Pielgrzymka do Hiszpanii – szlakiem św. Jakuba

Numer imprezy turystycznej: 230901
od 2023-09-05 do 2023-09-16
TRANSPORT:  
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2500 PLN + 430 EUR

Pielgrzymka do Hiszpanii – szlakiem św. Jakuba

PROGRAM

Pielgrzymka do Hiszpanii – szlakiem św. Jakuba

Zapoznaj się z naszym programem Camino szlakiem św. Jakuba i wyrusz w drogę z TBP.

Dzień I   
We wczesnych godzinach porannych zbiórka w Tarnowie. Następnie wyruszymy w kierunku granicy polsko – niemieckiej. Możliwy wyjazd z Krakowa, Katowic lub Wrocławia. Nocny przejazd autokarem przez terytorium Niemiec i Francji.

Dzień II 
W godzinach popołudniowych dojazd do LOURDES. To największy we Francji  i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Udział  w nabożeństwie różańcowym oraz wieczornej procesji
z lampionami.

Dzień III  
Po śniadaniu Msza Święta.  Całodzienny pobyt i zwiedzanie LOURDES. Całodniowy pobyt w Lourdes. Nawiedzenie Groty Objawień  ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, Bazyliki Górnej, Krypty i Bazyliki Różańca Świętego. Po kolacji udział w wieczornej procesji z pochodniami.

Dzień IV 
Śniadanie. Msza Święta. Wczesny wyjazd do Hiszpanii. Dojazd do hotelu w okolicy LUGO. Odpoczynek, rozlokowanie w hotelu.

Dzień V   
Msza Święta. śniadanie. ROZPOCZĘCIE PIESZEJ PIELGRZYMKI  do  SANTIAGO DE COMPOSTELA w miejscowości SARRIA. Miejscowość Sarria jest najpopularniejszym miejscem, w którym pielgrzymi szlaków jakubowych w Hiszpanii rozpoczynają swoją wędrówkę. W 2014 roku co  4 pielgrzym zaczynał swoje Camino właśnie tutaj. Przejście trasy 1 dnia pieszej pielgrzymki –  ok 21 km do Portomarin.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja , nocleg.

Dzień VI 
Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PORTOMARIN – PALAS DE REI – ok. 24 km. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień VII  

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PALAS DE REI – ARZUA – ok 28 km. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień VIII  
Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. ARZUA – O PEDROUZO – 21km. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień IX  
Po śniadaniu przejazd do O PEDROUZO –  przejście, modlitwy, dojście do Santiago [ 20 km]. Uroczyste wejście do Katedry w Santiago – Msza Święta w Sanktuarium – zakończenie Pieszej Pielgrzymki. Wręczenie  dokumentu ukończenia  pieszej pielgrzymki do Santiago tzw. Composteli (specjalnego certyfikatu). Nocleg.

Dzień X 
Śniadanie, Modlitwa i  przejazd na przylądek FINNISTERRA. Nawiedzenie słynnego miejsca końca ziemi. To ostatni punkt Szlaku św. Jakuba. Msza Święta. Wieczorny przyjazd do hotelu.

Dzień XI  
Śniadanie. FATIMA. Po Mszy św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, przejazd do przysiółka AJUSTREL. Następnie udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Powrót do Sanktuarium , nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Czas wolny. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień XII  
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LIZBONY.  Zwiedzanie pięknej stolicy Portugalii.  Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, dzielnicę Belem. Następnie przejazd na lotnisko, odprawa i wylot . Przylot do Polski. Nocny przejazd na miejsce zbiórki.

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Hiszpanii – szlakiem św. Jakuba

CENA PIELGRZYMKI CAMINO SZLAKIEM ŚW. JAKUBA ZAWIERA :

 • przelot samolotem z Lizbony do Warszawy, opłaty lotniskowe,
 • bagaż 20kg+ 8kg podręczny
 • transport z Warszawy na miejsce zbiórki
 • przejazd autokarem do Portugalii, wc, klimatyzacja, DVD
 • 10 noclegów w hotelach **/*** pokoje , 2,3-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie – 10 śniadań i 10 obiadokolacji,
 • opieka pilota, opiekuna duchownego
 • ubezpieczenie KL 15000euro, NNW 10000pln, OC 10000euro
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych do kwoty 15000euro
 • ubezpieczenie od COVID-19 do kwoty 15000euro

CENA NIE ZAWIERA :

 • SKŁADKA TFG – 10pln, SKŁADKA TFP – 10pln – bezzwrotna – PŁATNE NA KONTO ORGANIZATORA
 • Koszty realizacji programu – 50 euro – płatne w dniu 1 u pilota wycieczki.
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 220euro

WAŻNE INFORMACJE

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Pielgrzymka do Hiszpanii – UMOWA DOSTĘPNA PO KONTAKCIE Z BIUREM

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY