Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Numer imprezy turystycznej: 221009
od 2022-10-11 do 2022-10-18
TRANSPORT:  
 • śniadania
 • obiadokolacje
2000 PLN + 380 EURO

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela :

  Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDzień 1. 11.10.2022 Zbiórka na lotnisku odprawa i  wylot do Porto z przesiadką, lądowanie w Porto. Przejazd do Santiago de Compostela.  Zwiedzanie centrum SANTIAGO DE COMPOSTELA. Spacer  z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Wizyta w  jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego. Następie Drzwi Przebaczenia Puerta del Perdon – z okazji przedłużenia Roku Świętego drzwi nadal pozostają otwarte. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Hiszpanii.    

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień 2. 12.10.2022 Śniadanie. Przejazd do centrum PORTO.  Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta , które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro  wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.  

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDzień 3. 13.10.2022 Śniadanie. Przejście do Sanktuarium. Uroczysta Msza Św. koncelebrowana na placu przed Bazyliką Matki Bożej Różańcowej oraz tradycyjne pożegnanie Matki Bożej Fatimskiej – Adeus. Nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Msza św. w Fatimie  w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.   Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień 4. 14.10.2022 Msza święta w Fatimie w Kaplicy Objawień. Śniadanie. Następnie wyjazd do BATALHA –gdzie znajdują się zespoły klasztorne, ujęte – z uwagi na piękno architektury i bogata historie – na liście UNESCO. Przejazd na zwiedzanie ALCOBACA gdzie znajduje się usytuowane w samym centrum miasta monumentalne średniowieczne Opactwo Cystersów Santa Maria de Alcobaça. Następnie wyjazd  do NAZARE.  Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. Czas wolny na odpoczynek na plaży. Powrót, obiadokolacja, nocleg. Procesja światła.   

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień 5. 15.10.2022 Śniadanie, Przejazd na zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Obiekt składa się z Zamku Templariuszy oraz Klasztoru. Jego początki sięgają XII w. Klasztor w Tomar słynie również z … najpiękniejszego okna w całej Portugalii. Przejazd odwiedzimy SANTAREM – w którym miał miejsce dwukrotny Cud Eucharystyczny. Przejazd na nocleg i obiadokolację w Fatimie. Procesja. 

 

 

   Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela Dzień 6. 16.10.2022 Śniadanie, Msza święta. Poranny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II.  Ok. południa przejazd do miasteczka OBIDOS – spacer po  urokliwym miasteczku, pełnym krętych uliczek i tradycyjnie malowanych domów z górującym nad miastem zamkiem. Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień 7.  17.10.2022 Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Msza święta. Przejazd na  Zwiedzanie Dzielnicy Belem.  Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Następnie spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.  w okolicy Lizbony.    

 

  Camino de SantiagoDzień 8. 18.10.2022 BEZ ŚNIADANIA. 3.00 – Wczesny przejazd na lotnisko. Wylot 6.00 z międzylądowaniem do Krakowa.      

 

 

 

CENA PIELGRZYMKI DO PORTUGALII ZAWIERA:

 • przelot samolotem z przesiadką na trasie Kraków –Porto – Lizbona – Kraków
 • opłaty lotniskowe,
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg + mały podręczny
 • 7 noclegów
 • 6 śniadań, 7 obiadokolacji wg programu
 • przejazdy komfortowym autokarem wg programu
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie NNW 10000 zł, OC 10000 euro, BP 1000 zł, KL 15000 euro, w tym choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • 70 EUR – koszty realizacji programu ( przewodnicy, opłaty w Sanktuariach, wstępy do obiektów)
  • SKŁADKA TFG i TFP – 20 ZŁ  – płatne na konto organizatora
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 30 euro/noc
  • dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – szczegóły na stronie:  UBEZPIECZENIA

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

  ZGŁOSZENIE:

 1. Pierwszym krokiem jest pobranie umowy : prosimy o kontakt z biurem.
 2. Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa które są zawarte w umowie (strony 3 i 4).
 3. W momencie podpisywania umowy należy podjąć decyzję o zakupie dodatkowego ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji – w razie wątpliwości który wariant wybrać skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
 4. Następnie wyślij do nas podpisaną i uzupełnioną umowę na poniższe adresy skanem lub wyraźnym zdjęciem, a my na podany adres e-mail odeślemy podpisaną przez biuro umowę.
 5. Kolejnym krokiem jest przesłanie zaliczki w kwocie podanej na umowie.
 6. Na 30 dni przed wyjazdem prosimy o przesłanie drugiej kwoty zaliczki.
 7. Około 7-10 dni przed wyjazdem przesyłamy Państwu wszelkie informacje szczegółowe.
 8. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod poniższym numerem telefonu, służymy radą i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

    KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl
natalia@beskidvision.com.pl

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY