Portugalska Droga – Camino de Santiago

Numer imprezy turystycznej: 220809
od 2022-08-29 do 2022-09-07
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2100 PLN+ 500 EUR

PROGRAM

 Pobierz program Camino de Santiago : Camino Portugues 220809 TBP

Dzień I –  LOT DO PORTUGALII
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Wylot do Lizbony z międzylądowaniem w Monachium. Przylot na miejsce. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu nawiedzenie sanktuarium w Fatimie, modlitwa nad grobami Łucji, Hiacynty i Franciszka. Obiadokolacja. Uczestnictwo w procesji różańcowej jeśli będzie organizowana w Sanktuarium.

Dzień II  – FATIMA
Śniadanie. Nawiedzenie Kaplicy Objawień, Bazylikę Różańcową, fragment Muru Berlińskiego, Drogę Pokutników. Przejazd do hotelu na północy Portugalii. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III  –VALENÇA/ TUI – PORRINIO
Śniadanie. Msza Święta. Tego dnia zaczniemy część pierwszą naszej pieszej pielgrzymki.  Przejście odcinka : Valença/ Tui – Porrinio – 18 km. Przekroczymy rzekę Minho metalowym mostem inspirowanym dziełem słynnego Gustave’a Eiffla, by następnie przejść ulicami średniowiecznej wioski Tui aż do słynnej katedry z XI w. Miniemy tunel klasztoru Clarissas i kościoły Santo Domingo i San Bartolomé. Po przekroczeniu mostu Veiga dotrzemy do jednego z najpiękniejszych odcinków całej trasy – doliny rzeki Louro. Następnie  dotrzemy do miasta Porriño. Potem odbędzie się przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień IV  –  PORRINIO – REDONDELA
Śniadanie. Przejście odcinka: Porrinio – Redondela – 14,9 km.
Wyruszamy z miasta Porrinio na północ, po drodze mijając Pazo de Mós, Santiaguiño de Antas i Chan das Pipas. Droga ciągnie się wśród malowniczo położonych hiszpańskich przydomowych  winnic. Ten odcinek pielgrzymki zakończymy w mieście Redondela. Następnie przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V –  REDONDELA – PONTEVEDRA
Śniadanie. Przejście odcinka: Redondela – Pontevedra – 19,7 km. Pielgrzymka wyrusza z miasta Redondela i biegnie wzdłuż zatoki Vigo. W miejscowości Pontesampaio przekroczymy rzekę Verdugo długim średniowiecznym mostem. Następnie wejdziemy w grupę wąskich uliczek, które poprowadzą nas do jednego z najpiękniejszych odcinków Camino: bardzo starych dróg, które pną się po stoku od miejscowości Cacheiro do Canicouva.  Po przejściu gór szlak się rozszerza się i biegnie wśród  pól, winnic i sadów. Po przejściu tego odcinka  dotrzemy do Pontevedra, na zasłużony odpoczynek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VI  – PONTEVEDRA – CALDAS DE REIS
Śniadanie. Przejście odcinka: Pontevedra – Caldas de Reis – 21,6 kmZaczynamy ten etap w historycznym centrum Pontevedra, idąc od starego miasta do tysiącletniego mostu nad rzeką Lérez. Przejdziemy spokojną drogą wijącą się wśród lasów, będziemy mijać pięknie rzeźbione krzyże. Wędrówka tego dnia kończy się  Caldas de Reis obok kościoła Santa Maria, w pobliżu mostu na rzece Umia. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VII   –  CALDAS DE REIS – PADRON
Śniadanie. Przejście odcinka: Caldas de Reis – Padron – 18,1 km. Opuścimy  Caldas de Reis  i podążymy drogą, która prowadzi nas do wioski Cruceiro, na niezapomnianym odcinku Camino przez lasy i łąki. Miniemy kościół Santa Maria de Carracedo, a następnie podążymy przepięknym odcinkiem prowadzącym wzdłuż rzeki Valga. Po przekroczeniu rzeki Ulla dotrzemy do Padron, miejsca, gdzie według legendy zacumowano kamienny statek z ciałem Apostoła Jakuba (Santiago). Przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień VIII – PADRON – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie. Przejście odcinka: Padron – Santiago de Compostela – 24,9 km. Rozpoczniemy ten ostatni etap kierując się na północ od Padron, aż dotrzemy do kościoła Santa Maria de Iria Flávia. Naszą wędrówkę będziemy kontynuować przez galicyjskie wioski aż do wspaniałego sanktuarium Nossa Señora da Escravitute. Stąd dotrzemy do Rua de Francos, aby nieco dalej w zobaczyć wieże katedry po raz pierwszy. Po przejściu mostu na  rzece Sar będziemy kontynuować naszą wędrówkę przez przedmieścia miasta, które poprowadzą nas do bramy Faxeira, otwierającą się na Stare Miasto. Przez labirynt ulic idziemy dalej do placu Obradoiro, aż do samej katedry gdzie czeka na nas Apostoł Jakub. Zwiedzimy  Santiago de Compostela. Spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO, katedra z grobem św. Jakuba, pięknymi fasadami, portalami. Msza święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień IX – PORTO
Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie PORTO – jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, stolicy słynnych portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta , które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro  wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza. Przejazd do hotelu. Nocleg. Obiadokolacja,

Dzień X  –  WYLOT
PAKIET ŚNIADANIOWY. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowa. Wylot do Krakowa z międzylądowaniem we Frankfurcie. Przylot na miejsce o godzinie.

ŚWIADCZENIA

Portugalska Droga – Camino de Santiago – Cena zawiera :

 • Przelot z Polska –Portugalia-Polska
 • Opłaty lotniskowe, bagaż główny i bagaż podręczny
 • Ubezpieczenie bagażu
 • 9 noclegów w hotelach lub domach pielgrzymkowych
 • 9 śniadań i 9 obiadokolacji
 • Przejazd komfortowym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii
 • Opieka pilota
 • Ubezpieczenie NNW, KL,OC
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych, od covid-19

Cena nie zawiera :
– Koszty realizacji programu – 40 euro
SKŁADKA TFG i TFP- 20 ZŁ  – płatne na konto organizatora
– Dopłata do pokoju 1 osobowego – 225 EURO/9 NOCY

WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 30 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 30 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.

ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

REZERWACJA I KONTAKT

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 • KLIKNIJ REZERWUJ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZA SIEBIE I OSOBY TOWARZYSZĄCE
 • NA MAILA PODANEGO W FORMULARZU AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE WYSŁANA UMOWA
 • PAMIĘTAJ O ZAPŁACENIU ZALICZKI – KONTO PODANE W UMOWIE W MAILU.
 • podaj dokument podróżny – na niego zostaną wystawione bilety lotnicze

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY