Pielgrzymka do Izraela i Jordanii

TERMIN:
od 2019-03-16
do 2019-03-26
CENA:
1500zł+ 950USD Brak miejsc

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Izraela i Jordanii.
Termin: 16-26.03.2019
Cena: 1500 zł + 950 USD – Brak miejsc.
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Izraela i Jordanii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

Punkt informacyjny w Starym Sączu
im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10
33-340 Stary Sącz

IZRAEL – ZIEMIA ŚWIĘTA

DOKUMENTY

PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie
z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

ODPRAWA PASZPORTOWA

Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu
i charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

WALUTA

Nowy szekel izraelski – Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Reszta zostanie wydana w szeklach. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach, aby uniknąć później zbędnego rozmieniania ich na walutę izraelską.

POGODA

Ziemia Święta ma tylko dwie pory roku: susza (lato) i deszczowa (zima). Pora zimowa rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia.

ZWYCZAJE I WAŻNE INFORMACJE:

W soboty, czyli żydowski szabat, wszystkie sklepy, biura i lokale rozrywkowe w Izraelu są nieczynne. Szabat zaczyna się po zachodzie słońca w piątek
i kończy w sobotę po zachodzie słońca. W tym czasie bardzo trudno kupić cokolwiek do jedzenia czy wymienić pieniądze.
Przyjeżdżając do Izraela należy przestawić zegarki o +1h względem czasu w Polsce.
Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
Na wszystkie towary i usługi nałożony jest podatek o wartości 17%, i jest on wliczony w cenę towaru. W przypadku zakupu towarów o wartości pow. 100USD- możliwy zwrot podatku na lotnisku. ok 15%
TELEFONY: Orientacyjnie minuta rozmowy z telefonu komórkowego do Polski kosztuje ok. 11 PLN.
Osoby pełnoletnie mogą wwieźć 1 l alkoholu wysokoprocentowego i 2 l wina oraz 200 szt. Papierosów.

KUCHNIA

Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa.

W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności – preferuje się ryby, ale tylko takie z płetwami i łuskami. Rzeźnik ubijający tusze zwierząt musi to robić w specjalny sposób, odpowiednim nożem.

Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli
i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy). Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości.

Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Ze względu na uciążliwe i liczne ości Izraelczycy jedzą ją niechętnie, za to Europejczycy cenią za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita.

Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, orientalnej gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

PROGRAM


Dzień I – 16.03.2019  
Zbiórka na lotnisku Kraków – Balice .Przelot do Izraela na lotnisko Eilat- Ovda. Przejazd na granice izraelsko-jordańską odprawa paszportowa. Przejazd jeepami na pustyni Wadi Rum. Podziwianie  zachodu słońca na pustyni , nocleg  w namiotach beduińskiej . Tradycyjna  obiadokolacja oraz wieczór
w niesamowitej scenerii pustyni .

Dzień II – 17.03.2019  
Po śniadania przejazd do Wadi Mussa (Petra)zwiedzanie Petry – starożytnego miasta wykutego w różowym piaskowcu (amfiteatr, grobowce, świątynie). Koło godziny 18:00 przejazd do hotelu czas odświeżenie się oraz obiadokolacje . Dla chętnych możliwość skorzystania w wieczornego zwiedzania Petry ( koszt 50 USD )

Dzień  III-  18.03.2019
Po śniadaniu wyjazd na górę Nebo, gdzie wg tradycji zmarł Mojżesz. Zwiedzanie Madaby. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień IV  – 19.03.2019
Po śniadaniu przejazd oraz  zwiedzanie Macherontu – forteca Heroda Wielkiego, przejazd nad rzekę Jordan gdzie znajduje się miejsce chrztu Jezusa (Betania), a następnie Karak – zamek krzyżowców z XII wieku /lub przejazd nad gorące źródła Main Spa (z możliwością kąpieli). Powrót
i zwiedzanie Ammanu. Kolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień V – 20.03.2019
Po śniadaniu zwiedzanie Jarashu (dawna Geraza) – miasto z okresu rzymskiego, fakultatywny przejazd do Gadary, a następnie wjazd do Izraela przez most Szejka Husaina. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie.

Dzień  VI – 21.03.2019
Po śniadaniu  rejs łodzią po jeziorze Galilejskim. Następnie nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej.  Przejazd i zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Przejazd w kierunku Hajfy – Góra Karmel. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VII  – 22.03.2019
Po śniadaniu  przejazd do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos  – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VIII –  23.03.2019
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Cezarei. Cezarea Nadmorska została założona w 20 r. p.n.e. przez króla Judei Heroda Wielkiego na terenie dawnej osady helleńskiej – Wieży Stratona. Była kiedyś jednym
z ważniejszych portów morskich – pełniła podobną rolę do współczesnego portu w Hajfie. Cezarea Nadmorska była dawniej siedzibą rzymskich prokuratorów. Mieszkali w niej rzymski prefekt Poncjusz Piłat, św. Filip prowadził swoją działalność, św. Piotr przemawiał do setnika Korneliusza, a św. Paweł został tu uwięziony.  Czas na plażowanie i odpoczynek nad Morze Śródziemnym . Powrót do Betlejem . Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień IX – 24.03.2019
Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką  z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki. Powrót do Betlejem, obiadokolacja  i nocleg .

Dzień X – 25.03.2019
Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy.  Następnie przejazd do Jerozolimy oraz czas wolny. Powrót do Betlejem obiadokolacja  w lokalnej restauracji . Powrót do hotelu nocleg .

Dzień XI – 26.03.2019
Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu . Zwiedzanie Jaffy , msza święta w kościele św. Piotra . Przejazd na lotnisko  odprawa biletowa  paszportowa . Powrót do kraju w godzinach nocnych.

Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA


Cena pielgrzymki obejmuje:

 • Przelot samolotem w obie strony, Ryanair bagaż 20 kg
 • 9 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach co najmniej ***
 • 1 nocleg w namiocie beduińskim
 • Wyżywienie w postaci śniadań (10) i obiadokolacji (9),+ jedna obiadokolacja w lokalnej restauracji
 • Przejazdy w Ziemi Świętej, Jordanii klimatyzowanym autokarem
 • Opieka pilota
 • Opiekę księdza
 • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa
 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Woda do obiadokolacji.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • Biletów wstępu i zwyczajowych napiwków około 220 USD
 • Napojów do kolacji, ( oprócz wody )
 • Kosztów fakultatywnych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 250 USD

   Wpłaty: przy zapisie    1000 PLN + 150 USD

Informacje dodatkowe:

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

Program ma charter ramowy i może ulec zmianie.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych
w danym dniu.

PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie
z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz.
Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.
Pielgrzymka realizowana przy grupie min 30 osób

 

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa zgłoszenie po kontakcie telefonicznym.

 

Biuro Podróży BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465
NR KONT W BANKU BZWBK:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721; 146656700
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

 

«