Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Ziemi Świętej.
Termin: do ustalenia
Cena: do ustalenia
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Ziemi Świętej
Termin do ustalenia

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne w każdy wtorek w godzinach 13:00 – 18:00
ul. Bema 14 (siedziba radia RDN)

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

IZRAEL – ZIEMIA ŚWIĘTA

DOKUMENTY

PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

ODPRAWA PASZPORTOWA

Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu
i charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

WALUTA

Nowy szekel izraelski – Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Reszta zostanie wydana w szeklach. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach, aby uniknąć później zbędnego rozmieniania ich na walutę izraelską.

POGODA

Ziemia Święta ma tylko dwie pory roku: susza (lato) i deszczowa (zima). Pora zimowa rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia.

ZWYCZAJE I WAŻNE INFORMACJE:

W soboty, czyli żydowski szabat, wszystkie sklepy, biura i lokale rozrywkowe w Izraelu są nieczynne. Szabat zaczyna się po zachodzie słońca w piątek i kończy w sobotę po zachodzie słońca. W tym czasie bardzo trudno kupić cokolwiek do jedzenia czy wymienić pieniądze.
Przyjeżdżając do Izraela należy przestawić zegarki o +1h względem czasu w Polsce.
Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
Na wszystkie towary i usługi nałożony jest podatek o wartości 17%, i jest on wliczony w cenę towaru. W przypadku zakupu towarów o wartości pow. 100USD- możliwy zwrot podatku na lotnisku. ok 15%
TELEFONY: Orientacyjnie minuta rozmowy z telefonu komórkowego do Polski kosztuje ok. 11 PLN.
Osoby pełnoletnie mogą wwieźć 1 l alkoholu wysokoprocentowego i 2 l wina oraz 200 szt. Papierosów.

KUCHNIA

Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa.

W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności – preferuje się ryby, ale tylko takie z płetwami i łuskami. Rzeźnik ubijający tusze zwierząt musi to robić w specjalny sposób, odpowiednim nożem.

Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy). Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości.

Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Ze względu na uciążliwe i liczne ości Izraelczycy jedzą ją niechętnie, za to Europejczycy cenią za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita.

Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, orientalnej gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

PROGRAM


DZIEŃ I
Przejazd na lotnisko. Wylot do Izraela . Przylot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu w Betlejem,odpoczynek i śniadanie.

DZIEŃ II
Zwiedzanie BETLEJEM. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny. Przejazd na Pole Pasterzy. Przejazd do AIN KAREM – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ III ziemia-swieta-herodion
Po śniadaniu przejazd do kanionu WADI QELT. Widok na klasztor św. Jerzego. Nawiedzenie miejsca chrztu Jezusa nad rzeką JORDAN. Plażowanie i kąpiel w MORZU MARTWYM na prywatnej plaży. Następnie wizyta w JERYCHU – najstarszym mieście świata – Wyjazd na Górę Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ IV ziemia-swieta-kopula
Po śniadaniu przejazd do JEROZOLIMY. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Ogród Getsemani, Bazylika Agonii, klasztor Pater Noster, kościół Dominus Flevit symboliczny „ grób” Maryi, Bazylika Konania, Bazylika Wniebowzięcia NMP. Zwiedzanie STAREGO MIASTA W JEROZOLIMIE: Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Pańskiego. Na Golgocie zobaczymy XII stację Drogi Krzyżowej – Śmierć na Krzyżu. Przejdziemy do Bożego Grobu, gdzie będziemy mogli dotknąć marmurowej płyty pustego grobu Pana Jezusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem .

DZIEŃ V ziemia-swieta-hajfa
Śniadanie. Przejazd do CEZAREI NADMORSKIEJ – widok na amfiteatr oraz ruiny zamku, starożytny akwedukt. Przejazd do HAJFY, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, pięknie położonego nad Morzem Śródziemnym. Wizyta na Górze Karmel: nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris , widok na przepiękne Ogrody Bahaitów. Przejazd do NAZARETU – Zwiedzanie Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie oraz Kościół św. Józefa – Żywiciela. Obiadokolacja i nocleg
w Tyberiadzie.

DZIEŃ VI ziemia-swieta-gora-blogoslawienstw
Bazylika Przemienienia Pańskiego na GÓRZE TABOR. Wizyta w TABDZE – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na lunch podczas której będzie można spróbować wyśmienitą rybę św. Piotra. Następnie wizyta w KAFARNAUM – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Przejazd na GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Nocleg w Tyberiadzie.

DZIEŃ VII
Śniadanie. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wizyta w AKKO – wpisanej na listę UNESCO – piękne stare miasto. Spacer ulicami miasta. Odpoczynek na plażach Morza Śródziemnego. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ VIII
Spacer po JEROZOLIMIE. Dalej udamy się na GÓRĘ SYJON. Nawiedzimy kościół Zaśnięcia NMP i Wieczernik, najważniejszego dla chrześcijan miejsca ostatniej wieczerzy. Następnie udamy się do kościoła św. Piotra „In Galicantu” – miejsca gdzie kogut zapiał, a Apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa. PRZEJAZD NAD MORZE ŚRÓDZIEMNE .
Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ IX
Po śniadaniu przejazd do TEL AWIWU. Spacer po JAFFIE.
Wizyta w starym porcie Heroda oraz nawiedzenie Kościoła św. Piotra.
Przejazd na lotnisko , odprawa biletowo paszportowa i wylot do polski.

SZCZEGÓŁY


Wszelkie szczegóły dotyczące terminów i cen uzgadniane są indywidualnie z organizatorem grupy.

Biuro Podróży BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,

34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465
NR KONT W BANKU BZWBK:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721; 146656700
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

«