Ziemia Święta – Niedziela Palmowa

Numer imprezy turystycznej: 220402
od 2022-04-05 do 2022-04-12
TRANSPORT:
 
  • śniadania
  • obiadokolacje
1790zł + 490usd

PROGRAM

ZIEMIA ŚWIĘTA Z NIEDZIELĄ PALMOWĄ

Dzień I –  LOT DO IZRAELA
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Odprawa lotniskowa. Odlot do Izraela – Tel Awiw. Lądowanie w Tel Awiwie. Odbiór bagaży. Następnie przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień II – BETHELEM
Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem, zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa.

Dzień III – GALILEA
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Hajfy. Góra Karmel, widok na ogrody Bahaitów. Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

Dzień IV –  GALILEA
Po śniadaniu wyjazd taksówkami na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra ( dodatkowo płatne), oraz rejs po jeziorze.

Dzień V – JEROZOLIMA
Śniadanie, Przejazd do Jerozolimy. Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik chrześcijański – żydowski, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (Ściana Płaczu). Po południu udział w uroczystej procesji Niedzieli Palmowej – przejście do Bazyliki Bożego Grobu , czas wolny na prywatną refleksję. Obiadokolacja
i nocleg w hotelu. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VI – JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VII – JERYCHO, WADI QELT, MORZE MARTWE
Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho. Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Miejsce Chrztu św. Nad rzeką Jordan. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój na Pustyni Judzkiej – widok na klasztor WADI QELT. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VIII – AIN KAREM –TEL AWIW – JAFFA
Po śniadaniu ,przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do Tel Awiwu, Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd na lotnisko. Wylot z Izraela do Krakowa. Zakończenie Pielgrzymki.

 

ŚWIADCZENIA

ZIEMIA ŚWIĘTA ZIMOWĄ PORĄ

Cena pielgrzymki obejmuje:

– Przelot samolotem w obie strony liniami LOT z Krakowa do Tel Avivu
– Transfer na lotnisko/transfer z lotniska
– Zestaw tourguide
– 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
– Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie ( szczegóły w zakładce UBEZPIECZENIA)

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

– 140 USD – Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków– kwota płatna przy dopłacie do całości, nie podlega zwrotowi;
(Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej)

– Napojów do kolacji,
– Dopłata do pokoju jednoosobowego (150 USD)

UBEZPIECZENIA

POBIERZ PEŁNE OWU:  
Bezpieczne Podróże OWU 2018

W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA :

 

WAŻNE INFORMACJE

Informacje dodatkowe:

  • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
  • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
  • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
  • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
  • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)
  • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
  • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemiologiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.

 

GALERIA

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

PODPISZ UMOWĘ JUŻ DZIŚ – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI DROGĄ MAILOWĄ BĄDŹ TELEFONICZNĄ!

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl, iwetta@beskidvision.com.pl, natalia@beskidvision.com.pl

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY