Pielgrzymka do Izraela

Pielgrzymka do Izraela

Numer imprezy turystycznej: 211102
od 2021-11-09 do 2021-11-16
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
1700 PLN + 500 USD

PIELGRZYMKA DO IZRAELA JESIENIĄ

PROGRAM

I dzień – PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW 

Zbiórka na lotnisku w  Krakowie/Pyrzowicach. Rozpoczęcie odprawy, wylot do TEL AWIWU.  Lądowanie na lotnisku w Tel Awiwie. Po odebraniu bagażu przejazd na zwiedzanie starożytnego portu JAFFA, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd do Betlehem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II dzień –BETANIA, BETLEHEM 

Po śniadaniu przejazd do BETANI – grób Łazarza.  Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki  Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą  Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas   wolny.  Przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

III dzień –  AIN KAREM, JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do JEROZOLIMY: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

IV dzień –GALILEA 

Śniadanie. Wyjazd autokarem do CEZAREI NADMORSKIEJ . Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz . Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

V dzień –  GALILEA  

Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, KAFARNAUM – dom św. Piotra, TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Lunch –  ryba św. Piotra( w cenie), oraz rejs po jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VI dzień –JERYCHO, WADI QELT, MORZE MARTWE  

Po śniadaniu przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej – widok na klasztor WADI QELT.  Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VII dzień – JEROZOLIMA 

Po śniadaniu  Przejazd  do JEROZOLIMY: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit – miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VIII dzień –POWRÓT DO POLSKI 

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej . Wylot z Izraela do Polski. Zakończenie Pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA

PIELGRZYMKA DO IZRAELA JESIENIĄ

Cena pielgrzymki obejmuje:

– Przelot samolotem w obie strony do Tel Avivu
– Zestaw tourguide
– 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie ( szczegóły w zakładce UBEZPIECZENIA)

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

– 140 USD – Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków– kwota płatna przy dopłacie do całości, nie podlega zwrotowi;
(Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej)
-26 zł – TFG i TFP – obowiązkowa opłata
– Napojów do kolacji,
– Dopłata do pokoju jednoosobowego (150 USD)

BAGAŻ

Bagaż główny

  1. Walizka powinna być opisana:
   • imię i nazwisko,
   • adres zamieszkania: ulica, miasto z kodem oraz nr domu i mieszkania,
   • telefonu komórkowego z kierunkowym +48
   • kraj zamieszkania (Polska – Poland).
 1. Waga: max waga 20 kg, nadawany do luku bagażowego
 2. Zabronione przedmioty do przewozu w bagażu rejestrowanym:
  • Papierosy elektroniczne,
  • Baterie, ładowarki, powerbanki,
  • Palne ciecze, benzyna, metanol, przedmioty łatwopalne i substancje reaktywne, włącznie z magnezem, podpałkami,
  • Utleniacze i nadtlenki organiczne, włącznie z wybielaczami, zestawy narzędzi do naprawy
  • Olej jadalny (np. oliwa z oliwek) przekraczający objętościowo 1

Wszystkie ostre przedmioty znajdujące się w bagażu rejestrowanym powinny zostać owinięte w celu zapobieżenia obrażeniom kontrolerów i personelu obsługi.

 1. Bagaż podręczny (mały):
  1. Wymiary: bagaż podręczny o max wymiarach 40 x 20 x 25 cm mieszczący się pod przednim siedzeniem fotela w samolocie i max 10 kg. Przykłady obejmują torebkę, torbę na laptopa i mały Uwaga! W przypadku posiadania drugiego bagażu podręcznego obsługa lotniska umieści go w luku bagażowym za dodatkową opłatą 25€.
 1. Zabronione przedmioty do przewozu w bagażu podręcznym:
  • Wnoszenie płynów, aerozoli oraz żeli do strefy podwyższonego bezpieczeństwa oraz do samolotu podlega kontroli zgodnie z aktualnie obowiązującymi Wymogami Bezpieczeństwa w Możliwe jest wniesienie płynów o max pojemności 100 ml. Suma płynów nie może przekroczyć 1 litra i wszystkie płyny muszą się znajdować w jednym, przezroczystym opakowaniu (np. zamykana foliowa torebka). Wszystkie płyny o większej pojemności należy przełożyć do bagażu nadawanego.
  • Broń, broń palna oraz inne jej rodzaje; przedmioty, które mogą wystrzeliwać pociski lub powodować obrażenia, artykuły spiczaste lub z ostrzem, odsłonięte maszynki do golenia i ostrza (z wyjątkiem zabezpieczonych lub jednorazowych maszynek do golenia z ostrzami w pudełku), nożyczki o ostrzach powyżej 6 cm.
  • Tępe narzędzia: wszelkie tępe narzędzia mogące powodować obrażenia
  • Substancje wybuchowe i łatwopalne, wszelkie materiały wysoce palne, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia pasażerów i załogi oraz bezpieczeństwa samolotu lub nieruchomości, np. paliwo do zapalniczki, alkohol, alkohol etylowy, farba w aerozolu, napoje alkoholowe o mocy przekraczającej 70% objętości (stopień zawartości alkoholu (proof) 140%)
  • Substancje chemiczne i toksyczne; wszelkie substancje chemiczne i toksyczne, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pasażerów i załogi albo bezpieczeństwa samolotu lub mienia, w tym: rtęć, chlor, aerozole, substancje obezwładniające np. gaz łzawiący, gaz pieprzowy

 

UBEZPIECZENIA

POBIERZ PEŁNE OWU:  
Bezpieczne Podróże OWU 2018

W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA :

WAŻNE INFORMACJE

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
 • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

 

GALERIA

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

PODPISZ UMOWĘ JUŻ DZIŚ – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI DROGĄ MAILOWĄ BĄDŹ TELEFONICZNĄ!

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl, iwetta@beskidvision.com.pl, natalia@beskidvision.com.pl

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY