Pielgrzymka do Armenii

Numer imprezy turystycznej: 230704
od 2023-07-14 do 2023-07-21
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
450 USD+ 2400 PLN

Pielgrzymka do Armenii

Pielgrzymka do Armenii

ARMENIA  najstarszy kraj chrześcijański, kraj monastyrów i chaczkarów, o bogatej tradycji, przepięknej przyrodzie oraz wspaniałych zabytkach, znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Armenia znana jest z znakomitego koniaka, wina i gościnności.

PROGRAM

     

Pielgrzymka do Armenii
Kliknij aby pobrać program :Armenia TBP 14-21.07.2022

Pielgrzymka do ArmeniiI DZIEŃ

15.30 -Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Balicach – Krakowie w hali odlotów. Odprawa paszportowo – celna. 18.15 – Przelot do Warszawy. 22:15 Wylot do Erewania samolotem PLL LOT.

 

 

Pielgrzymka do ArmeniiII DZIEŃ – 

03.50 –  Przylot do Erewania (czasu armeńskiego). Czas w Armenii jest przesunięty + 2 godziny w stosunku do czasu polskiego. Transfer do hotelu w Erewanie, zakwaterowanie. Późne śniadanie. ZWIEDZANIE EREWANIA – STOLICY ARMENII rozpoczniemy od imponującego widoku na biblijną Górę Ararat –czyli świętej góry Ormian, na której osiadła Arka Przymierza po Potopie, a ludzkość narodziła się na nowo. Panoramiczne zwiedzanie miasta autokarem: centrum, Plac Republiki –stanowiący serce Erewania, Kaskada, Parlament, Pałac Prezydencki, Opera. ZWIEDZANIE MATENADARAN, CZYLI INSTYTUTU STAROŻYTNYCH RĘKOPISÓW –w którym znajduje się największy zbiór ormiańskich manuskryptów. Jest to jeden z największych zbiorów rękopisów na świecie. W muzeum zgromadzono ponad 20 000 zbiorów, m.in. liczne fragmenty starożytnych oraz wczesnośredniowiecznych manuskryptów, pergaminy oraz księgi. Następnie wizyta w CENTRUM SZTUKI GAFESJIAN – w którym zgromadzono zbiór ponad 5000 dzieł, zawiera między innymi jedną z najobszerniejszych kolekcji szkła na świecie. Spacer po Erewaniu, prowadzącą do większości najciekawszych miejsc w centrum miasta. POWITALNA KOLACJA Z WINEM W ARMEŃSKIEJ RESTAURACJI Z TRADYCYJNYMI ARMEŃSKIMI TOASTAMI.
Po kolacji wieczorny pokaz śpiewających fontann na placu Republiki. Nocleg.

Pielgrzymka do ArmeniiIII DZIEŃ 

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do klasztoru CHOR WIRAP, gdzie przez 13 lat więziono świętego Grzegorza Oświeciciela. Niewola skończyła się, gdy misjonarz wyleczył króla Trdata III. Po tym zdarzeniu monarcha nawrócił się, a Armenia w 301 r. stała się pierwszym chrześcijańskim krajem. Jest to zarazem miejsce na mapie Armenii położone najbliżej Świętej Góry Ararat.

Przejazd do prowincji Wayots Dzor. Zwiedzanie NORAWANK – spektakularny 13 – wieczny monastyr, wybudowany na skale w wąwozie rzeki Arpa. Obiad w restauracji w jaskini (w cenie 200 g wina/os). Zwiedzanie liczącego sobie 6 tysięcy lat obserwatorium astrologicznego ZORAC KARER (Karahuń). W Karahuń usłyszeć można podobne dźwięki jak w Stonehenge, a jego nazwa oznacza „śpiewające” lub „dźwięczące kamienie”. Przejazd do miasta Goris. Zakwaterowanie w hotelu w Goris.                     

Pielgrzymka do ArmeniiIV DZIEŃ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do CHNDZORESK, skalnej wioski gdzie można poczuć się tak, jakby czas się zatrzymał. Ludzie żyli tu pomiędzy skałami, w tradycyjny sposób w jaskiniach, aż to 1958 roku. Podróż do KLASZTORU TATEW, swego czasu najważniejszego centrum duchowego Armenii, zbudowanego na krawędzi gigantycznego klifu i nieodmiennie wywołującego w obserwatorach wrażanie niedostępności. Przejazd Tatewskim Tramwajem Powietrznym. Uruchomione w 2010 r. „Skrzydła Tatewu”są najdłuższym na świecie tramwajem powietrznym (o czym świadczy wpis do Księgi Rekordów Guinnessa). Zwiedzanie klasztoru. Klasztor Tatew jest arcydziełem architektury, doskonale zharmonizowanym z otaczającymi go majestatycznymi górami i stanowi jeden z najwymowniejszych przykładów zdolności twórczych człowieka. Powrót do Goris.
Kolacja i nocleg w Goris.

Pielgrzymka do ArmeniiV DZIEŃ 

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do prowincji Gegharkunik przez przełęcz Selim, zwiedzanie pozostałości Karawanseraju. W średniowiecznej Armenii wiele wzdłuż szlaków handlowych wznoszono liczne budynki mające zapewnić schronienie podróżnym. Do takich obiektów należy karawanseraj Selim z 1332 r. Przejazd nad JEZIORO SEWAN – jedno z największych jezior wysokogórskich na świecie. Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem Sewan. Kolacja w restauracji. Nocleg.

Pielgrzymka do ArmeniiVI DZIEŃ

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie PÓŁWYSPU SEWAN z którego roztacza się piękny widok na jezioro. Powrót do Erewania. Zakwaterowanie w hotelu w Erewanie. Zwiedzanie wernisażu – targu rękodzieła, oraz targu owoców, gdzie można znaleźć wiele miejscowych produktów, takich jak aromatyczne przyprawy, suszone owoce, dżemy itd. oraz torebki z tradycyjnymi wzorami, miedziane jazzve (tygielki do parzenia kawy) z emblematami miasta, ormiańskie zabawki, obrazy malowane przez lokalnych artystów. KOLACJA Z WINEM W ARMEŃSKIEJ RESTAURACJI Z WYSTĘPAMI FOLKLORYSTYCZNYMI.

Pielgrzymka do ArmeniiVII DZIEŃ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do wsi GARNI. Zwiedzanie świątyni pogańskiej w Garni (I w. n.e.).  Dalej transfer do kanionu rzeki Azat, oglądanie pięknych bazaltowych kolumn. Zwiedzanie KLASZTORU GEGHARD, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który częściowo wykuty został w skale. Kolacja. Degustacja. Powrót do Erewania.

 

Pielgrzymka do ArmeniiVIII DZIEŃ   
Śniadanie typu breakfast box. Wczesne wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. 04:50 Wylot do Polski. Przylot do Warszawy o 06:35 (czasu polskiego). Następnie przesiadka i przelot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Armenii

Cena pielgrzymki:

450 USD + 2400 PLN  – cena przy 20 os. płatnych

ŚWIADCZENIA W CENIE WYCIECZKI:

 • PRZELOT PLL LOT – TRASA – KRK – WAW- Erywań
 • Przelot powrotny – Erywań – WAW – KRK
 • Bagaż 23 kg
 • Bagaż podręczny – max 8kg.
 • Zakwaterowanie wg programu w hotelach 3* w pokojach 2 os.
 • Wyżywienie wg programu: 6 śniadań w formie bufetu, śniadanie w formie pakietu ostatniego dnia, 5 kolacji, 1 obiad
 • Woda mineralna 0,5l os. na każdy dzień
 • Degustacja wina oraz lokalnej owocowej wódki wg programu
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
 • przejazd autokarem podczas realizacji programu

CENA NIE ZAWIERA:

 • 110 USD – OBOWIĄZKOWE KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU
 • Dopłaty do pokoju 1 – os. – 160 USD
 • 26 zł – TFP i TFG – bezzwrotna składka

INFORMACJE

Pielgrzymka do Armenii– SZCZEGÓŁY DOT. OBOSTRZEŃ:

ZASZCZEPIONE OSOBY:
1.WJAZD DO ARMENII BEZ TESTÓW!
2. POWRÓT DO KRAJU BEZ KWARANTANNY!

Uczestnicy bez szczepienia: 2021- KONIECZNE PRZY WYJEŹDZIE:

 • Wypełnienie formularza elektronicznego
 • przestawienie  zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR ( koszt w biurze 249zł),  wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przyjazdem w języku angielskim (metodą RT-PCR).
 • Dzieci poniżej 10 roku życia są zwolnione z wykonywania testów PCR.
 • Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, muszą mieć wypełniony formularz.

WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 25 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 25 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.

ZGŁOSZENIE

UMOWA DOSTĘPNA PO KONTAKCIE Z BIUREM

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

GALERIA

Pielgrzymka do Armenii

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY