Pielgrzymka Sanktuaria -Bałkańskie

TERMIN:
od 2018-09-22
do 2018-09-29
CENA:
950 zł+ 210 euro

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu na Bałkany
Termin: 22-29.09.2018
Cena: 950 zł + 210 euro
Zapraszamy !

OPIS


Wyjazd na Bałkany
Termin : 22-29.09.2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe na Bałkany

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

BOŚNIA I HERCEGOWINA – MEDJUGORIE

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport.

WALUTA

W Medjugorie obowiązują trzy waluty: euro, kuny, marka kowertywilna. ZALECAMY POSIADANIE EURO– W MEDJUGORJE, MOSTARZE OBOWIĄZUJĄCĄ WALUTĄ JEST EURO.
W Chorwacji płaci się kunami, jedynie w większych miastach typu Dubrownik akceptują też euro.- akceptowana jest większość kart płatniczych, dotyczy to większych placówek handlowych, sklepów, restauracji, stacji benzynowych, hoteli, itp. Na promenadzie w Makarskiej – jest kilka kantorów i można bezprowizyjnie wymienić walutę euro na kuny, po kursie korzystniejszym niż w Polsce.

POGODA
Na klimat Hercegowiny wpływa bliskość morza, ukształtowanie terenu i wysokość nad poziomem morza.
Medjugorje znajduje się w tej części Hercegowiny, gdzie panuje klimat śródziemnomorski z łagodnymi zimami, ciepłymi latami i obfitymi opadami deszczu w zimie.Największe opady w Hercegowinie notowane są jesienią, ale również na wiosnę. Największa ilość opadów spada w listopadzie i grudniu.Jeżeli chodzi o wiatry najczęściej spotykane są wiatry północne i północno-wschodnie. Ludzie nazwali je „północ” lub „bura”. Ten suchy wiatr najczęściej wieje zimą, praktycznie co drugi dzień.W Hercegowinie wieje również inny rodzaj wiatru, również bardzo wyraźny – jugo- tzn. południe [podobny do halnego]. Wieje od strony Adriatyku, najbardziej wyraźny jest jesienią i na wiosnę. Jest bardzo wilgotny i jesienią jest zwiastunem obfitych deszczów. Jest to bardzo porywisty wiatr, wieje kilka dni i ustaje po ulewie.

KUCHNIA

Przede wszystkim jest efektem połączenia wielu kultur, chociaż dominującym czynnikiem są tu wpływy tureckie. Kilkuwiekowe panowanie na tych terenach Imperium Osmańskiego uwidoczniło się nie tylko w składzie etnicznym oraz architekturze, ale także właśnie w jedzeniu.
Jak smakuje Bośnia i Hercegowina? Na pewno orientalnie. Królują przede wszystkim ćevapčići, czyli czyli grillowane paluszki z mielonego wieprzowego, wołowego lub cielęcego mięsa w chlebku typu pita, podawane z pokrojoną cebulką. Do tego zwykle dodawany jest kajmak, czyli gotowany krem z mleka o lekko kwaskowym smaku. Zajadają się tym wszyscy bez wyjątku,
Miód, orzechy i niesamowicie słodki syrop to składniki podobnego nieco do francuskiego, wielowarstwowego ciasta zwanego baklavą. Kto raz jej spróbuje, na pewno zakocha się w niej na zabój, choć niektórych ta słodycz przyprawia o mdłości. Jeżeli jednak połączymy ją z gorzką i niezwykle mocną bośniacką kawą, balans zostanie zachowany.

PROGRAM

DZIEŃ I – 22.09.2018 MIEJSCE ZBIÓRKI– BUDAPESZT (WĘGRY) Zbiórka ok. północy przy Kościele Parafialnym. Wyjazd w stronę Węgier. Dojazd do BUDAPESZTU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. „Perła Dunaju” z Zamkowym Wzgórzem, wspaniałymi budowlami, majestatycznymi mostami. Przejazd do Mariji Bistricy, Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu ****, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II – 23.09.2018 MARIJA BISTRICA, PLITVICKIE JEZIORA, MEDJUGORIE Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie i dalsza podróż. Zwiedzanie Plitvickich Jezior – Narodowy Park wpisany na światową liste światowego dziedzictwa UNESCO – zwiedzanie ok 3 godziny. Przepiękne jeziora o krystalicznym niebiesko-zielonym kolorze połączone licznymi potokami, rzeczkami i hucznymi wodospadami. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. ( ok. 6 godzin). Dojazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ III –24.09.2018 MEDJUGORIE Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, Spotkanie z widzącymi lub wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie. Msza Święta. Obiadokolacja . Wieczorny program modlitewny.

Dzień IV – 25.09.2018 DUBROWNIK Śniadanie. Wyjazd do DUBROWNIKA – PERŁY ADRIATYKU. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym . W programie zwiedzania miasta uznanego za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego: Brama Pile, ulica Placa, wieża zegarowa oraz spacer wzdłuż murów miejskich. Msza Święta. Obiadokolacja, udział w nabożeństwach. Nocleg

DZIEŃ V – 26.09.2018 MEDJUGORIE , MOSTAR, WODOSPADY KRAVICA Śniadanie, Przejazd nad wodospady KRAVICA – zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat. Odpoczynek, czas na zdjęcia. Przejazd do MOSTARU – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny. Spacer z przewodnikiem. Przejazd do BLAGAJU i zwiedzanie Klasztoru Derwiszów położonego nad rzeką Buną. Powrót do Medjugorie, Obiadokolacja, udział w wieczornych nabożeństwach wraz z międzynarodową Mszą Świętą.

DZIEŃ VI – 27.09.2018 MEDJUGORIE, SPLIT, TROGIR Po śniadaniu droga Krzyżowa na GÓRĘ KRIŻEWAC – na górze znajduje się Krzyż upamiętniając 1900. rocznicę Męki Pańskiej. Przejazd do Chorwacji. Wyjazd do SPLITU . Zwiedzanie z przewodnikiem Splitskiej Rivy, ruin Pałacu Dioklecjana, Katedry św. Duje, perystylu, ratusza, pomnika św. Grzegorza, czas wolny na zakup pamiątek na bazarze miejskim. Nastepnie przejazd do TROGIRU . Zobaczymy umocnienia obronne miasta z XV w., promenadę, romańską Katedrę św. Lovra, loggia miejskie, wieżę zegarową. Powrót do Medjugorje. Msza Święta. Obiadokolacja, wieczorny program modlitewny.

DZIEŃ VII –28.09.2018 VEPRIC, LUDBREG
Po śniadaniu wyjazd w kierunku VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Msza Święta. Spacer po MAKARSKIEJ. Wyjazd na północ. Późny dojazd do okolic LUDBREGU. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII – 29.09.2018POLSKA Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium. Msza Święta w LUDBREGU – miejscu cudu Eucharystycznego. Wyjazd do Brzozówki – ok 18h. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych w nocy z 4-5.05.2018

Czas oczekiwania na granicy Chorwacko – Bośniackiej oraz Chorwacko – Czarnogórskiej może być wydłużony.

 

Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA

CENA ZAWIERA :
 przejazd komfortowym autokarem
 1 nocleg w Hotelu w Marjia Bistrica lub okolicy
 5 noclegów w hotelu w Medjugorie , pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, z klimatyzacją.
 1 nocleg w Hotelu w okolicy LUDBREGU/VARAZDIN
 wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 opieka pilota
 opiekę przewodników miejscowych
 Ubezpieczenie KL ,NNW, OC,
 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA :
• Koszty realizacji programu – 40 euro (m.in. Wstęp do Parku Narodowego Plitvickich Jezior, Blagaju, Wod. Kravica, Przewodnicy miejscowi – Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Split, Trogir , opłaty w Sanktuariach i inne )
• ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego – 20 euro dziennie

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:
 od chorób przewlekłych – 50 zł
 od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego – 60 zł
 od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 120 zł

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa-zgłoszenie po kontakcie telefonicznym.

Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

«