Pielgrzymka do Gruzji i Armenii

Numer imprezy turystycznej: 221009
od 2022-10-01 do 2022-10-10
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2150 PLN + 500 USD

Pielgrzymka do Gruzji i Armenii 2022 – poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące wyjazdu do Gruzji.

Pielgrzymka do Gruzji

1 dzień: Warszawa – Tbilisi
7.20 – zbiórka na lotnisku w Warszawie. ok. 11.00 – wylot do Tbilisi. Transfer do hotelu. Zameldowanie. TBILISI – (dosłownie „ciepłe źródło”), stolica i największe miasto Gruzji, położone jest nad rzeką Kurą (Mtkwari). Początki Tbilisi sięgają V w. n.e., jego założycielem był Wachtang Gorgasali, gruziński król Iberii.  Wieczorne zwiedzanie starówki: świątynia Metechi i pomnik króla Wachtanga Gorgasalego, Abanotubani – jedna ze starszych dzielnic miasta, znane z łaźni siarkowych, twierdza Narikala, ulica Szarden, Sobór Sioni. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

2 dzień: Tbilisi – Mccheta – Tbilisi
Śniadanie. Przejazd do Mcchety – jednego z najstarszych miast Gruzji, od III w. p.n.e. do V w. n.e. pierwszej stolicy wczesnogruzińskiego królestwa Iberii, prastarego miejsca kultu chrześcijańskiego. Zwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w.), położony na szczycie wzgórza, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta. Monastyr stanowi perłę gruzińskiej architektury. Zwiedzimy także Katedrę Svetitskhoveli (XI w.), która uznawana jest za najważniejszy zabytek w Gruzji. Oba obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Tbilisi. Kolacja w narodowej restauracji.

3 dzień: Tbilisi – Ananuri – Gudauri – Kazbegi – Tbilisi
Po śniadaniu czeka nas wycieczka wzdłuż historycznej Gruzińskiej Drogi Wojennej, na trasie której podziwiamy piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri malowniczo położona nad Jeziorem Żinwalskim. Przejazd przez GUDAURI, ośrodek narciarski położony na wysokości 2000 metrów n.p.m oraz przez „Jvari Pass” (2379 m n.p.m.). Zwiedzanie pięknej okolicy położonej na wzgórzu. Wjazd do świątyni Gergeti pw. Trójcy Świętej na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. stamtąd rozciąga się widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.) Powrót do Tbilisi. Wieczorem kolacja w narodowej restauracji z regionalną muzyką i tańcami.

4 dzień: Tbilisi – Bodbe – Signaghi –Tbilisi
Śniadanie w hotelu. Przejazd do regionu Kakheti we wschodniej części Gruzji. Zwiedzanie otoczonego murem Signaghi – jednego z najpiękniejszych miast z regionu. Z punktów widokowych roztacza się widok na Alzańską dolinę i na większe szczyty Kaukazu. Zwiedzanie klasztoru Bodbe, gdzie św. Nino ogłosiła chrześcijaństwo w 337 roku. Następnie obiadokolacja z degustacją wina. Powrót do Tbilisi.

5 dzień: Tbilisi – Sadakhlo / Bagratashen – Hagpat Sewan
Przyjazd do Armenii przez granicy. Podróż do regionu Lori i zwiedzanie monastyru Hagpat z XI wieku, znajdującego się na liście UNESCO; to przykład średniowiecznej architektury Armenii. Kompleks bogaty jest w chaczkary, czyli kamienne krzyże z bogatą ornamentyką. Przejazd nad jezioro Sewan – jedno z największych jezior wysokogórskich na świecie. Położone jest na wysokości 1900 m n.p.m. – widoki i powietrze są tu wspaniałe. Zwiedzanie klasztoru Sewanawank położonego w otoczeniu górskich szczytów i odbijającego się w tafli jeziora Sewan. Wyspa była bezludna do końca IX wieku, wtedy to mnisi zbudowali na niej kaplice i cele. Kolacja i nocleg w pobliżu Jeziora Sewan.

6 dzień: Sewan – Garni – Gegard – Erewań
Śniadanie. Przejazd do Garni, gdzie zobaczymy pogańską świątynię (I w.),a następnie przejedziemy do częściowo wykutego w skale klasztoru Gegard (UNESCO), perły średniowiecznej architektury Ormian. Obiadokolacja w jednym z domów w wiosce. Degustacja pysznych potraw domowej roboty – m. in. lawasz (pieczonego rytualnie tradycyjnego ormiańskiego chleba), lokalne owoce oraz miejscowa wódka. Przejazd do Erewania. Zameldowanie w hotelu.

 7 dzień: Erewań
Śniadanie w hotelu. Wyruszmy na pierwsze spotkanie z Erewań – oglądamy panoramę Świętej góry Ararat – biblijnej góry, na której podobno zatrzymała się Arka Noego. Zwiedzamy magiczne uliczki Erewania, Plac Republiki, Parlament, Pałac Prezydenta oraz Operę. Zwiedzanie Matenadarana – Muzeum starożytnych rękopisów. Wizyta w Centrum Sztuki im. Cafesjiana. Zbiór ponad 5000 dzieł zawiera między innymi jedną z najobszerniejszych kolekcji szkła na świecie. Kolacja w typowej, ormiańskiej restauracji. Po kolacji pokaz multimedialnych fontann na Placu Republiki.

8 dzień: Erewań – Chor Wirap – Norawank – Erewań
Przejazd do klasztoru Chor Virap, gdzie przez 13 lat więziono świętego Grzegorza Oświeciciela. Niewola skończyła się, gdy misjonarz wyleczył króla Trdata III. Po tym zdarzeniu monarcha nawrócił się, a Armenia w 301 r. stała się pierwszym chrześcijańskim krajem. Jest to zarazem miejsce na mapie Armenii położone najbliżej Świętej Góry Ararat. Przejazd do prowincji Wayots Dzor. Zwiedzanie Norawank – spektakularny 13 – wieczny monastyr, wybudowany na skale w wąwozie rzeki Arpa. Obiadokolacja w wiosce Areni z degustacją słynnego lokalnego wina Areni. Powrót do Erewania.

9 dzień: Erewań – Eczmiadzyn – Erewań
Przejazd do Sw. Eczmiadzyn administracyjnego centrum Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Zwiedzanie Katedry – która jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich w Armenii oraz jedną z pierwszych świątyń chrześcijańskich na świecie. Kościół wraz z sąsiadującymi obiektami uznany został za Światowe Dziedzictwo UNESCO. Powrót do Erewania. Zwiedzanie WERNISAŻU – targu rękodzieła, oraz targu owoców, gdzie można znaleźć wiele miejscowych produktów, takich jak aromatyczne przyprawy, suszone owoce, dżemy itd. oraz torebki z tradycyjnymi wzorami, miedziane jazzve (tygielki do parzenia kawy) z emblematami miasta, ormiańskie zabawki, obrazy malowane przez lokalnych artystów. KOLACJA Z WINEM W ARMEŃSKIEJ RESTAURACJI Z WYSTĘPAMI FOLKLORYSTYCZNYMI.

10 dzień: Erewań – Warszawa
Wcześnie rano wymeldowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przylot do Warszawy. Powrót autokarem do Tarnowa.

 

 

Cena zawiera:

 • PRZELOT LINIAMI LOT
 • Bagaż 23kg + 8kg podręczny
 • Zakwaterowanie w hotelach, w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie HB – 9 śniadań, 6 kolacje, 3 obiadokolacje
 • Transport podczas całej wycieczki
 • Przewodnik polskojęzyczny
 • Przejazd samochodami terenowy – świątynia Gergeti
 • Degustacja wina wg programu
 • woda butelkowana niegazowana
Cena nie zawiera:

 • 150 USD – KOSZTY REALIZACJI
 • Dopłata za pokój jednoosobowy –
  160 USD
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – informacje w biurze

 

 

 

 

WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 22 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych. Np. siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 25 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności

POZNAJ SZCZEGÓŁY DOT. AKTUALNYCH OBOSTRZEŃ:
AKTUALNE OBOSTRZENIA | Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe (pielgrzymkitarnow.pl)

AKTUALNE INFORMACJE NA STRONIE:
Informacje dot. pandemii COVID-19 w Gruzji – Polska w Gruzji – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY