Malta

Numer imprezy turystycznej: 2112002
od 2021-12-03 do 2021-12-08
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
wkrótce

Malta zimową porą

PROGRAM


1 dzień:  3.12.2021 – PRZELOT NA MALTĘ

16.30 – ZBIÓRKA NA LOTNISKU W KATOWICACH/KRAKOWIE. 18.30 – wylot na Maltę. Lądowanie ok 21.00. Przejazd do hotelu. Nocleg.( bez obiadokolacji)

2 dzień : 4.12.2021 – VALLETTA

8:45 Wyjazd z hotelu.  Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, następnie odwiedzimy  Kon-Katedrę Św. Jana gdzie w oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św. Jana“. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się msza św.  W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza.  Następnie przejdziemy do Dolnych ogrodów Barracca, aby jeszcze raz spojrzeć na Wielki Port tym razem z innej perspektywy. Czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do SLIEMY gdzie statkiem udamy się w 90 minutowy rejs po naturalnych portach MARSAMXET I GRAND HARBOUR, którego naturalna linia brzegowa pełna jest małych zatoczek, co czyni go jednym z najpiękniejszych portów w Europie. Ten rejs to również gratka dla amatorów fotografii, będą oni mieli niezwykłą okazję do sfotografowania fortyfikacji od strony morza. Obiadokolacja i nocleg

3 dzień : 5.12.2021 – WYSPA ŚW. PAWŁA, MELLIEHA,

8:45 Wyjazd z hotelu.  Wycieczka typową maltańska łodzią rybacką “LUZZU” na Wyspę Św. Pawła, gdzie będzie odprawiona msza zaraz obok pomnika Świętego. To miejsce gdzie statek Świętego Pawła się rozbił. ( w przypadku braku odpowiedniej pogody realizowany będzie program zastępczy). Przejedziemy do MELLIEHY, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej (miejsce pielgrzymek od wielu wieków). Po mszy wyjazd  w stronę południowo- zachodniej części wyspy bogatej w klify, groty i jaskinie.  Pojedziemy do wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq skąd łodzią, wzdłuż malowniczych klifów można przepłynąć do “błękitnej groty“ ( Blue Grotto). Wycieczka dodatkowo płatna 8 Euro od osoby, uzależniona od warunków atmosferycznych. Kolejny etap wycieczki to najbardziej rozbudowane i złożone świątynie HAGAR QIM jednej z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty.  Następnie największa na Malcie wioska rybacka MARSAXLOKK z tradycyjnymi łodziami luzzu. Spacer po nabrzeżu gdzie znajduje się wiele kawiarenek i restauracji, zakupy, czas wolny. Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień : 6.12.2021 –  MOSTA – RABAT  – MDINA
8:45 wyjazd z hotelu. Wizyta w MOŚCIE, w kościele o jednej z największych kopuł na świecie. Wizyta w Wiosce Rzemiosła gdzie zobaczymy produkcje kolorowego szkła oraz misternych Filigranów. Przejazd do RABATU i wizyta w kościele dominikańskim, słynącym z wizerunku „Płaczącej Madonny”. ( jeśli będzie możliwe, ostatnio kaplica była zamknięta ). Potem przejedziemy do centralnej części miasta znajduje się kościół św. Pawła a pod jego murami grota w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60. Zwiedzimy Grotę Św. Pawla.(Msza św. w kaplicy nad grotą). Następnie zwiedzimy Katakumby Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Udamy się do MDINY, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami . Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzimy katedrę Św. Piotra i Pawła.

WIECZOREM PRZEJAZD NA FIESTĘ ZWIĄZANĄ Z OBCHODAMI ŚWIĘTA ŚW. MIKOŁAJA

5 dzień: 07.12.2021 – WYSPA GOZO : TA PINU –VICTORIA – XLENDI– FONTANA

8:00 Wyjazd z hotelu.  9:00 odpłynięcie promem z Cirkewwa na wyspę GOZO. Gozo usytuowane zaledwie 6 km od pólnocnego wybrzeża Malty jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół  TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo),  gdzie odbędzie się Msza św. W Dwejra zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. (Faklutatywnie 20 minutowy rejs pośród skał/jaskiń – ok 5 euro) . Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo, gdzie z górującej nad nią Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę .  Czas wolny na zakupy. Gozo jest wyspą rolniczą,
w czasie wycieczki odwiedzimy wioskę Fontana, gdzie będzie okazja degustacji oraz kupienia lokalnych produktów.

16:30 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK . Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień : 08.12.2021 – BOTANICZNE SW.ANTONIEGO – 3 MIASTA
Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie. Po opuszczeniu hotelu udamy się do botanicznych OGRODOW SW, ANTONIEGO, które zostały założone przez jednego z Wielkich Mistrzów. Czas wolny na ostatnie zakupy.  Przejazd przez Cospicua do Vittoriosy. Widok na miasto Senglea i Wielki Port, Spacer po starym mieście BIRGU. Transfer na lotnisko. 16.15 – wylot. 19.05 – lądowanie.

Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK. Obiadokolacja i nocleg.

ŚWIADCZENIA


Malta – Śladami Św. Pawła Apostoła

Cena pielgrzymki:   podana wkrótce

 CENA ZAWIERA:

 • Transfer miejsce zbiórki –lotnisko
 • Przelot samolotem Wizzair /Ryanair
 • bagaż 55x20x30cm  ( duży podręczny) + bagaż podręczny 8 kg
 • zakwaterowanie w HOTELU  ****
 • wyżywienie 2 razy dziennie – śniadanie, obiadokolacje wg programu
 • woda oraz lampka wina do kolacji
 • opieka pilota/osoby z biura
 • przejazdy autokarem na wyspie
 • ubezpieczenie (SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE UBEZPIECZENIA)

DODATKOWO PŁATNE:  

 • KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU – ok. ….. EURO  – PRZEWODNIK MIEJSCOWY, WSTĘPY, OPŁATY LOKALNE,  OPŁATY ZA MSZĘ
 • 20 zł – składka bezzwrotna TFG i TFP – płatna na konto organizatora

 CENA NIE ZAWIERA:

 • napiwków
 • wydatków własnych,
 • DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO – 30 EURO/noc

 

UBEZPIECZENIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WAŻNE INFORMACJE

WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 30 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 30 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Umowa zgłoszenie dostępna po uprzednim zgłoszeniu drogą elektroniczną bądź telefoniczną.

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

biuro@pielgrzymkitarnow.pl

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY