Weekend majowy w Medjugorie

TERMIN:
od 2019-04-26
do 2019-05-03
CENA:
690zł +200euro

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu na weekend majowy  do  Medjugorie.
Termin: 26.04 – 03.05.2019
Cena: 690 zł + 200 euro
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Medjugorie
Termin 26.04 – 03.05.2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe do Medjugorie

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

BOŚNIA I HERCEGOWINA – MEDJUGORIE

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport.

WALUTA

W Medjugorie obowiązują trzy waluty: euro, kuny, marka kowertywilna. ZALECAMY POSIADANIE EURO– W MEDJUGORJE, MOSTARZE OBOWIĄZUJĄCĄ WALUTĄ JEST EURO.
W Chorwacji płaci się kunami, jedynie w większych miastach typu Dubrownik akceptują też euro.- akceptowana jest większość kart płatniczych, dotyczy to większych placówek handlowych, sklepów, restauracji, stacji benzynowych, hoteli, itp. Na promenadzie w Makarskiej – jest kilka kantorów i można bezprowizyjnie wymienić walutę euro na kuny, po kursie korzystniejszym niż w Polsce.

POGODA
Na klimat Hercegowiny wpływa bliskość morza, ukształtowanie terenu i wysokość nad poziomem morza.
Medjugorje znajduje się w tej części Hercegowiny, gdzie panuje klimat śródziemnomorski z łagodnymi zimami, ciepłymi latami i obfitymi opadami deszczu w zimie.Największe opady w Hercegowinie notowane są jesienią, ale również na wiosnę. Największa ilość opadów spada w listopadzie i grudniu.Jeżeli chodzi o wiatry najczęściej spotykane są wiatry północne i północno-wschodnie. Ludzie nazwali je „północ” lub „bura”. Ten suchy wiatr najczęściej wieje zimą, praktycznie co drugi dzień.W Hercegowinie wieje również inny rodzaj wiatru, również bardzo wyraźny – jugo- tzn. południe [podobny do halnego]. Wieje od strony Adriatyku, najbardziej wyraźny jest jesienią i na wiosnę. Jest bardzo wilgotny i jesienią jest zwiastunem obfitych deszczów. Jest to bardzo porywisty wiatr, wieje kilka dni i ustaje po ulewie.

KUCHNIA

Przede wszystkim jest efektem połączenia wielu kultur, chociaż dominującym czynnikiem są tu wpływy tureckie. Kilkuwiekowe panowanie na tych terenach Imperium Osmańskiego uwidoczniło się nie tylko w składzie etnicznym oraz architekturze, ale także właśnie w jedzeniu.
Jak smakuje Bośnia i Hercegowina? Na pewno orientalnie. Królują przede wszystkim ćevapčići, czyli czyli grillowane paluszki z mielonego wieprzowego, wołowego lub cielęcego mięsa w chlebku typu pita, podawane z pokrojoną cebulką. Do tego zwykle dodawany jest kajmak, czyli gotowany krem z mleka o lekko kwaskowym smaku. Zajadają się tym wszyscy bez wyjątku,
Miód, orzechy i niesamowicie słodki syrop to składniki podobnego nieco do francuskiego, wielowarstwowego ciasta zwanego baklavą. Kto raz jej spróbuje, na pewno zakocha się w niej na zabój, choć niektórych ta słodycz przyprawia o mdłości. Jeżeli jednak połączymy ją z gorzką i niezwykle mocną bośniacką kawą, balans zostanie zachowany.

PROGRAM

DZIEŃ I – 26.04.2019 – piątek  MIEJSCE ZBIÓRKI – WIEDEŃ  (AUSTRIA)
Zbiórka w Tarnowie w godzinach nocnych. Poranny dojazd do WIEDNIA. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX w., zostało w 2001 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Mariji Bistricy,  Msza Święta.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja
i nocleg.

DZIEŃ II – 27.04.2019 – sobota MARIJA BISTRICA, PLITVICE,MEDJUGORIE
Wykwaterowanie. Msza Święta w Mariji Bistricy. Przejazd w stronę Medjugorje. Po drodze zwiedzanie PLITVICKICH JEZIOR. Dojazd do Međjugorje, Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III  –28.04.2019 – niedziela -MEDJUGORIE
Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, Spotkanie z „LUDŹMI MEDJUGORIA”  i wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie.  Msza Święta. Obiadokolacja . Wieczorny program modlitewny.

Dzień IV – 29.04.2019 –  poniedziałek-  MEDJUGORIE, RIVIERA MAKARSKA
4.30 Droga Krzyżowa na GÓRĘ KRIŻEWAC – na górze znajduje się Krzyż upamiętniający 1900tną rocznicę Męki Pańskiej. Następnie śniadanie i Msza Święta.  Przejazd do Chorwacji na wypoczynek do MIASTECZKA GRADAC – niezwykle urokliwe miasteczko z  najdłuższą plażą  na Makarskiej Riwierze. Powrót do Medjugorje. Obiadokolacja, wieczorny program modlitewny.

DZIEŃ V – 30.04.2019 – wtorek  MEDJUGORIE, WODOSPADY KRAVICA, MOSTAR
Śniadanie, Msza Święta. Przejazd nad wodospady KRAVICA – zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat. Odpoczynek, czas  na zdjęcia. Przejazd do MOSTARU – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny. Spacer z przewodnikiem.
Czas wolny. Obiadokolacja, wieczorny program modlitewny.

DZIEŃ VI  – 01.05.2019 – środa DUBROWNIK
Śniadanie. Wyjazd do DUBROWNIKA – PERŁY ADRIATYKU.  Zwiedzanie  z przewodnikiem miejscowym. W programie zwiedzania miasta uznanego za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego: Brama Pile, ulica Placa, wieża zegarowa oraz spacer wzdłuż murów miejskich. Msza Święta.   Obiadokolacja, udział w nabożeństwach. Nocleg.

DZIEŃ VII  –02.05.2019 – czwartek-  MEDJUGORIE – VEPRIC – MAKARSKA
Wykwaterowanie, śniadanie. Wyjazd w kierunku VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem.   Msza Święta. Przejście do MAKARSKIEJ. ( Spacer ok. 20 minut) . Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja we własnym zakresie (w mieście  znajduje się wiele regionalnych restauracji położonych nad brzegiem morza), czas wolny, Przejazd nocny w stronę domu.

Dzień VIII  – 03.05.2019 – piątek  – POLSKA
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych, przejazd na miejsce zbiórki.

 

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA


CENA ZAWIERA :
• przejazd komfortowym autokarem
• 1 nocleg w Hotelu w Marjia Bistrica lub okolicy
• 5 noclegów w hotelu w Medjugorie, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, z klimatyzacją.
• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (do obiadokolacji podawane jest wino, soki, woda)
• opieka pilota
• Ubezpieczenie KL ,NNW, OC

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA :
• 10 EURO (K0SZTY REALIZACJI PROGRAMU )
• ok.25 EURO (WSTĘP DO NARODOWEGO PARKU JEZIOR PLITWICKICH –
w przypadku podniesienia opłat biletu wstępu do Parku, cena biletu wstępu w ofercie zostanie uaktualniona )

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

  • od chorób przewlekłych – 50 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego – 55 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych- 110 zł

 

UMOWA I DANE DO PRZELEWU


Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

«