Liban – Pielgrzymka do Świętego Charbela

Numer imprezy turystycznej: 220411
od 2022-04-13 do 2022-04-20
TRANSPORT:
ok.2300zł +840USD

NUMER IMPREZY TURYSTYCZNEJ: 220411

PROGRAM

DATY PIELGRZYMKI MOGĄ ULEC ZMIANIE (OK. +/- 7 DNI)

Dzień I –  sobota  13.04.2022 – KRAKÓW – FRANKFURT – BEJRUT
Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Msza Święta w kaplicy lotniskowej.
Wylot do Bejrutu o 18:55  ( z przesiadką we Frankfurcie ).

Dzień II – niedziela 14.04.2022 – BEJRUT
Lądowanie w Bejrucie o 02:50 + 1 h, przejazd do hotelu, zakwaterowanie.
Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer bez zwiedzania wnętrz, po odnowionym Down Town (Stare Miasto), zobaczymy min.: Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu, bogato dekorowany pałac Beiteddine, rezydencję tureckiego gubernatora, który jest  jednym z lepszych przykładów nowożytnej architektury arabskiej w całym Libanie. Msza Święta. Rejs łodzią pod grotami Pigeon Roche.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III  – poniedziałek  15.04.2022 – ANNAYA – JRABTA
Śniadanie. Wyjazd do Annaya – miejscowości, która jest znanym chrześcijańskim  centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa.  Przejście  w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Podczas  procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Msza Święta. Przejazd do Jrabta – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV – wtorek 16.04.2022  – TYR – SYDON – MAGHDOUCHE – DIBBIVEH
Śniadanie. Tyr i Sydon to miasta biblijne, w których nauczał Jezus, stanowią część Ziemi Świętej. Zobaczymy pozostałości tych najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. W Tyrze: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie: zobaczymy z zewnątrz zamek morski Krzyżowców, przejdziemy na targ, przejdziemy odnowionymi uliczkami żydowskimi oraz zobaczymy pałac rodziny Debbane. Msza Święta.  Następnie wejdziemy do muzeum mydła i zapoznamy się z tradycyjnymi metodami wyrobu mydła z oliwek i lauru.
Przejazd do Maghdouche – nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowane w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień V – środa 17.04.2022– BEKA KAFRA, CEDRY LIBAŃSKIE – DOLINA KADIS
Śniadanie. Wyjazd do Beka Kafra, najwyżej położonej miejscowości w Libanie (1650 m  n.p.m.). Tutaj urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia najbardziej rozpoznawalny  z libańskich świętych – św. Charbel Makhlouf. Zobaczymy dom, w którym spędził pierwsze lata swego życia. Wytrysnęło tutaj cudowne źródełko, którego woda ma właściwości  lecznicze.  Msza Święta. Dalej udamy się w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH.  Przejedziemy wapiennym kanionem, w którym klasztory wznieśli Maronici – (Święta Całość wpisana na listę UNESCO. Następnie w Dolinie Kadisz  zobaczymy monastyr  Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 Dzień VI – czwartek 18.04.2022  – JEITA – BYBLOS – HARRISA
Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto  rzeki. Jaskinie umieszczono na liście siedmiu cudów świata. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Przejazd do Byblos – najwspanialszego niegdyś  portu fenickiego,  eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela.  Przejazd do Harissy–  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Wjazd na wzgórze Harissa (620 m n.p.m.), gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu i skąd roztacza się piękny widok na zatokę Jounieh. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII– piątek 19.04.2022   DOLINA BEKAA – KSARA-ANJAR
Wczesne śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar – ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Msza Święta.
Przejazd w kierunku  Ksara – miasta, które już przez Rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Doliny  Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII – sobota 20.04.2022  GORNICHE
Śniadanie, przejazd do Gorniche – przejście tętniącego życiem deptakiem spacerowym wzdłuż morskiego brzegu. Msza Święta. Przejazd z hotelu na lotnisko, odprawa biletowo -bagażowa, wylot do Krakowa o godzinie 17:00  (z przesiadką we Frankfurcie).  Przylot do Krakowa o godzinie 23.30. Zakończenie pielgrzymki.

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA


CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem;
 • Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu;
 • 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os.
 • śniadania, obiadokolacje;
 • Koszty zwiedzania wg programu;
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • Systemy tour Guide
 • Ubezpieczenie ( szczegóły w zakładce UBEZPIECZENIA)

CENA NIE ZAWIERA:

 • Tzw. zwyczajowe napiwki: 70 USD dla obsługi na miejscu
 • Transferu na lotnisko (istnieje możliwość zorganizowania przy min 7 osobach chętnych)
 • DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO – 250 USD
 • 26 zł – składka bezzwrotna TFG i TFP – płatna na konto organizatora

UBEZPIECZENIA


POBIERZ PEŁNE OWU:  
Bezpieczne Podróże OWU 2018

W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA :

WAŻNE INFORMACJE


Informacje dodatkowe:

DOKUMENTY:

Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską  z punktów/przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich), posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie.

 

 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy u pilota.

 • W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

W renomowanych hotelach, supermarketach oraz centrach handlowych akceptowane są karty kredytowe i płatnicze. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się karta Visa, która honorowana jest przez największą ilość placówek.

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721;
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY