Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy – autokarowo – samolotowa

Numer imprezy turystycznej: 230604
od 2023-06-27 do 2023-07-07
TRANSPORT:  
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
od 2400 PLN + 500 EUR

PROGRAM

Pielgrzymka do Fatimy

Dzień 1. 27.06.2023
Zbiórka ok. 24.00. Wyjazd w stronę Austrii.  Dalszy przejazd do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu ok. 20.30. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień II  – TURYN – 28.06.2023
Po śniadaniu po przejazd do TURYNU– zwiedzanie miasta: Bazylika Maria Ausiliatrice. Modlitwa przy relikwiach św. Jana Bosco i św. Dominika Savio. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, spacer po mieście.  Katedra – modlitwa przy Całunie Turyńskim, przejście na plac San Carlo. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do La Salette.  

Dzień III – LA SALETTE – LES SAINTES-MARIES-DE-LA-MER – 29.06.2023
Śniadanie. LA SALETTE – Wizyta w pięknie położonym w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w.  Zwiedzanie Sanktuarium i Msza Święta.
Przejazd do LES SAINTES-MARIES-DE-LA-MER urocza miejscowość położona na brzegu Morza Śródziemnego. Tu ok. 45 ne zaczęła się ewangelizacja Francji, dzięki uciekinierom z Palestyny, wśród których była: Maria Kleofasowa i Maria Salome. Zostały pierwszymi głosicielkami Dobrej Nowiny, świadkami Zmartwychwstałego, przekazały słowa Chrystusa usłyszane z jego ust.  W r. 1448 odkryto doczesne szczątki świętych Marii. Relikwiarz umieszczono w górnej kaplicy kościoła Najświętszej Maryi Panny Morskiej (Notre-Dame-de-la-Mer). Budowa tegoż kościoła zaczęła się w VI w. od kaplicy wzniesionej wokół źródła słodkiej wody. Do dziś pielgrzymi gromadzą się licznie, aby czcić św. Marię Kleofasową i św. Marię Salome.  Pobyt ok 2h na plaży. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

Dzień IV – ARLES – LOURDES – 30.06.2023
Przejazd do centrum ARLES. Prowansalskie Arles  – antyczne miasto – kolonia Juliusza Cezara. Spacer po mieście- zobaczymy zatem Arenę, kiedyś mieszczącą 20 tys. widzów, a dziś miejsce słynnej korridy, Teatr Antyczny i Kościół św. Trofima z relikwiami św. Jana Pawła II i portalem z XII wieku. Arles, to także miejsce, w którym słynny malarz Vincent van Gogh namalował swoje najważniejsze obrazy i stracił ucho. Przejazd do LOURDES . Największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Zakwaterowanie , obiadokolacja i nocleg.


Pielgrzymka do Portugalii

Dzień V  – LOURDES01.07.2023
Msza święta. Nawiedzenie Groty Objawień, Bazyliki Górnej, Krypty i Bazyliki Różańca Świętego. Czas wolny na prywatną modlitwę. Droga Krzyżowa wiodąca przez piękną kalwarię. Po kolacji udział w procesji z pochodniami, o godzinie 21:00.

Dzień VI – SARAGOSSA 02.07.2023

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do SARAGOSSY i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Bazylika katedralna zwana również  Bazyliką Matki Bożej na Kolumnie to największa świątynia barokowa w Hiszpanii. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja objawiła się św. Jakubowi Apostołowi. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Camino de Santiago
Fatima

Dzień VII –SANTIAGO DE COMPOSTELA03.07.2023
Śniadanie . Następnie przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. ( ok 7h). Msza św. Spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO, Zwiedzanie Katedry z grobem św. Jakuba, pięknymi fasadami, portalami, krużgankami. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień VIII –  PORTO – FATIMA – 04.07.2023
Śniadanie. Przejazd do centrum PORTO.  Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta , które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro  wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza.  Przejazd do FATIMY.Czas wolny. Wieczorem procesja z lampionami. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień IX –FATIMA – 05.07.2023
Śniadanie. Msza święta. Zwiedzanie Sanktuarium, nawiedzenie: Kaplicy Objawień, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II.  Spacer do przysiółka AJUSTREL.  Następnie udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych.  Powrót do Sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji. Nocleg.

    

Dzień X-   NAZARE  – LIZBONA – 06.07.2023
Śniadanie. Wykwaterowanie. Msza Święta.  Przejazd do NAZARE. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P.  Czas wolny na odpoczynek. Następnie przejazd na zwiedzanie LIZBONY – stolica i największe miasto w Portugalii. Przejazd do dzielnicy BELEM. Zobaczymy Klasztor Hieronimitów (z zewnątrz), który jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem.   Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

    

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień XI –  LIZBONA – 7.07.2023
Śniadanie. Następnie dalsze zwiedzanie miasta –  spacer uliczkami – miejsce spotkań mieszkańców miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny, Katedra. Msza Święta. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. 

 

    

ŚWIADCZENIA

CENA PIELGRZYMKI do Fatimy:
PRZY 40 OS PŁATNYCH: 500 EURO + 2400 PLN
PRZY 35 OS PŁATNYCH: 500 EURO + 2500 PLN
PRZY 30 OS PŁATNYCH: 500 EURO + 2600 PLN

.

Pielgrzymka do Fatimy- CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem z Portugalii do Polski
 • opłaty lotniskowe,
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg + mały podręczny
 • 10 noclegów
 • 10 śniadań, 10 obiadokolacji wg programu
 • przejazdy komfortowym autokarem wg programu
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie NNW 10000 zł, OC 10000 euro, BP 1000 zł, KL 15000 euro, w tym choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19

CENA NIE ZAWIERA:

 • 70 EUR – koszty realizacji programu ( przewodnicy, opłaty w Sanktuariach, wstępy do obiektów)
 • SKŁADKA TFG i TFP – 20 ZŁ  – płatne na konto organizatora

DOPŁATY FAKULTATYWNE:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 30 euro/noc
 • dodatkowe ubezieczenie od kosztów rezygnacji – szczegóły na stronie:  UBEZPIECZENIA

REZERWACJA I KONTAKT

 • Pielgrzymka do FATIMY, Pielgrzymka do Portugalii

KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE

NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA

PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU

OBOSTRZENIA

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY