Ziemia Święta z Niedzielą Palmową – Brak miejsc

TERMIN:
od 2019-04-08
do 2019-04-15
CENA:
Last minute ! 3200 zł Brak miejsc

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Ziemi Świętej.
Termin: 8 -15.04.2019
Cena: Last minute 3200 zł
Zapraszamy !

OPIS

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
8-15.04.2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

 

IZRAEL – ZIEMIA ŚWIĘTA

DOKUMENTY
PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

ODPRAWA PASZPORTOWA
Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu
i charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

WALUTA
Nowy szekel izraelski – Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Reszta zostanie wydana w szeklach. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach, aby uniknąć później zbędnego rozmieniania ich na walutę izraelską.

POGODA
Ziemia Święta ma tylko dwie pory roku: susza (lato) i deszczowa (zima). Pora zimowa rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia.

ZWYCZAJE I WAŻNE INFORMACJE:
W soboty, czyli żydowski szabat, wszystkie sklepy, biura i lokale rozrywkowe w Izraelu są nieczynne. Szabat zaczyna się po zachodzie słońca w piątek i kończy w sobotę po zachodzie słońca. W tym czasie bardzo trudno kupić cokolwiek do jedzenia czy wymienić pieniądze.
Przyjeżdżając do Izraela należy przestawić zegarki o +1h względem czasu w Polsce.
Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
Na wszystkie towary i usługi nałożony jest podatek o wartości 17% i jest on wliczony w cenę towaru. W przypadku zakupu towarów o wartości pow. 100USD- możliwy zwrot podatku na lotnisku ok 15%
TELEFONY: Orientacyjnie minuta rozmowy z telefonu komórkowego do Polski kosztuje ok. 11 PLN.
Osoby pełnoletnie mogą wwieźć 1 l alkoholu wysokoprocentowego i 2 l wina oraz 200 szt. Papierosów.

KUCHNIA
Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa.
W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności – preferuje się ryby, ale tylko takie z płetwami i łuskami. Rzeźnik ubijający tusze zwierząt musi to robić w specjalny sposób, odpowiednim nożem.
Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy). Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości.
Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Ze względu na uciążliwe i liczne ości Izraelczycy jedzą ją niechętnie, za to Europejczycy cenią za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita.
Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, orientalnej gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

PROGRAM


Dzień I – 08.04.2019 poniedziałek – Miejsce zbiórki – Betlejem
Zbiórka w Tarnowie i Nowym Sączu.Wylot do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa. Przejazd do hotelu, rozlokowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień II – 09.04.2019 wtorek – Jerozolima
Śniadanie, przejazd do Jerozolimy. Góra Oliwna: Betfage, Kościół Wniebowstąpienia, Pater Noster, Dominus Flevit, panorama Jerozolimy, Bazylika Narodów, Kościół Wniebowzięcia NMP. Droga krzyżowa ulicami Jerozolimy, Bazylika Bożego Grobu. Przejazd do hotelu, Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień III – 10.04.2019 środa – Betania – Morze Martwe
Śniadanie, wyjazd do Betanii – Kościół św. Łazarza, Pustynia Judzka – Wadi Qelt – Klasztor św. Jerzego, Jerycho – Drzewo Zacheusza, Góra Kuszenia. rzeka Jordan – miejsce chrztu Jezusa, Przejazd i kąpiel nad Morzem Martwym, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień IV – 11.04.2019 czwartek– Betlejem
Śniadanie. Ein Karem – Kościół Nawiedzenia oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Zwiedzanie Betlejem: Herodion, Bazylika Bożego Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień V – 12.04.2019 piątek Galilea, Jaffa i Hajfa
Śniadanie, wyjazd do Galilei. Jaffa, Cezarea i Hajfa – nawiedzenie Sanktuarium Stella Maris. Przejazd i nawiedzenie Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Nazaret.

Dzień VI -13.04.2019 sobota – Galilea, Jezioro Galilejskie
Śniadanie. Wyjazd do Galilei: Góra Tabor, zwiedzanie okolic Jeziora Galilejskiego: Miejsce rozmnożenia chleba – Tabgha, Kościół Prymatu św. Piotra, Kafarnaum, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Lunch – ryba św. Piotra. Góra Błogosławieństw, Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VII – 14.04.2019 niedziela Palmowa
Śniadanie, Przejazd do Jerozolimy. Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik chrześcijański – żydowski, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (Ściana Płaczu), PROCESJA Z PALMAMI, przejście do Bazyliki Bożego Grobu, czas wolny na prywatną refleksję. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień VIII –15.04.2019 – poniedziałek Tel Aviv– Polska
Śniadanie.Wyjazd na lotnisko. Odprawa lotniskowa i wylot. Przylot do Polski.

 

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

Programy są własnością autorską firmy Beskidvision.
Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie, bez zgody właściciela prawnie chronione.

 

ŚWIADCZENIA


Cena pielgrzymki zawiera:
• dojazd na lotnisko , dojazd z lotniska na miejsce zbiórki
• przelot samolotem
• opłaty lotniskowe
• opłatę za bagaż 20 kg
• zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką)
• wyżywienie (śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu)
• przejazdy autokarem na terenie Izraela
• opiekę przewodnika – księdza Biblistę
• system tour guide

Cena nie zawiera:
• napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe
napoje każdy kupuje sobie sam).
• Bilety wstępu, zwyczajowe napiwki – 100 USD – płatne u księdza biblisty w dniu 1
• dopłata do pokoju jednoosobowego – 150 USD

 

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

 

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465
NR KONT W BANKU BZWBK:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721; 146656700
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

 

«