Portugalia

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela – tylko na zapytanie!

Numer imprezy turystycznej: 220718
od 2022-07-13 do 2022-07-21
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
4505 PLN

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela : 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDzień 1. 13.07.2022 –  LIZBONA
Zbiórka na lotnisku w Krakowie, lot z międzylądowaniem we Frankfurcie. 13.30 lądowanie w Lizbonie. Przejazd do LIZBONY. Przejazd na Zwiedzanie Dzielnicy Belem.  Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Przejazd do hotelu Seminario Torre de Aquila (lub podobny). Msza Święta. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień 2. 14.07.2022 – LIZBONA – FATIMA
Śniadanie. Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Dalsze zwiedzanie LIZBONY. Spacer po centrum miasta. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja.Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg. 

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDzień 3. 15.07.2022 – FATIMA
Śniadanie, a następnie nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Msza św. w Fatimie.  Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg. 

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDzień 4.  16.07.2022 – NAZARE – CAŁODZIENNY WYPOCZYNEK
Śniadanie. Następnie wyjazd  do NAZARE.  Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Msza święta. Świątynia ta słynie  z cudownej figurki N.M.P. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY – OK. 6H. Powrót, obiadokolacja, nocleg. Procesja światła.

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDzień 5. 17.07.2022 – BATALHA, ALCOBACA, SAN MARTINHO DO PORTO
Śniadanie.  Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Msza Święta.
Przejazd do SAN MARTINHO DO PORTO. PLAŻOWANIE. Jedną z największych atrakcji tej wioski jest duża piaszczysta zatoka, która do dnia dzisiejszego sprawia, że São Martinho do Porto jest jednym z polecanych miejsc, jeśli ktoś ma ochotę na plażowanie. Zatoka ma formę muszli i sprawia ona, że wody w zatoce są znacznie cieplejsze oraz spokojniejsze. To właśnie nad zatoką powstało turystyczne centrum São Martinho do Porto, gdzie znajduje się kilkanaście restauracji, sklepów oraz barów. Odpoczynek ok. 3h. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg. 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień 6.  18.07.2022 – COIMBRA – BRAGA – BOM JESUS
Śniadanie. Przejazd do przejazd do COIMBRY – klasztor sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; muzeum poświęconego widzącej.  Przejazd do BRAGI. Spacer po mieście, czas wolny.
NAWIEDZENIE SANKTUARIUM BOM JESUS. Wyjazd kolejką linowo – terenowa,  łącząca górną część Starego Miasta w Bradze z sanktuarium Bom Jesus, pięknie górującego nad miastem. Została zbudowana w końcu XIX w. i do dziś obsługiwana jest za pomocą oryginalnych wagoników. Kolejka pokonuje w około 4 min. trasę o długości 275 m i różnicy poziomów wynoszącą 116 m. Przejazd na obiadokolację i nocleg w niezwykle urokliwej Bradze.

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień 7.  19.07.2022 – PORTEVEDRA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie. Przejazd do HISZPANII. Zatrzymamy się w niezwykle urokliwym hiszpańskim miasteczku PONTEVEDRA, stolicy regionu o tej samej nazwie, którego korzenie sięgają czasów rzymskich. Nawiedzimy klasztor, w którym przebywała Łucja, będzie możliwość pomodlenia się w kaplicy, w której Łucja miała objawienia Najświętszej Marii Panny. Spacer po SANTIAGO DE COMPOSTELA. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.


Camino de Santiago
Dzień 8.  20.07.2022 – SANTIAGO DE COMPOSTELA  – PORTOŚniadanie.  Zwiedzanie centrum SANTIAGO DE COMPOSTELA. Spacer  z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Wizyta w  jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego.
Następie Drzwi Przebaczenia Puerta del Perdon – z okazji przedłużenia Roku Świętego drzwi nadal pozostają otwarte. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
Przejazd do PORTUGALII. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de CompostelaDzień 9.  21.07.2022 – PORTO
Msza święta. Śniadanie. Przejazd do PORTO. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta, które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV. Ok. 13.00 – przejazd na lotnisko w Porto. Odprawa paszportowa i o 16.40 – wylot do Krakowa z międzylądowaniem.  Lądowanie w Krakowie po 23.00. Zakończenie Pielgrzymki.

CENA PIELGRZYMKI DO PORTUGALII ZAWIERA:

 • przelot samolotem z Krakowa do Lizbony, powrót z Porto
 • opłaty lotniskowe,
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg + mały podręczny 8kg
 • 8 noclegów w hotelach 2,3,4 gwiazdkowym.
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji wg programu
 • przejazdy komfortowym autokarem wg programu
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie NNW 10000 zł, OC 10000 euro, BP 1000 zł, KL 15000 euro, w tym choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • 60 EUR – koszty realizacji programu
   ( przewodnicy, opłaty w Sanktuariach, wstępy do obiektów)
  • SKŁADKA TFG i TFP – 20 ZŁ  – płatne na konto organizatora
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 30 euro/noc
  • dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – szczegóły na stronie:  UBEZPIECZENIA      

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! NIE ZWLEKAJ!

 1. KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 2. NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 3. PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU

 

 

KONTAKT: kom. +48 661 915 721

biuro@pielgrzymkitarnow.pl
natalia@beskidvision.com.pl

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY