Pielgrzymka do Fatimy – samolotowo-autokarowa

Numer imprezy turystycznej: 230904
od 2023-09-16 do 2023-09-26
TRANSPORT:  
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
od 2200 PLN + 450 EUR

Pielgrzymka do FATIMY wyjazd samolotowo-autokarowy przez 3 kraje. Zwiedzamy najważniejsze sanktuaria Europy.

PROGRAM

Pielgrzymka do FATIMY – wersja samolotowo – autokarowa

Dzień 1 – PRZELOT DO PORTUGALII

Zbiórka na lotnisku. MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE PIELGRZYMKI.  Rozpoczęcie odprawy. Wylot do Lizbony.  Odbiór bagaży. Przejazd do hotelu.  Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 2 – LIZBONA – FATIMA
Po śniadaniu pakowanie bagaży do autokaru. Przejazd na zwiedzanie LIZBONY – stolica i największe miasto w Portugalii, która piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu do oceanu rzeki Tag. Zobaczymy Klasztor Hieronimitów ( z zewnątrz), który jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Następnie Plac Rossio, Łuk Triumfalny, Katedra. Czas wolny. Przejazd do FATIMY. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami

Dzień 3 – FATIMA
Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej. Spacer do przysiółka AJUSTREL.  Następnie udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych.
Powrót do Sanktuarium.  Obiadokolacja i nocleg

avila

Dzień 4 – AVILA
Śniadanie. Wyjazd z Portugalii. Przejazd do AVILA – rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanych ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra. Przejazd na obiadokolację i nocleg
do hotelu.

Dzień 5 – MADRYT – SARAGOSSA
Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju –MADRYTU zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego, przez Katedrę do Plaza Mayor.  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym – ok. 3-4 godzin.   Przejazd na północ kraju. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Saragossy.

Dzień 6 – SARAGOSSA – LOURDES
Śniadanie. Przejazd do SARAGOSSY i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Msza Święta.  Bazylika katedralna  zwana również  Bazyliką Matki Bożej na Kolumnie to największa świątynia barokowa w Hiszpanii. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną. Przejazd do LOURDES. Dojazd do hotelu. Po kolacji udział w wieczornej procesji z pochodniami, o godzinie 21:00.

Dzień 7 –  LOURDES
Śniadanie. Nawiedzenie Groty Objawień, Bazyliki Górnej, Krypty i Bazyliki Różańca Świętego. Czas wolny na prywatną modlitwę. Droga Krzyżowa dla chętnych. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 08 –  LOURDES – LA SALETTE
Całodzienny przejazd do LA SALETTE. MOŻLIWE ŚNIADANIE W FORMIE BOXÓW. DOJAZD WIECZORNY DO LA SALETTE.

la salette

Dzień 09 – LA SALETTE
Msza Święta. Poranny pobyt w LA SALETTE – Wizyta w pięknie położonym w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w.  Zwiedzanie Sanktuarium i Msza Święta. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 10–  ALTOTING
Śniadanie. Wyjazd  do ALTÖTTING – Altötting, położone na przedgórzu Alp Bawarskich, zaliczane jest – obok Lourdes,  Loreto, Fatimy i Częstochowy – do grona pięciu głównych centrów kultu maryjnego na Starym Kontynencie. Ojciec Święty Benedykt XVI głosi, że jest to serce Bawarii i jedno z serc Europy. Msza Święta. Czas wolny na posiłek. Wyjazd w stronę Polski.

ŚWIADCZENIA

CENA PIELGRZYMKI PRZY :
45 osobach : 2200 PLN + 450 EURO
40 osobach : 2200 PLN + 490 EURO
30 osobach : 2200 PLN + 550 EURO

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem Polska – Lizbona
 • opłaty lotniskowe,
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg + mały podręczny 40x30x20cm
 • 9 noclegów – zakwaterowanie w hotelach *** pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe( w tym możliwy 1 nocleg w Domu Pielgrzymkowym w La Salette)
 • 9 śniadań, 9 obiadokolacji wg programu
 • przejazdy komfortowym autokarem wg programu
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie KL 15000euro, NNW 10000pln, OC 10000euro
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych do kwoty 15000euro
 • ubezpieczenie od COVID-19 do kwoty 15000euro

CENA NIE ZAWIERA:

 • 20 PLN – SKŁADKA TFG , SKŁADKA TFP bezzwrotna – PŁATNE NA KONTO ORGANIZATORA
 • 70 EURO – Koszty realizacji programu – płatne w dniu 1 u pilota wycieczki.

OPCJE DODATKOWE:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 200 euro

WAŻNE INFORMACJE

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY