Wycieczka do Rzymu – 5 dni – ferie 2023

Numer imprezy turystycznej: 230103
od 2023-01-30 do 2023-02-03
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
250 EURO + 2150 PLN

PROGRAM

Wieczne Miasto lub Stolica świata – tak nazywano Rzym w czasach starożytnych. Tu toczyło się życie polityczne i kulturalne znanego Europejczykom świata. Położone na  7 wzgórzach jest najsłynniejszym miastem w Europie. Do dziś to nieśmiertelne miasto tętni życiem i jest symbolem niezwykłego przepychu i stylu życia. Znane jest też z ogromnej ilości obiektów sakralnych – wraz z główną Bazyliką św. Piotra oraz muzeów m.in. Watykańskich, Muzeów Kapitolińskich, Galerii …
Rzym to także miasto fontann – natrafimy na Fontannę Czterech Rzek, Fontannę Neptuna czy osławioną Fontannę di Trevi. Rzym to miejsce gdzie nigdzie indziej na świecie nie doznamy tak wielu rozkoszy dla podniebienia, na każdym kroku możemy spotkać urocze kawiarnie, restauracje
 i cukiernie. Poznaj  z nami to niezwykłe miasto od podszewki!

1 DZIEŃ – 30.01.2023     poniedziałek
Spotkanie wieczorem  uczestników na lotnisku w Katowicach/Krakowie. Rozdanie kart pokładowych. Odprawa, wylot do Włoch. Lądowanie na lotnisku w Rzymie.  Transfer autokarem do hotelu (bez obiadokolacji).

2 DZIEŃ –31.01.2023       wtorek 
Śniadanie i przejazd metrem na zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO – zobaczymy  m.in.  Forum Romanum, Koloseum. Znajduje się tu wiele zabytków które pamiętają czasy starożytne i są symbolem potęgi Rzymu w tych czasach. 
Następnie spacer po RZYMIE BAROKOWEGO –  Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. To właśnie z Rzymu wywodzi się styl barokowy, który będziemy mogli podziwiać w czasie naszego spaceru z przewodnikiem.  Czas wolny. Przejazd/przejście do restauracji na obiadokolację.  Powrót do hotelu na nocleg.

3 DZIEŃ – 01.02.2023     środa 
Po wczesnym śniadaniu(możliwe boksy śniadaniowe) przejazd metrem na AUDIENCJĘ  GENERALNĄ  U OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA. Czas wolny. Zwiedzanie MUZEÓW WATYKAŃSKICH, które są jedną z największych i najważniejszych kolekcji dzieł sztuki ma świecie. Odwiedzimy również  Kaplicę Sykstyńską  zdobioną przez Michała Anioła oraz Bazylikę św. Piotra  która jest  bez wątpienia jednym z najpiękniejszych kościołów świata.
Przejazd/przejście do restauracji na obiadokolację.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg .

4  DZIEŃ –02.02.2023     czwartek
Śniadanie, przejazd metrem na zwiedzanie Zatybrza i Awentynu. ZATYBRZE jak nazwa wskazuje położone jest po drugiej stronie rzeki słynie z niezwykłego klimatu wąskich uliczek, restauracji schowanych w małych zaułkach.  Spacer, a następnie przejście na AWENTYN  – miejsce gdzie na Rzym można spojrzeć przez dziurkę od klucza. Jest to jedno ze spokojniejszych miejsc w Wiecznym Mieście, wręcz jest oazą spokoju.
Następnie przejazd na uroczystą kolację ze spektaklem w lokalnej włoskiej restauracji.
Kolacja złożona z: mix starterów, pierwsze danie np. makaron, zupa, risotto, drugie danie mięsne z przystawką, deser, woda, wino, muzyka.  Powrót autokarem przed północą do hotelu.

5  DZIEŃ –03.02.2023    piątek 
Śniadanie – wykwaterowanie, pozostawienie rzeczy w hotelowej przechowalni . Przejazd metrem do Bazyliki Santa Maria Maggiore – Bazyliki Matki Bożej Śnieżnej. Jest to jedna z pięciu Bazylik Papieskich. Niesamowite  wrażenie robią mozaiki pokrywające ściany nawy głównej i łuk tęczowy. Przedstawiają sceny ze Starego i Nowego Testamentu z Maryją ukazaną jako cesarzową.
Następnie przejazd autokarem do Ogrodów TIVOLI –znajdują się tu przepiękne, renesansowe ogrody przy Villa d’Este,określana jest mianem arcydzieła architektury. Została wpisana na Listę UNESCO. Spacer po posiadłościach.  Wyjazd na lotnisko, odprawa, wylot do Polski ok. 22:00.

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera :

 • przelot samolotem  Katowice/Kraków- Rzym
 • bagaż duży podręczny – 55x20x30cm oraz mały podręczny 40x25x20 cm
 • 4 noclegi w hotelu 3***
 • 2 obiadokolacje oraz 1 uroczysta obiadokolacja z muzyką
 • Przejazdy metrem i autokarem wg programu
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL 15000euro, NNW 10000pln, OC 10000 euro
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych do kwoty 15000 euro
 • ubezpieczenie od COVID-19 do kwoty 15000 euro

Cena nie zawiera:

 • SKŁADKA TFG i TFP – 20 PLN,  bezzwrotna – PŁATNE NA KONTO ORGANIZATORA w 1 zaliczce
 • 100 EURO – koszty realizacji programu – płatne u pilota w 1 dniu wyjazdu (bilety do Muzeów Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej, bilety do Ogrodów Tivoli, bilety na metro, przewodnicy miejscowi)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 100 euro/pobyt
 • UWAGA! wyjazd będzie realizowany w przypadku grupy nie mniejszej niż 15 osób

REZERWACJA I KONTAKT

 1. KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 2. NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 3. PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU
  SKŁADKA ZA UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI PŁATNA W DNIU PODPISANIA UMOWY ZGŁOSZENIA.

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY