/+48/ 661-915-721
Booking.com

Pielgrzymka na Bałkany – Chorwacja i Mejdugorje

TERMIN:
od 2021-07-09
do 2021-07-18
CENA:
1100zł +300euro

PROGRAM

Dzień I – KESZTELHY, MARIA BISTRICA
Zbiórka i wyjazd ok. 23.00 w dniu 8.07.2021.  Przejazd na Węgry. Postój w KESZTELHY. Symbolem Keszthely jest pałac należący kiedyś do węgierskich Radziwiłłów – rodu Festeticsów. Spacer po posiadłości. Czas wolny nad Balatonem. Dojazd do Marii Bistricy – Chorwackiej Częstochowy.  Msza Święta, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II – SPLIT – MEDJUGORJE
Przejazd do SPLITU – największego miasta Dalmacji na wybrzeżu Adriatyku, spacer: Pałac Dioklecjana z przełomu II i III w. n.e., Katedra św. Dujama (biskupa i męczennika, założyciela miasta), świątynia Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, Kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna, pozostałości akweduktu oraz port. Przejazd do Mejdugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III –  MEDJUGORJE
Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych. Spotkanie z „LUDŹMI MEDJUGORIA” i wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie.  Msza Święta w Tihalinie. Obiadokolacja . Wieczorny program modlitewny.

Dzień IV –  VEPRIC – MAKARSKA
Msza Święta, śniadanie,  wykwaterowanie i dalsza podróż.
Przejazd na Riwierę Makarską. Wizyta w  VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem.   Msza Święta.
Przejście do MAKARSKIEJ. ( Spacer ok. 20 minut) . Odpoczynek na plaży. Następnie powrót do Medjugorie, obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień V – MOSTAR – KRAVICE
Droga Krzyżowa na Górę Krizevac /dla chętnych/, śniadanie. Przejazd  do MOSTARU – zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Następnie przejazd nad wodospady KRAVICE .  Powrót na obiadokolację. Udział w międzynarodowej Mszy Świętej oraz wieczornych nabożeństwach.  Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI DUBROWNIK – NEUM
Śniadanie, wykwaterowanie, wczesny wyjazd do DUBROWNIKA zwanego Perłą Adriatyku. Msza święta. Zwiedzanie z przewodnikiem,  czas wolny. Dla chętnych: Przepłynięcie taksówkami na wyspę Lokrum, która jest zwana wyspą miłości. LOKRUM to wysepka przy Dubrovniku rezerwat przyrody, pozostałości klasztoru benedyktyńskiego oraz rezydencji Maksymiliana Habsburga.
Czas wolny. Przejazd i późne zakwaterowanie w hotelu w NEUM – jedyne miasto w Bośni i Hercegowinie z dostępem do Morza Adriatyckiego, położone na południu tego kraju. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII – PELJESAC, OREBIC STON
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na półwysep Peljesac. Wypoczynek w OREBIC. SPACER PO MIASTECZKU.
Dla chętnych: przepłynięcie promem na wsypę KORCULA. Spacer po urokliwej starówce otoczonej murami obronnymi tuz nad brzegiem Morza Adriatyckiego. Następnie krótkie zwiedzanie miasteczka STON. OPCJONALNIE : degustacja wina i ostryg. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ VIII – SPLIT, TROGIR
Śniadanie. Następnie przejazd do SPLITU, TROGIR– zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ IX – TRSAT – OPATIJA – NOCLEG
Przejazd do TRSATU – jednego z najsławniejszych i najstarszych sanktuariów Matki Boskiej w Chorwacji, „chorwackiego Nazaretu”, do którego chorwaccy pątnicy pielgrzymują już od ponad 700 lat, zanosząc swe modlitwy i dziękczynienia za otrzymane łaski przed cudowne oblicze Matki Bożej Trsatskiej. W sanktuarium modlił się także papież Jan Paweł II.
Z twierdzy Trsat rozciąga się piękny widok na Zatokę Kvarnerską, Rijekę i kanion rzeki Rječina.
Wizyta w OPATIJA, sławnym kurorcie nadmorskim. Wypoczynek i spacer. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ X – POSTOJNA
Śniadanie. Przejazd do miejscowości POSTOJNA. Jaskinia Postojna uważana jest za jedną z najpiękniejszych i największych na świecie. To 20-kilometrowy labirynt przejść, komnat oraz galerii. Przepiękne formy krasowe, spacer i przejażdżka pociągiem przy temperaturze ok. 8-10° C.
Wyjazd do Polski. Późny przyjazd na miejsce zbiórki


Dojazd do miejsca zbiórki  w godzinach przedpołudniowych.

Organizatorem Pielgrzymki jest
Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BV Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA

CENA OBEJMUJE:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 9 noclegów w hotelach *** ( w tym 4 w Mejdugorje i 2 noclegi w hotelu w Neum nad morzem, 3 noclegi w Chorwacji)
  • wyżywienie: śniadania , obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie (SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE UBEZPIECZENIA)
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 CENA NIE ZAWIERA :

  • Koszty realizacji programu 40 euro płatne u pilota w pierwszym dniu wycieczki (Przewodnicy miejscowy, wstępy do zwiedzanych obiektów, ofiary, opłaty klimatyczne ).
  1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  2. Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego – 20 euro dzień
  3. Wybór miejsca w autokarze -koszt 40 zł ( konieczny wcześniejszy kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów)

UBEZPIECZENIA

WARUNKI UBEZPIECZENIA:


POBIERZ PEŁNE OWU:  
Bezpieczne Podróże OWU 2018

W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA :

WAŻNE INFORMACJE

UMOWA I DANE DO PRZELEWU


Umowa zgłoszenie dostępna po kontakcie telefonicznym.

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT:
kom. / 48/ 661-915-721;

biuro@pielgrzymkitarnow.pl

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY