Smaki Ligurii i Toskanii – Pielgrzymka do Włoch

TERMIN:
od 2018-06-29
do 2018-07-07
CENA:
LAST MINUTE 1600 zł

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Włoch – Smaki Ligurii i Toskanii
Termin: 29.06-07.07.2018
Cena: LAST MINUTE 1600 ZŁ
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Włoch – Smaki Ligurii i Toskanii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Włoch.

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

WŁOCHY

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport

WALUTA – EURO
We Włoszech używa się Euro. Należy zaopatrzyć się w drobne euro – potrzebne na ofiarę dla Księży, czy sanktuariów. Często po sanktuarium oprowadzają nas Polscy księża lub siostry zakonne – przyjęte jest, że zbiera się od pielgrzymów ok 1 euro na osobę jako ofiarę na sanktuarium.

GNIAZDKA ELEKTRYCZNE
Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują specyficzne gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie.
Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standardu tzw. wtyczka Euro pasują do tamtejszych mniejszych gniazdek.
Większe wtyczki, z grubszymi bolcami CEE 7/17 (bez uziemienia), czy CEE 7/7 (z uziemieniem) wejdą tylko do europejskich gniazdek. (na zdjęciu – środkowa i prawa)

POGODA
Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche, a zimy wilgotne i łagodne. Typowy klimat śródziemnomorski nie występuje w centrum kraju ani w okolicach terenów górskich a jedynie na wąskim pasie wybrzeża. Zwłaszcza na południu lata są bardzo gorące, zatem jeżeli źle znoszą Państwo zbyt duże upały, radzimy unikać pobytu na południu kraju w lipcu oraz sierpniu. Pełnią lata mogą się Państwo jednak cieszyć również przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień, październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach.

KUCHNIA

Wielowiekowa tradycyjna kulinarna, kultura gotowania oraz położenie geograficzne, które sprzyja rolnictwu, sprawiły, że kuchnia włoska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata.Kuchnię włoską cechuje dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, a w wielu przypadkach prostota przygotowania dań.Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że tutejsza kuchnia należy do jednej z najbardziej zdrowych w świecie. Nic więc dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie.Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest wywodząca się z Neapolu pizza. Bolonia słynie ze spaghetti bolognese. Słynny włoski makaron w postaci długich, cienkich nitek z mielonym mięsem i sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Wyjątkowe spaghetti podawane jest także ze szpinakiem, różnego rodzaju serami, grzybami, owocami morza, mięsem, pomidorami, bakłażanami, Pesto i na setki innych sposobów. Innym słynnym włoskim daniem jest lasagne. W ten sposób nazywana jest nie tylko sama potrawa, ale także płaty makaronu, dostępne w sklepach. Lasagne po bolońsku to płaty makaronu przekładane mielonym mięsem z sosem pomidorowym i z zapiekanym serem Mozzarella. Jest także wegeteriańska odmiana lasagne.Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem lub serem na bazie parmezanu.Wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Według oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.Do najbardziej znanych włoskich serów należy też Gorgonzola. Jest to miękki, dojrzewający ser pleśniowy, który pochodzi z Lombardii na północy Włoch.Południe Włoch słynie ze znakomitej oliwy extra vergine. Podobnie jak w pozostałych nadmorskich regionach także tutaj cenione są ryby i owoce morza oraz szczególnie sardynki, często podawane z różnego rodzaju sosami. Na uwagę zasługują tutejsze pomidory – nasycone słońcem mają jeszcze bardziej wyrafinowany smak. Z dań mięsnych ceniona jest soczysta baranina z rozmarynem i tymiankiem.

PROGRAM


DZIEŃ I – 29.06.2018
Zbiórka w godzinach nocnych. Przejazd do Włoch. Podróż przez Czechy i Austrię do Włoch.
Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Werony. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ II – 30.06.2018
Przejazd nad JEZIORO GARDA , spacer po urokliwym miasteczku SIRMIONE – określanym jako Perła Jeziora Garda. Wypoczynek nad Jeziorem Garda. Przejazd do hotelu w Montecattini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III – 01.07.2018
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie CINQUE TERRE – fragmentem mało znanego, urwistego wybrzeża Liguryjskiego z turkusową wodą, rudymi skałami i ślicznymi miasteczkami kaskadowo zbudowanymi na skałach. Urzekająca architektura wciętych w klify kolorowych wiosek, unikalny krajobraz sprawił, iż to wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego.
Przejazd z La Spezzi pociągiem. Odwiedziny w dwóch miejscowościach należących do kompleksu Cinque Terre (Pięć Ziem – w rzeczywistości: pięć wiosek): MANAROLI oraz VERNAZZY (Msza św.). Powrót do La Spezzi.Powrót do hotelu, obiadokolacja.

!!!Dla chętnych rejs statkiem – ok 3,5 godziny wokół pięknych miasteczek Cinque Terre. Romantyczne widoki i bujna śródziemnomorska przyroda. – KOSZT OK. 30 EURO

DZIEŃ IV – 02.07.2018
Śniadanie, Po śniadaniu wyprawa do LUKKI, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro.
Następnie przejazd do PIZY – miasta położonego nad rzeką Arno, o niepowtarzalnym klimacie. Zwiedzanie zabytków przy przepięknym Placu Cudów – Krzywą Wieżę, katedrę Santa Maria Assunta i Baptysterium.
Przejazd nad Jezioro Bracciano. Odpoczynek, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ V – 03.07.2018
Śniadanie, przejazd na WATYKAN. Przejście na Plac św. Piotra.
Zwiedzanie Bazyliki Św. Jana na Lateranie.

Następnie zwiedzanie RZYMU. To miasto z niezwykle bogatą architekturą: starożytnymi budowlami, średniowiecznymi kościołami, renesansowymi pałacami. Zwiedzanie Rzymu barokowego z przewodnikiem miejscowym.

DZIEŃ VI – 04.07.2018
Po śniadaniu wyjazd do Watykanu. Wizyta w BAZYLICE ŚW. PIOTRA. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II.
Zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO – Koloseum, Forum Romanum, Kapitol.
Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII – 05.07.2018
Po śniadaniu udamy się do CASCI. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Czas na własną modlitwę .
Przejazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Franciszka
i św. Klary. Spacer po mieście do Bazyliki św. Franciszka. Msza Święta.
Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ VIII – 06.07.2018
Wczesne śniadanie. Przejazd do SAN MARINO – zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Zwiedzanie miasta. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w stronę Polski .

DZIEŃ IX – 07.07.2018
Powrót do kraju w godzinach południowych.

Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

Programy są własnością autorską firmy Beskidvision.
Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie, bez zgody właściciela prawnie chronione.

ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:
• 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych
w hotelach ***
• 7 śniadań i 7 obiadokolacji
• przejazd komfortowym autokarem
z klimatyzacją, video.
• pilota-przewodnika
• ubezpieczenie (NW, KL, OC)
• taksę klimatyczną
• Turystyczny Fundusz  Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:
• koszty realizacji programu – 50 EURO
• napojów do obiadokolacji poza wodą

Dodatkowe ubezpieczenie:
– od chorób przewlekłych – 55   zł
– od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego –70  zł
– od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 140 zł

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

 

 

 

 

 

 Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465
NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

«