Pielgrzymka do Włoch

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Włoch.
Termin: czerwiec
Cena: 1000 zł + 230 euro
Zapraszamy !

OPIS

Pielgrzymka do Włoch
Termin : czerwiec 2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe na Bałkany

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

WŁOCHY

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport

WALUTA – EURO
We Włoszech używa się Euro. Należy zaopatrzyć się w drobne euro – potrzebne na ofiarę dla Księży, czy sanktuariów. Często po sanktuarium oprowadzają nas Polscy księża lub siostry zakonne – przyjęte jest, że zbiera się od pielgrzymów ok 1 euro na osobę jako ofiarę na sanktuarium.

GNIAZDKA ELEKTRYCZNE
Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują specyficzne gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie.
Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standardu tzw. wtyczka Euro pasują do tamtejszych mniejszych gniazdek.
Większe wtyczki, z grubszymi bolcami CEE 7/17 (bez uziemienia), czy CEE 7/7 (z uziemieniem) wejdą tylko do europejskich gniazdek. (na zdjęciu – środkowa i prawa)

POGODA
Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche, a zimy wilgotne i łagodne. Typowy klimat śródziemnomorski nie występuje w centrum kraju ani w okolicach terenów górskich a jedynie na wąskim pasie wybrzeża. Zwłaszcza na południu lata są bardzo gorące, zatem jeżeli źle znoszą Państwo zbyt duże upały, radzimy unikać pobytu na południu kraju w lipcu oraz sierpniu. Pełnią lata mogą się Państwo jednak cieszyć również przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień, październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach.

KUCHNIA

Wielowiekowa tradycyjna kulinarna, kultura gotowania oraz położenie geograficzne, które sprzyja rolnictwu, sprawiły, że kuchnia włoska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata.Kuchnię włoską cechuje dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, a w wielu przypadkach prostota przygotowania dań.Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że tutejsza kuchnia należy do jednej z najbardziej zdrowych w świecie. Nic więc dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie.Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest wywodząca się z Neapolu pizza. Bolonia słynie ze spaghetti bolognese. Słynny włoski makaron w postaci długich, cienkich nitek z mielonym mięsem i sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Wyjątkowe spaghetti podawane jest także ze szpinakiem, różnego rodzaju serami, grzybami, owocami morza, mięsem, pomidorami, bakłażanami, Pesto i na setki innych sposobów. Innym słynnym włoskim daniem jest lasagne. W ten sposób nazywana jest nie tylko sama potrawa, ale także płaty makaronu, dostępne w sklepach. Lasagne po bolońsku to płaty makaronu przekładane mielonym mięsem z sosem pomidorowym i z zapiekanym serem Mozzarella. Jest także wegeteriańska odmiana lasagne.Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem lub serem na bazie parmezanu.Wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Według oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.Do najbardziej znanych włoskich serów należy też Gorgonzola. Jest to miękki, dojrzewający ser pleśniowy, który pochodzi z Lombardii na północy Włoch.Południe Włoch słynie ze znakomitej oliwy extra vergine. Podobnie jak w pozostałych nadmorskich regionach także tutaj cenione są ryby i owoce morza oraz szczególnie sardynki, często podawane z różnego rodzaju sosami. Na uwagę zasługują tutejsze pomidory – nasycone słońcem mają jeszcze bardziej wyrafinowany smak. Z dań mięsnych ceniona jest soczysta baranina z rozmarynem i tymiankiem.

PROGRAM

Dzień I 
Zbiórka. Wyjazd w nocy w kierunku Austrii. Przyjazd do MARIAZELL. Sanktuarium znajdujące się tutaj jest jednym z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Papież Jan Paweł II odwiedził tutejszą Bazylikę Narodzenia NMP (Mariä Geburt) 13 września 1983 r., natomiast Benedykt XVI 8 września 2007 roku. Nawiedzenie sanktuarium.
Przejazd do Włoch. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień II  
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pod wyciąg (gondola). Wjazd na MONTE SANTO DI LUSSARI. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej. Zjazd kolejką. Przejazd do WERONY – krótkie zwiedzanie – amfiteatr z I wieku /z zewnątrz/, Piazza delle Erbe z malowniczym targiem i Plac Dantego, Dom Julii na Via Capello, Kościółek Santa Maria Antica z grobowcami Scaligierich. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III
Śniadanie. Przejazd do SANTA MARIA DELLA CORONA: Sanktuarium Maryjne wprost „zawieszone na półce skalnej w alpejskiej grupie Montebaldo niedaleko Werony. To niesamowite miejsce pojawiło się również na szlaku papieża – pielgrzyma św. Jana Pawła II. Spacer po LAZISE, urokliwym miasteczku położonym nad Jeziorem Garda. Przejazd do hotelu w MONTECATTINI TERME. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień IV
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie FLORENCJI- stolicy Toskanii. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kościół Santa Croce ( z zewnątrz)- miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio- Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore ( z zewnątrz). Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie WATYKANU: Plac i Bazylika św. Piotra.  przejazd do WATYKANU.
Dalsze zwiedzanie RZYMU. Spacer na po Rzymie barokowym: Piazza Navona, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Msza święta. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień VII
Śniadanie, Przejazd do Santa Maria della Angeli, gdzie zobaczymy Porcunkulę- kaplicę, którą własnymi rękami wyremontował św. Franciszek. Przejazd do SAN MARINO. Zwiedzanie  jednego z najmniejszych państw na świecie. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Rimini. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII
Po śniadaniu przejazd do PADWYMsza Święta.  Zwiedzanie BAZYLIKI ŚW. ANTONIEGO. Przy bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach pielgrzymi mogą oglądać relikwie św. Antoniego. Czas wolny. Wyjazd w stronę Polski.

Dzień IX
Przyjazd nocny do Polski.

ŚWIADCZENIA

Cena  obejmuje:

  • 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych
    w hotelach ***
  • 7  śniadań i 7 obiadokolacji
  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota – tłumacza
  • ubezpieczenie (NW, KL, OC)

Cena nie obejmuje:

  • KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU ZWIEDZANIA – obligatoryjnych kosztów programowych –
    80 euro

SZCZEGÓŁY

Wszelkie szczegóły dotyczące terminów i cen uzgadniane są indywidualnie z organizatorem grupy.

Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039
Kod SWIFT: WBK PP LPP

 

KONTAKT: kom. /+48/ 661-915-721; 14 665 67 00
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

«