jezus Chrystus dokonał swojego pierwszego cudu przemiany wody w wino na godach weselnych. Góra Tabor  Bazylika Przemienienia Pańskiego – miejsce przemienienia Jezusa. Hajfa: Góra Karmel – kościół Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych. Przejazd pod ogrody Bahaitów – panorama z zewnątrz. Przejazd przez Cezareę Nadmorską gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

VII dzień

Po śniadaniu- realizacja programu: Betania – nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd przez Pustynię Judzką (Wadi Qelt) z postojem na punkcie widokowym. Rzeka Jordan – miejsca chrztu Pana Jezusa; odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – jedno z najstarszych miast świata. Sykomora Zachariasza – postój przy drzewie sykomory, na które celnik Zacheusz wspiął się by dostrzec Pana. Góra Kuszenia – miejce gdzie Jezus był kuszony przez szatana podczas 40 dniowego postu. Fakultatywna opcja wjazdu na Górę Kuszenia 18USD. Morze Martwe – czas wolny na relaksacyjną kąpiel. Możliwość skorzystania z dwóch opcji fakultatywnych: Masada (symbol heroicznej walki Izraela – 35 USD), Qumran (10 USD). Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

VIII dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Tel Avive. W sytuacji gdy wylot jest w godzinach popołudniowych/wieczornych możliwość włączenia do programu dodatkowo Jaffy – starożytnego portu i dzielnicy Tel Avivu wraz z kościołem św. Piotra, oraz instytutu Yad Vashem – muzeum/pomnika poświęconego ofiarom zagłady podczas II Wojny Światowej. Odprawa paszportowa i wylot w stronę Polski. Lądowanie na lotnisku w Krakowie. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA

PIELGRZYMKA DO IZRAELA – PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

– Przelot samolotem w obie strony liniami LOT z Krakowa/Katowic do Tel Avivu
– Zestaw tourguide
– 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie ( szczegóły w zakładce UBEZPIECZENIA)

Cena pielgrzymki do Izraela nie obejmuje:

 • Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP 26 zł
 • Biletów wstępów (taksówki na górę Tabor, zwyczajowe napiwki, parkingi, bilety wstępów do odwiedzanych miejsc) łącznie 160 USD – kwota jest integralną częścią ceny, nie podlega rozliczeniu i jest bezzwrotna (płatna na lotnisku lub na miejscu u pilota)
 • Dopłaty do pokoju 1-os 180 USD
 • Napojów do kolacji (darmowa woda)

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

WAŻNE INFORMACJE

PIELGRZYMKA DO IZRAELA  – Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
 • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty).
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
 • Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

Pielgrzymka do Izraela – INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 1. DOKUMENTY:

  PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

 2. ODPRAWA PASZPORTOWA:

  Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu I charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

 3. WALUTA:

  W Izraelu obowiązująca walutą jest Nowy szekel (NIS, ₪). Jego kurs oscyluje w okolicy poziomu 1 do 1 z polskim złotym, dlatego możemy dla ułatwienia stosować prosty przelicznik: 1 NIS = 1 PLN. Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach.

 4. KUCHNIA:

  Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa. W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności. Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy).

  Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości. Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Europejczycy cenią ją za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita. Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

GALERIA

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY