Pielgrzymka do Izraela – Śladami Pana Jezusa

Numer imprezy turystycznej: 220701
od 2022-07-09 do 2022-07-16
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
1800 PLN + 550 USD

PIELGRZYMKA DO IZRAELA – PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

[tabby title=”PROGRAM”]

PIELGRZYMKA DO IZRAELA – kliknij obok i pobierz program: 220701 – PROGRAM IZRAEL TBP

I dzień – PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW

Spotkanie na lotnisku w Krakowie/Pyrzowicach. Rozpoczęcie odprawy, wylot do TEL AWIWU.  Lądowanie na lotnisku w Tel Awiwie. Po odebraniu bagażu przejazd na zwiedzanie starożytnego portu JAFFA, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd do Betlehem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II dzień -BETANIA, BETLEHEM 

Po śniadaniu przejazd do BETANI – grób Łazarza.  Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki  Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą  Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny.  Przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

III dzień –  AIN KAREM, JEROZOLIMA

Po przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do JEROZOLIMY: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Przejście Via Dolorosa – Drogą Krzyżową aż do bazyliki Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

IV dzień -GALILEA 

Wyjazd autokarem do CEZAREI NADMORSKIEJ . Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz . Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

V dzień –  GALILEA  

Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd w okolice jeziora Genezaret. Wizyta na Górze Błogosławieństw. Przejazd do KAFARNAUM, gdzie odwiedzimy dom św. Piotra. Następnie przejazd do TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Po zwiedzaniu przerwa na lunch, podczas której będzie można skosztować pysznej ryby św. Piotra (opcjonalnie Ryba św. Piotra 25 USD). Po krótkim odpoczynku –  rejs po jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VI dzień -JERYCHO, WADI QELT, MORZE MARTWE  

Po śniadaniu przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej – widok na klasztor WADI QELT.  Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VII dzień – JEROZOLIMA 

Po śniadaniu przejazd  do JEROZOLIMY: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit – miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu. Następnie Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – In Gallicantu.
Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VIII dzień -POWRÓT DO POLSKI 

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej . Wylot z Izraela do Polski. Zakończenie Pielgrzymki.

[tabby title=”ŚWIADCZENIA”]

PIELGRZYMKA DO IZRAELA – PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

– Przelot samolotem w obie strony liniami LOT z Krakowa do Tel Avivu
– Zestaw tourguide
– 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie ( szczegóły w zakładce UBEZPIECZENIA)

Cena pielgrzymki do Izraela nie obejmuje:

– 140 USD – Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków- kwota płatna przy dopłacie do całości, nie podlega zwrotowi;
26 ZŁ TFG i TFP – płacone w 1 zaliczce -obligatoryjne
25 USD – opcjonalnie ryba św. Piotra

– Napojów do kolacji,
– Dopłata do pokoju jednoosobowego (180 USD)

[tabby title=”UBEZPIECZENIA”]

 

 

 

W CENIE PIELGRZYMKI DO IZRAELA ZAWARTE JEST:


 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 30000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 30000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • ubezpieczenie BP – 200 EUR,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA:


 

 

 

 

 

 

 

 


 


Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

[tabby title=”WAŻNE INFORMACJE”]

PIELGRZYMKA DO IZRAELA  – Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
 • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty).
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
 • Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 1. DOKUMENTY:
  PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.
 2. ODPRAWA PASZPORTOWA:
  Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu I charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.
 3. WALUTA:
  W Izraelu obowiązująca walutą jest Nowy szekel (NIS, ₪). Jego kurs oscyluje w okolicy poziomu 1 do 1 z polskim złotym, dlatego możemy dla ułatwienia stosować prosty przelicznik: 1 NIS = 1 PLN. Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach.
 4. KUCHNIA:

  Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa. W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności. Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy).

  Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości. Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Europejczycy cenią ją za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita. Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

 

[tabby title=”GALERIA”]

[tabby title=”ZGŁOSZENIE I KONTAKT”]

 1. Pierwszym krokiem jest pobranie umowy :UMOWA ZGŁOSZENIE – 220701 – IZRAEL
 2.  Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa które są zawarte w umowie (strony 3 i 4).
 3. W momencie podpisywania umowy należy podjąć decyzję o zakupie dodatkowego ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji – w razie wątpliwości który wariant wybrać skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
 4. Następnie wyślij do nas podpisaną i uzupełnioną umowę na poniższe adresy skanem lub wyraźnym zdjęciem, a my na podany adres e-mail odeślemy podpisaną przez biuro umowę.
 5. Kolejnym krokiem jest przesłanie zaliczki w kwocie podanej na umowie.
 6. Na 30 dni przed wyjazdem prosimy o przesłanie drugiej kwoty zaliczki.
 7. Około 7-10 dni przed wyjazdem przesyłamy Państwu wszelkie informacje szczegółowe.
 8. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod poniższym numerem telefonu, służymy radą i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

 

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

Pielgrzymka Izrael – dlaczego warto pojechać?

Izrael to od lat jeden z najważniejszych kierunków pielgrzymkowych wybieranych przez chrześcijan. Katolicy tak chętnie wybierają się do Ziemi Świętej głównie ze względu na to, że to właśnie w tym regionie świata narodziło się całe chrześcijaństwo. Na terenach dzisiejszego Izraela, ale również części Palestyny znajduje się wiele miejsc, o których usłyszymy zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie. Dzięki pielgrzymce, można zobaczyć je na własne oczy. Taką możliwość oferuje nasze Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe.

Dlaczego warto wybrać się na pielgrzymkę właśnie do Izraela? Pielgrzymka Izrael to przede wszystkim miejsca związane z najważniejszymi osobami w historii chrześcijaństwa. Znajdziemy tam ślady nie tylko Jezusa Chrystusa, ale również Jana Chrzciciela, Maryi, św. Piotra, Mojżesza oraz św. Jana. Ciekawe historie o ich życiu opowiadają przewodnicy. To prawdziwa skarbnica wiedzy.

Pielgrzymki do Izraela – co można odwiedzić?

Miejsc, które należy odwiedzić w czasie pobytu w Izraelu jest bardzo wiele. Na samym szczycie listy znajduje się oczywiście Jerozolima – najważniejszy punkt każdej wycieczki do Ziemi Świętej. To wyjątkowe miasto, które jest nie tylko przepełnione historią. To również miejsce, w którym łączą się drogi przedstawicieli trzech religii. Dla katolików szczególnie ważnymi miejscami jest Bazylika Grobu Pańskiego, Góra Oliwna, Syjon oraz przejście drogą Krzyżową – Via Dolorosa.

Podczas wizyty w Izraelu koniecznie należy odwiedzić również Betlejem, Jerycho oraz Nazaret. Obecność w miastach oraz niewielkich miasteczkach związanych z Jezusem Chrystusem to niesamowite doznanie dla każdego katolika. Oprócz miejsc związanych z kultem religijnym, podczas pielgrzymki do Izraela warto odwiedzić także Tel Awiw.

Pielgrzymki do Ziemi Świętej

Ziemia Święta to miejsce, w którym spotkać można przedstawicieli trzech religii – chrześcijaństwa, judaizmu oraz islamu. Historia każdej z nich zaczyna się na terenach zajmowanych dzisiaj przez Izrael oraz Palestynę. Nie brakuje tutaj więc miejsc związanych z pierwszymi prorokami oraz świętymi. Ta wielokulturowość dodaje temu miejscu uroku. Dzięki niej pielgrzymki do Ziemi Świętej to nie tylko doznanie duchowe, ale również możliwość poznania innych kultur oraz przekonań wyznawców odmiennych religii.

Łącząc to z niesamowitą architekturą izraelskich miast i świetną regionalną kuchnią otrzymujemy odpowiedź na pytanie, dlaczego pielgrzymki do Izraela cieszą się tak dużą popularnością w naszym kraju.

 

[tabbyending]

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY