Camino de Santiago – Hiszpańska Droga św. Jakuba

Numer imprezy turystycznej: 220409
od 2022-04-30 do 2022-05-12
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
ZOSTANIE PODANA PÓŹNIEJ

 

 

 

 

 

 

PROGRAM

Numer imprezy :220409

PIESZE PRZEJŚCIE SZLAKU SANTIAGO – 113 km  – SARRIA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Dzień 1 PRZELOT DO MADRYTU
Zbiórka na lotnisku, odprawa lotniskowa, wylot do Madrytu. Lądowanie w Madrycie, następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2  MADRYT, AVILA
Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju – MADRYTU, zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego, przez Katedrę do Plaza Mayor.  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym.
Przejazd do AVILA – rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanych ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra.  Przejazd na nocleg w okolicy Salamanki. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 SALAMANCA
Śniadanie. Zwiedzanie Salamanki, spacer po Salamance: stare miasto z Placem Mayor, gmach Uniwersytetu Salamanki, Stara i Nowa Katedra. Przejazd w okolice LUGO na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 SARRIA – PORTOMARIN
Msza św., śniadanie. ROZPOCZĘCIE PIESZEJ PIELGRZYMKI  do  SANTIAGO DE COMPOSTELA  w miejscowości SARRIA.  Miejscowość Sarria jest najpopularniejszym miejscem, w którym pielgrzymi szlaków jakubowych w Hiszpanii rozpoczynają swoją wędrówkę. W 2014 roku co  4 pielgrzym zaczynał swoje Camino właśnie tutaj. Przejście trasy 1 dnia pieszej pielgrzymki –  ok. 21 km do Portomarin. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 PORTOMARIN – PALAS DE REI
Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PORTOMARIN – PALAS DE REI – ok. 24 km. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 6 PALAS DE REI – ARZUA
Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PALAS DE REI – ARZUA – ok 28 km. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 7 ARZUA – O PEDROUZO
Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. ARZUA O PEDROUZO – 21km. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 8 O PEDROUZO – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Po śniadaniu wczesne wyjście  i przejazd do O PEDROUZO –  przejście, modlitwy, dojście do Santiago (20 km). Uroczyste wejście do Katedry w Santiago – Msza św. w Sanktuarium – zakończenie Pieszej Pielgrzymki. Wręczenie  dokumentu ukończenia  pieszej pielgrzymki do Santiago tzw. Composteli (specjalnego certyfikatu). Zwiedzanie miasta. Powrót na nocleg w Santiago. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 BURGOS
Śniadanie, a następnie przejazd do Burgos. Spacer po BURGOS. Dawna stolica Starej Kastylii ze starówką z ciemnego kamienia i jedną z najwspanialszych katedr gotyckich w całej Hiszpanii. Nawiedzenie katedry św. Jakuba. Msza święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10 SARAGOSSA, MONTSERRAT
Śniadanie. Przejazd do SARAGOSSY i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Bazylika katedralna  zwana również  Bazyliką Matki Bożej na Kolumnie to największa świątynia barokowa w Hiszpanii. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja objawiła się św. Jakubowi Apostołowi. Msza Święta. Przejazd do MONTSERRAT, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. Drugi co do ważności, zaraz po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii usytuowany na formacjach skalnych. Nawiedzenie sanktuarium, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Barcelony.

Dzień 11 WYPOCZYNEK NA COSTA BRAVA
Śniadanie. Całodzienny odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12 BARCELONY
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Barcelony, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta – Gaudi.  Zwiedzanie BARCELONY: kościół Sagrada Famila (z zewnątrz), wzgórze Montjuïc z imponującym Pałacem Narodowym oraz obiektami olimpijskimi, spacer słynną Ramblą, Pomnik Kolumba, Dzielnica Gotycka z katedrą św. Eulalii. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację.

Dzień 13
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA

CENA ZOSTANIE PODANA W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE

CENA ZAWIERA :

 • przelot/powrót samolotem z Hiszpanii,  opłaty lotniskowe,
 • bagaż
 • przejazdy autokarem po Hiszpanii, wc, klimatyzacja, DVD
 • 12 noclegów w hotelach **/*** pokoje , 2,3-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie – 12 śniadań i 12 obiadokolacji,
 • opieka pilota, opiekuna duchownego
 • ubezpieczenie KL 15000 euro, NNW 10000pln, OC 10000 euro
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych do kwoty 15000 euro
 • ubezpieczenie od COVID-19 do kwoty 15000 euro

CENA NIE ZAWIERA :

 • SKŁADKA TFG – 10pln, SKŁADKA TFP – 10pln – bezzwrotna – PŁATNE NA KONTO ORGANIZATORA
 • Koszty realizacji programu  – płatne w dniu 1 u pilota wycieczki.
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 220euro

UBEZPIECZENIA

 

 

 

 

 

INFORMACJE

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

Umowa zgłoszenie dostępna po uprzednim zgłoszeniu drogą elektroniczną bądź telefoniczną.

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

biuro@pielgrzymkitarnow.pl

GALERIA

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY