Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy na rocznicę objawień

Numer imprezy turystycznej: 220712
od 2022-07-08 do 2022-07-16
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
ZAPISY ZAKOŃCZONE

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela : 

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDZIEŃ 1. 8.07.2022 – POLSKA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Odprawa i wylot do Portugalii – Porto, lot z przesiadką we Frankfurcie/Monachium, Przejazd do HISZPANII – na nocleg w okolice Santiago de Compostela, obiadokolacja. Msza Święta. Nocleg.

 

DZIEŃ 2. 09.07.2022 – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGACamino de Santiago

Śniadanie.  Zwiedzanie centrum SANTIAGO DE COMPOSTELA. Spacer  z przewodnikiem po Starym Mieście. Wizyta w  jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego. Następie Drzwi Przebaczenia Puerta del Perdon – z okazji przedłużenia Roku Świętego drzwi nadal pozostają otwarte. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Przejazd do PORTUGALII – do BRAGI. NAWIEDZENIE SANKTUARIUM BOM JESUS. Wyjazd kolejką linowo – terenowa,  łącząca górną część Starego Miasta w Bradze z sanktuarium Bom Jesus, pięknie górującego nad miastem. Została zbudowana w końcu XIX w. i do dziś obsługiwana jest za pomocą oryginalnych wagoników. Kolejka pokonuje w około 4 min. trasę o długości 275 m i różnicy poziomów wynoszącą 116 m. Przejazd na obiadokolację i nocleg w niezwykle urokliwej Bradze.

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDZIEŃ 3. 10.07.2022 – PORTO – FATIMA
Msza święta. Śniadanie. Przejazd do PORTO. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta, które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg. 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDZIEŃ 4.  11.07.2022 – BATALHA – NAZARE

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd na zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO.  Następnie wyjazd do NAZARE.  Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg. 


Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDZIEŃ 5. 12.07.2022 -FATIMA – SAN MARTINHO DO PORTO
Msza święta w Fatimie. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie.
Dla chętnych – przejazd do SAN MARTINHO DO PORTO. PLAŻOWANIE. Jedną z największych atrakcji tej wioski jest duża piaszczysta zatoka, która do dnia dzisiejszego sprawia, że São Martinho do Porto jest jednym z polecanych miejsc, jeśli ktoś ma ochotę na plażowanie. Zatoka ma formę muszli i sprawia ona, że wody w zatoce są znacznie cieplejsze oraz spokojniejsze. To właśnie nad zatoką powstało turystyczne centrum São Martinho do Porto, gdzie znajduje się kilkanaście restauracji, sklepów oraz barów.  Powrót, Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami.

DZIEŃ 6.  13.07.2022 – FATIMA – UROCZYSTOŚCI ROCZNICY OBJAWIEŃ
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaŚniadanie,  Wspominamy trzecie Objawienie w Fatimie 13 lipca, to ważna data dla wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia wspominamy bowiem kolejną rocznicę trzeciego Objawienia Matki Bożej w Cova de Iria. Uczestnictwo w Międzynarodowej Mszy Świętej. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Msza św. w Fatimie  w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. WIECZOREM PO KOLACJI UDZIAŁ W UROCZYSTEJ MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ I PROCESJI  Z LAMPIONAMI. Nocleg. 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDZIEŃ 7.  14.07.2022 – FATIMA – OBIDOS – CABO DA ROCA
Śniadanie, Msza święta. Poranny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II.  Ok. południa przejazd do miasteczka OBIDOS – spacer po  urokliwym miasteczku, pełnym krętych uliczek i tradycyjnie malowanych domów z górującym nad miastem zamkiem.   Obiadokolacja.


Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDZIEŃ 8.  15.07.2022 – LIZBONA
Śniadanie. Msza święta. Przejazd do LIZBONY. Przejazd na Zwiedzanie Dzielnicy Belem.  Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny. Przejazd na nocleg w okolicy Lizbony w Hotelu Seminario Torre d’Aquila, związanym z działalnością misyjną. Obiadokolacja.


Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDZIEŃ 9.  16.07.2022
 Msza Święta w kaplicy w hotelu. ŚniadanieWyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Następnie przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa paszportowa i wylot do Polski z przesiadką we Frankfurcie/Monachium . Lądowanie w Krakowie. 

 

 

 

CENA PIELGRZYMKI DO PORTUGALII ZAWIERA:

 • przelot samolotem Polska – Porto – Lizbona – Polska – liniami Lufthansa z przesiadką 
 • opłaty lotniskowe,
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg + mały podręczny
 • 8 noclegów w hotelach 2,3,4 gwiazdkowym.
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji wg programu
 • przejazdy komfortowym autokarem wg programu
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie podczas pielgrzymki do Portugalii : NNW 10000 zł, OC 10000 euro, BP 1000 zł, KL 15000 euro, w tym choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19 – szczegóły zakładka: UBEZPIECZENIA

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • 70 euro – koszty realizacji programu ( przewodnicy, opłaty w Sanktuariach, rejs statkiem w Porto, degustacja Porto w winnicy, wstępy do obiektów)
  • SKŁADKA TFG i TFP – 20 ZŁ  – płatne na konto organizatora
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 30 euro/noc
  • dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – szczegóły na stronie:  UBEZPIECZENIA      

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

 

ZGŁOSZENIE:

 1. Pierwszym krokiem jest pobranie umowy : UMOWA ZGŁOSZENIE – 220712 – PORTUGALIA
 2. Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa które są zawarte w umowie (strony 3 i 4).
 3. W momencie podpisywania umowy należy podjąć decyzję o zakupie dodatkowego ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji – w razie wątpliwości który wariant wybrać skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
 4. Następnie wyślij do nas podpisaną i uzupełnioną umowę na poniższe adresy skanem lub wyraźnym zdjęciem, a my na podany adres e-mail odeślemy podpisaną przez biuro umowę.
 5. Kolejnym krokiem jest przesłanie zaliczki w kwocie podanej na umowie.
 6. Na 30 dni przed wyjazdem prosimy o przesłanie drugiej kwoty zaliczki.
 7. Około 7-10 dni przed wyjazdem przesyłamy Państwu wszelkie informacje szczegółowe.
 8. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod poniższym numerem telefonu, służymy radą i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

 

 

KONTAKT: kom. +48 661 915 721

biuro@pielgrzymkitarnow.pl
natalia@beskidvision.com.pl

Pielgrzymka do Fatimy – święte miejsce

Pielgrzymka do Fatimy to obowiązkowy punkt na mapie przede wszystkim ze względu na objawienia maryjne. Pierwsze z nich miało miejsce pod koniec XVIII wieku. Właśnie wtedy Matka Boża najpierw ukazała się niemej pasterce, a następnie przywróciła jej głos. Według historii, jej ojciec w podziękowaniu za ten cud postawił jej kaplicę.
Pielgrzymki Fatimskie mają jednak dużo dłuższą i bogatszą historię. To święte miejsce było również miejscem jednych z najsłynniejszych objawień – najświętsza Maryja Panna objawiła się w 1917 trójce dzieci – Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. To właśnie te objawienia fatimskie doprowadziły do powstania znanego nam dzisiaj sanktuarium w którym pielgrzymi z całego świata mogą oddać cześć Matce Bożej odmawiając różaniec.

Pielgrzymka do Portugalii i nie tylko!

Półwysep Iberyjski obfituje w wiele niezwykle istotnych miejsc z perspektywy katolika. Pielgrzymka do Portugalii wcale nie musi kończyć się na Fatimie. Wystarczy zerknąć na mapie nieco na północ, aby dostrzec kolejną lokalizację, którą każdy katolik zna doskonale. Santiago de Compostela leży zaledwie nieco ponad sto kilometrów od północnej granicy. Położone w północno-zachodniej części Hiszpanii miasto stanowi jeden z najbardziej popularnych celów pielgrzymek, szczególnie dla katolików mieszkających w Europie. Od X wieku naszej ery uważa się je za symbol walki z muzułmanami na Półwyspie Iberyjskim w czasach średniowiecza. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno pielgrzymki stricte do Fatimy oraz Portugalii, jak również połączone z wypadem na północ Hiszpanii. Chyba warto upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, prawda?

Pielgrzymka Portugalia – idealnie miejsce na wakacje

Miejsca o dużym znaczeniu dla katolików to nie jedyne lokalizacje, jakie w trakcie podróży ma do zaoferowania nasza pielgrzymka. Portugalia należy do najpiękniejszych krajów w całej Europie. Mowa tutaj zarówno o naturze, jak również przepięknych ośrodkach miejskich. Warto skorzystać z możliwości zwiedzenia malowniczego wybrzeża. Pobyt na klifie w Nazare stanowi niesamowite przeżycie, które można połączyć z wizytą na mszy świętej w słynnym kościele Matki Boskiej właśnie w tej miejscowości. Oczywiście nie można zapominać o dwóch perłach portugalskiej ziemi. Lizbona oraz Porto mają wiele do zaoferowania dla każdego. W stolicy Portugalii warto zobaczyć całą dzielnicę Belem, gdzie oprócz Klasztoru Hieronimitów znajdziemy Pomnik Odkrywców czy Wieżę Belem. Porto słynie ze swoich wyjątkowych win oraz malowniczego Starego Miasta nad rzeką Duomo.

 

 

 

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY