/+48/ 661-915-721
Booking.com

Weekend majowy w Ziemi Świętej

TERMIN:
od 2021-04-27
do 2021-05-05
CENA:
1900 zł + 550USD

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Ziemi Świętej w weekend majowy.
Termin: 27.04 – 05.05.2021  
Cena : 1900 zł + 550 USD
Zapraszamy !

OPIS

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
27.04 – 05.05.2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

PROGRAM

Dzień- I  27/28.04.2021 – BETLEHEM
Zbiórka na lotnisku 27.04.2021 – o 21.30. 21.50 – odprawa lotniskowa,  28.04.2019 – 00.50 – Odlot do Izraela – Tel Awiw.  05.25 – lądowanie w Tel Awiwie. Odbiór bagaży. Następnie przejazd do Betlejem, zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna.
Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Dalsze zwiedzanie- Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień  II – 29.04.2021- JERYCHO, WADI QELT, MORZE MARTWE
Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Miejsce Chrztu św. Nad rzeką Jodran. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój na Pustyni Judzkiej – widok na klasztor WADI QELT. Przejazd nad Morze Martwe
 z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień III  – 30.04.2021  – AIN KAREM
Po przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Wyjazd autokarem do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień IV – 01.05.2021 – GALILEA
Po śniadaniu wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Rejs  po jeziorze Galilejskim. Możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra – dodatkowo płatne ok. 20 usd .
Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień V – 02.05.2021 – GALILEA
Po śniadaniu zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Przejazd w kierunku Hajfy. Góra Karmel. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VI – 03.05.2021 – CEZAREA NADMORSKA, HAJFA 
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Cezarei. Cezarea Nadmorska została założona w 20 r. p.n.e. przez króla Judei Heroda Wielkiego na terenie dawnej osady helleńskiej – Wieży Stratona. Była kiedyś jednym z ważniejszych portów morskich – pełniła podobną rolę do współczesnego portu w Hajfie.
Czas na plażowanie i odpoczynek nad Morze Śródziemnym . Powrót do Betlejem .

Dzień VII – 04.05.2021 – BETANIA, JEROZOLIMA
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza.  Przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa – odnowienie przyrzeczeń Chrztu św.  Przejazd  do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem

Dzień VIII  – 5.05.2021 – TEL AWIW – JAFFA
Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu, Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd na lotnisko.  21.15 – Wylot z Izraela do Krakowa. Zakończenie Pielgrzymki.

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

Programy są własnością autorską firmy Beskidvision.
Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie, bez zgody właściciela prawnie chronione.

ŚWIADCZENIA

Cena pielgrzymki obejmuje:

 • Przelot samolotem w obie strony z bagażem rejestrowanym 20 kg
 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach*** lub ****
 • Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7)
 • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem
 • Opieka pilota-przewodnika
 • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 000 EUR, Ubezpieczenie NNW 10000pln, ubezpieczenie BP – 200 EUR, Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • System tourguide

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • OBLIGATORYJNIE: Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim ( 140 USD)
 • Napojów do kolacji
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 20 usd/noc

KOSZTY NIEOBLIGATORYJNE:

-WYBÓR MIEJSCA W SAMOLOCIE – KOSZT 10-15 EURO
( konieczny wcześniejszy kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów)

INFORMACJE DODATKOWE

 1. Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 2. W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.
 3. Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.
 4. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 5. Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.IZRAEL – ZIEMIA ŚWIĘTA

  DOKUMENTY
  PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

  ODPRAWA PASZPORTOWA
  Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu
  i charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

  WALUTA
  Nowy szekel izraelski – Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Reszta zostanie wydana w szeklach. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach, aby uniknąć później zbędnego rozmieniania ich na walutę izraelską.

  POGODA
  Ziemia Święta ma tylko dwie pory roku: susza (lato) i deszczowa (zima). Pora zimowa rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia.

  ZWYCZAJE I WAŻNE INFORMACJE:
  W soboty, czyli żydowski szabat, wszystkie sklepy, biura i lokale rozrywkowe w Izraelu są nieczynne. Szabat zaczyna się po zachodzie słońca w piątek i kończy w sobotę po zachodzie słońca. W tym czasie bardzo trudno kupić cokolwiek do jedzenia czy wymienić pieniądze.
  Przyjeżdżając do Izraela należy przestawić zegarki o +1h względem czasu w Polsce.
  Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
  Na wszystkie towary i usługi nałożony jest podatek o wartości 17% i jest on wliczony w cenę towaru. W przypadku zakupu towarów o wartości pow. 100USD- możliwy zwrot podatku na lotnisku ok 15%
  TELEFONY: Orientacyjnie minuta rozmowy z telefonu komórkowego do Polski kosztuje ok. 11 PLN.
  Osoby pełnoletnie mogą wwieźć 1 l alkoholu wysokoprocentowego i 2 l wina oraz 200 szt. Papierosów.

  KUCHNIA
  Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa.
  W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności – preferuje się ryby, ale tylko takie z płetwami i łuskami. Rzeźnik ubijający tusze zwierząt musi to robić w specjalny sposób, odpowiednim nożem.
  Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy). Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości.
  Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Ze względu na uciążliwe i liczne ości Izraelczycy jedzą ją niechętnie, za to Europejczycy cenią za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita.
  Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, orientalnej gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

  %MCEPASTEBIN%

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721; 146656700
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY