Pilegrzymka do Francji

Pielgrzymka do Francji

Numer imprezy turystycznej: 230610
od 2023-06-23 do 2023-07-03
TRANSPORT:  
 • śniadania
 • obiadokolacje
2000 zł + 400 euro

Pielgrzymka do Francji

PROGRAM

DZIEŃ 1. 23.06.2023 – WYJAZD

Zbiórka w Tarnowie ok. 15.00. Wyjazd z Polski i przejazd całonocny do Belgii.

DZIEŃ 2. 24.06.2023 – BANNEAUX – PARYŻ

Przejazd do BANNEAUX (punkt zostanie pominięty w razie zamknięcia granic lub konieczności wykonania testów na granicy). Wioska znana jest głownie z Sanktuarium Matki Bożej Ubogich, które stanowi obecnie jeden z ważniejszych ośrodków kultu maryjnego w Belgii. Pierwsze objawienie miało tu miejsce 15 stycznia 1933 roku. Maryja ukazała się wtedy jedenastoletniej Mariette Beco, dokładnie w dniu 75 rocznicy objawień w Lourdes. Nawiedzenie sanktuarium m.in. Kapliczki Objawień. Przejazd w okolice Paryża. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Obiadokolacja we restauracji typu Flunch.

DZIEŃ 3. 25.06.2023 – PARYŻ

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie PARYŻA. Zwiedzanie centrum miasta zlokalizowanego na wyspach Ille de la Cite oraz Ille de Saint Luis na Sekwanie. Montmartre z Bazyliką Sacré-Cœur, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieża Eiffla (wejście dla chętnych), Plac Concorde, wyspa Citéz katedrą Notre-Dame, Dzielnica Łacińska. Czas wolny. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. To miejsce, gdzie Katarzyna Labouré spotyka się kilkakrotnie z Matką Bożą.  Zapoznamy się z objawień i związaną z nią historią cudownego medalika. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dla chętnych: wieczorny rejs stateczkiem po Sekwanie – możliwość zapoznania się
z najważniejszymi zabytkami Paryża z perspektywy rzeki. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4. 26.06.2023 ARGENTEUIL – PARYŻ

Śniadanie. Przejazd do ARGENTEUIL, gdzie przechowywana jest starożytna szata. Zgodniez tradycją, jest to autentyczna tunika, którą nosił Jezus w dniu śmierci. Powrót do PARYŻA. Dalsze zwiedzanie miasta: Luwr – największe muzeum na świecie (wejście dla chętnych); ogrody Tuileries, Łuk Triumfalny Carrousel. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5. 27.06.2023 NEVERS – CHENONCEAU (OK. 473 KM)

Śniadanie. Przejazd do NEVERS – gdzie znajduje się klasztor, do którego po objawieniach w Lourdes wstąpiła św. Bernadetta, nawiedzenie grobu św. Bernadetty. Następnie przejazd do  ZAMKU CHENONCEAUX. Tym, co wyróżnia zamek Chenonceaux na tle pozostałych to położenie bezpośrednio na rzece Cher. Wyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tours.

DZIEŃ 6. 28.06.2023 TOURS – AMBOISE – LOURDES (OK. 645 KM)

Śniadanie, po którym nawiedzimy Bazylikę Św. Marcina w TOURS. Przejazd do Amboise – zamku wybudowanego przez Karola VII. Amboise związane jest z Leonardo da Vinci. Leonardo spędził tu ostatnie lata swojego życia. Po śmierci został pochowany w kościele kolegialnym Saint Florentin przy zamku AMBOISE. Szczątki malarza zostały odnalezione w 1874 i przeniesione do zamkowej kaplicy św. Huberta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do LOURDES.

DZIEŃ 7. 29.06.2023LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie domu rodzinnego Bernadetty Soubirous i nawiedzenie kościoła parafialnego oraz Bazyliki. Udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja, po której będziemy uczestniczyć w Nabożeństwie Maryjnym i procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 8. 30.06.2023 LOURDES –AMETYSTOWE WYBRZEŻE

Śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Przejazd i odpoczynek nad wodami Ametystowego Wybrzeża. Przejazd w okolice Montpellier na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 9. 01.07.2023 AVIGNON – LA SALETTE

Śniadanie. Przejazd do AVIGNON – nawiedzenie katedry Notre–Dame–des–Doms wybudowanej w stylu romańskim i barokowym oraz spacer po legendarnym moście Św. Benezeta. Przejazd do LA SALETTE,  pięknie położonego w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w.  Zwiedzanie Sanktuarium i Msza Święta.  Udział
w Nabożeństwie Maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10. 02.07.2023 ARS

Śniadanie. Przejazd do ARS – miasta Św. Jana Marii Vianney – patrona proboszczów. Wyjazd
w stronę Polski. Nocny przejazd.

DZIEŃ 11. 03.07.2023 POWRÓT

Powrót w godzinach południowych.

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Francji

CENA ZAWIERA :

 • przejazd autokarem do Francji, wc, klimatyzacja, DVD
 • 8 noclegów w hotelach ***/****, pokoje , 2,3-osobowe z łazienkami, w tym 1 nocleg
  w Domu Pielgrzymkowym w La Salette
 • wyżywienie – 8 śniadań i 8 obiadokolacji
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KLiA 15000 euro, NNW 10000 zł, OC 10000 euro
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i Covid -19

CENA NIE ZAWIERA :

 • SKŁADKA TFG – 10 zł, SKŁADKA TFP – 10 zł – bezzwrotna – PŁATNE NA KONTO ORGANIZATORA
 • koszty realizacji programu – 90 euro (wstępy, przewodnicy, opłaty w Sanktuariach)

UBEZPIECZENIA

W CENIE PIELGRZYMKI DO FRANCJI ZAWARTE JEST:


 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 15000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 15000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • ubezpieczenie BP – 200 EUR,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA:


 


Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

 

INFORMACJE

DOKUMENTY

Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Obecnie niezbędnym dokumentem, który umożliwia poruszanie jest Certyfikat Covid-19.

WALUTA – EURO

Ceny : Pizza od 5 euro, obiad w restauracji to koszt od 8 do 25 euro, za wino lub napój zapłacimy od 3 do 5 euro. Jak w każdym innym kraju, tak i we Francji ceny różnią się w zależności od regionu. Generalnie jednak turystów interesują miejsca szczególnie atrakcyjne turystycznie, a tam właśnie jest najdrożej

POGODA

Francja, podobnie jak wiele krajów europejskich, rozciąga się przez kilka stref klimatycznych. Uogólniając można stwierdzić, że nad Sekwaną panuje klimat umiarkowany, raczej łagodny przechodzący w oceaniczny na Wybrzeżu Atlantyckim. 

PRZYDATNE INFORMACJE :

W dużych miastach i miejscowościach turystycznych można porozumiewać się po angielsku, jednak w pozostałych konieczna będzie znajomość francuskiego. Francja jest krajem perfum, które można zakupić w licznych perfumeriach. Główna wizytówka Francji to wina, szampan, różnorodność serów i wykwintnych dań, takich jak żabie udka i ślimaki. Napięcie 220 V. Wtyczki są takie same jak w Polsce, nie ma potrzeby kupowania specjalnych przejściówek. We Francji woda w restauracjach i barach jest darmowa.

KUCHNIA :

Jedzenie i wszystko co związane z kuchnią jest bardzo ważne dla Francuzów. Zarówno przyrządzanie posiłków jak i ich konsumowanie to rytuały, więc oprócz ciała karmimy również naszą sferę duchową. Jest to bardzo ważny element życia rodzinnego i socjalnego. Najważniejszym posiłkiem dnia jest kolacja. Układ dań często podobny jest jak przy obiedzie. Bardzo często do picia francuzi podają lampkę wina. Je się długo i powoli, bardzo często w rodzinnym lub przyjacielskim gronie.Wśród alkoholi najsłynniejsze są wina francuskie. Równie popularny jest francuski koniak (Cognac)

PRZED PIELGRZYMKĄ DO FRANCJI ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

 

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Umowa zgłoszenie dostępna po uprzednim zgłoszeniu drogą elektroniczną bądź telefoniczną.

KONTAKT: kom. +48 661 915 721

biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

GALERIA

 

 

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY