Włochy – Florencja, Rzym, Wenecja

TERMIN:
od 2019-03-23
do 2019-03-30
CENA:
980 zł+ 200euro

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Włoch.
Termin: 23-30.03.2019
Cena: 980 zł + 200 euro
Zapraszamy !

OPIS

Pielgrzymka do Włoch
Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Włoch.

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

WŁOCHY

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport

WALUTA – EURO
We Włoszech używa się Euro. Należy zaopatrzyć się w drobne euro – potrzebne na ofiarę dla Księży, czy sanktuariów. Często po sanktuarium oprowadzają nas Polscy księża lub siostry zakonne – przyjęte jest, że zbiera się od pielgrzymów ok 1 euro na osobę jako ofiarę na sanktuarium.

GNIAZDKA ELEKTRYCZNE
Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują specyficzne gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie.
Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standardu tzw. wtyczka Euro pasują do tamtejszych mniejszych gniazdek.
Większe wtyczki, z grubszymi bolcami CEE 7/17 (bez uziemienia), czy CEE 7/7 (z uziemieniem) wejdą tylko do europejskich gniazdek. (na zdjęciu – środkowa i prawa)

POGODA
Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche, a zimy wilgotne i łagodne. Typowy klimat śródziemnomorski nie występuje w centrum kraju ani w okolicach terenów górskich a jedynie na wąskim pasie wybrzeża. Zwłaszcza na południu lata są bardzo gorące, zatem jeżeli źle znoszą Państwo zbyt duże upały, radzimy unikać pobytu na południu kraju w lipcu oraz sierpniu. Pełnią lata mogą się Państwo jednak cieszyć również przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień, październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach.

KUCHNIA

Wielowiekowa tradycyjna kulinarna, kultura gotowania oraz położenie geograficzne, które sprzyja rolnictwu, sprawiły, że kuchnia włoska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata.Kuchnię włoską cechuje dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, a w wielu przypadkach prostota przygotowania dań.Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że tutejsza kuchnia należy do jednej z najbardziej zdrowych w świecie. Nic więc dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie.Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest wywodząca się z Neapolu pizza. Bolonia słynie ze spaghetti bolognese. Słynny włoski makaron w postaci długich, cienkich nitek z mielonym mięsem i sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Wyjątkowe spaghetti podawane jest także ze szpinakiem, różnego rodzaju serami, grzybami, owocami morza, mięsem, pomidorami, bakłażanami, Pesto i na setki innych sposobów. Innym słynnym włoskim daniem jest lasagne. W ten sposób nazywana jest nie tylko sama potrawa, ale także płaty makaronu, dostępne w sklepach. Lasagne po bolońsku to płaty makaronu przekładane mielonym mięsem z sosem pomidorowym i z zapiekanym serem Mozzarella. Jest także wegeteriańska odmiana lasagne.Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem lub serem na bazie parmezanu.Wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Według oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.Do najbardziej znanych włoskich serów należy też Gorgonzola. Jest to miękki, dojrzewający ser pleśniowy, który pochodzi z Lombardii na północy Włoch.Południe Włoch słynie ze znakomitej oliwy extra vergine. Podobnie jak w pozostałych nadmorskich regionach także tutaj cenione są ryby i owoce morza oraz szczególnie sardynki, często podawane z różnego rodzaju sosami. Na uwagę zasługują tutejsze pomidory – nasycone słońcem mają jeszcze bardziej wyrafinowany smak. Z dań mięsnych ceniona jest soczysta baranina z rozmarynem i tymiankiem.

PROGRAM


DZIEŃ I – 23.03.2019
Zbiórka ok. 23.00 w dniu 22.03.2019 Wyjazd w stronę WŁOCH. Przejazd do hotelu w OKOLICY FLORENCJI.

DZIEŃ II 24.03.2019
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI – stolicy Toskanii. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem : Kościół Santa Croce – Św. Krzyża – miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio- Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III – 25.03.2019
Śniadanie, Po śniadaniu wyprawa do LUKKI, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Następnie przejazd do PIZY – miasta położonego nad rzeką Arno, o niepowtarzalnym klimacie. Zwiedzanie zabytków przy przepięknym Placu Cudów – Krzywą Wieżę, katedrę Santa Maria Assunta i Baptysterium. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV – 26.03.2019
Po śniadaniu przejazd do RZYMU. Przejazd do Centrum komunikacją miejską. To miasto z niezwykle bogatą architekturą: starożytnymi budowlami, średniowiecznymi kościołami, renesansowymi pałacami. Zwiedzanie Bazyliki św. Jana na Lateranie. Zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO
z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na WATYKAN komunikacją miejską. Wizyta w Bazylice św. Piotra. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Wieczorny przejazd do hotelu. Późna obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ V – 27.03.2019
Śniadanie, przejazd na WATYKAN. Przejście na Plac św. Piotra. Udział w Audiencji u Ojca Świętego. ( w przypadku nieobecności Papieża na Watykanie realizowany będzie program zwiedzania). Spacer po RZYMIE BAROKOWYM – Zobaczymy słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona, Fontanna 4 Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI – 28.03.2019
Po śniadaniu przejazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Franciszka i św. Klary. Spacer po mieście do Bazyliki św. Franciszka. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ VII – 29.03.2019
Wczesne śniadanie. Przejazd do WENECJI. Postój 9 godzinny. Zwiedzanie jednego z najpopularniejszych turystycznych miast Włoch Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do centrum miasta koleją. Przejście spacerem na Plac św. Marka.  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Msza Święta. Przepłynięcie statkiem wzdłuż Canale Grande. Powrót do autokaru.
Wieczorny wyjazd w stronę Polski.

DZIEŃ VIII – 30.03.2019
W godzinach porannych przewidziana przerwa na posiłek własny. Dalsza podróż. Przejazd na miejsce zbiórki. Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

 

Organizatorem pielgrzymki jest
Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  Beskidvision spółka jawna S. Rusin, I. Kaczmarczyk ul. Kopernika 2, 34 – 300 Żywiec
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego nr: 1226

 

ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:
– 6 noclegów w hotelach ***
-6 śniadań i 6 obiadokolacji
– przejazd komfortowym autokarem
– opiekę pilota
-ubezpieczenie (NW, KL, OC)

Cena nie obejmuje:
koszty realizacji programu- 60 €

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:
– od chorób przewlekłych – 50 zł
–  od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania nagłego – 65 zł
–  od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania na chorobę przewlekłą – 130zł

UMOWA I DANE DO PRZELEWU


Umowa zgłoszenie do pobrania.

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe-  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465
NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT : WBK  PP LPP

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

«