Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy

Numer imprezy turystycznej: 231009
od 2023-10-11 do 2023-10-18
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2100 PLN + 500 EURO

PROGRAM

Pielgrzymka do Fatimy
Dzień 1. 11.10.2023
Zbiórka na lotnisku odprawa i  wylot do Porto z przesiadką, lądowanie w Porto. Przejazd do Santiago de Compostela.  Zwiedzanie centrum SANTIAGO DE COMPOSTELA. Spacer  z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Wizyta w  jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego. Następie Drzwi Przebaczenia Puerta del Perdon – z okazji przedłużenia Roku Świętego drzwi nadal pozostają otwarte. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Hiszpanii.  

Dzień 2. 12.10.2023
Śniadanie. Przejazd do centrum PORTO.  Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta , które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro  wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 3. 13.10.2023
Śniadanie. Przejście do Sanktuarium. Uroczysta Msza Św. koncelebrowana na placu przed Bazyliką Matki Bożej Różańcowej oraz tradycyjne pożegnanie Matki Bożej Fatimskiej – Adeus. Nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Msza św. w Fatimie  w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.  

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Dzień 4. 14.10.2023
Msza święta w Fatimie w Kaplicy Objawień. Śniadanie. Następnie wyjazd do BATALHA –gdzie znajdują się zespoły klasztorne, ujęte – z uwagi na piękno architektury i bogata historie – na liście UNESCO. Przejazd na zwiedzanie ALCOBACA gdzie znajduje się usytuowane w samym centrum miasta monumentalne średniowieczne Opactwo Cystersów Santa Maria de Alcobaça. Następnie wyjazd  do NAZARE.  Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. Czas wolny na odpoczynek na plaży. Powrót, obiadokolacja, nocleg. Procesja światła.

Dzień 5. 15.10.2023
Śniadanie, Przejazd na zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Obiekt składa się z Zamku Templariuszy oraz Klasztoru. Jego początki sięgają XII w. Klasztor w Tomar słynie również z … najpiękniejszego okna w całej Portugalii. Przejazd odwiedzimy SANTAREM – w którym miał miejsce dwukrotny Cud Eucharystyczny. Przejazd na nocleg i obiadokolację w Fatimie. Procesja. 

Dzień 6. 16.10.2023
Śniadanie, Msza święta. Poranny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II.  Ok. południa przejazd do miasteczka OBIDOS – spacer po  urokliwym miasteczku, pełnym krętych uliczek i tradycyjnie malowanych domów z górującym nad miastem zamkiem. Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja

Dzień 7.  17.10.2023
Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Msza święta. Przejazd na  Zwiedzanie Dzielnicy Belem.  Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Następnie spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny.Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.  w okolicy Lizbony.    

 Dzień 8. 18.10.2023
BEZ ŚNIADANIA. 3.00 – Wczesny przejazd na lotnisko. Wylot 6.00 z międzylądowaniem do Krakowa.

 

    

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Fatimy – CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem z przesiadką na trasie Kraków –Porto – Lizbona – Kraków
 • opłaty lotniskowe,
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg + mały podręczny
 • 7 noclegów
 • 6 śniadań, 7 obiadokolacji wg programu
 • przejazdy komfortowym autokarem wg programu
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie NNW 10000 zł, OC 10000 euro, BP 1000 zł, KL 15000 euro, w tym choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19

CENA NIE ZAWIERA:

 • 70 EUR – koszty realizacji programu ( przewodnicy, opłaty w Sanktuariach, wstępy do obiektów)
 • SKŁADKA TFG i TFP – 20 ZŁ  – płatne na konto organizatora

DOPŁATY FAKULTATYWNE:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 30 euro/noc
 • dodatkowe ubezieczenie od kosztów rezygnacji – szczegóły na stronie:  UBEZPIECZENIA

REZERWACJA I KONTAKT

 1. KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 2. NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 3. PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU
 4. SKŁADKA ZA UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI PŁATNA W DNIU PODPISANIA UMOWY ZGŁOSZENIA.

.

OBOSTRZENIA

Pielgrzymka do Fatimy – ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY