Pielgrzymka do Izraela i Jordanii z możliwością przedłużenia o Egipt

TERMIN:
od 2019-11-09
do 2019-11-16
CENA:
1790 zł + 790USD

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Izraela i Jordanii.
Termin : 9- 16.11.2019
Cena: 1790 zł + 790 USD
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Izraela i Jordanii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Izraela i Jordanii.

Kontakt:
tel: 661 915 721
e-mail: biuro@pielgrzymkitarnow.pl

Biuro w Tarnowie czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00
ul. Urszulańska 9 – Biuro ITER

 

IZRAEL – ZIEMIA ŚWIĘTA

DOKUMENTY

PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie
z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

ODPRAWA PASZPORTOWA

Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu
i charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

WALUTA

Nowy szekel izraelski – Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Reszta zostanie wydana w szeklach. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach, aby uniknąć później zbędnego rozmieniania ich na walutę izraelską.

POGODA

Ziemia Święta ma tylko dwie pory roku: susza (lato) i deszczowa (zima). Pora zimowa rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia.

ZWYCZAJE I WAŻNE INFORMACJE:

W soboty, czyli żydowski szabat, wszystkie sklepy, biura i lokale rozrywkowe w Izraelu są nieczynne. Szabat zaczyna się po zachodzie słońca w piątek
i kończy w sobotę po zachodzie słońca. W tym czasie bardzo trudno kupić cokolwiek do jedzenia czy wymienić pieniądze.
Przyjeżdżając do Izraela należy przestawić zegarki o +1h względem czasu w Polsce.
Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
Na wszystkie towary i usługi nałożony jest podatek o wartości 17%, i jest on wliczony w cenę towaru. W przypadku zakupu towarów o wartości pow. 100USD- możliwy zwrot podatku na lotnisku. ok 15%
TELEFONY: Orientacyjnie minuta rozmowy z telefonu komórkowego do Polski kosztuje ok. 11 PLN.
Osoby pełnoletnie mogą wwieźć 1 l alkoholu wysokoprocentowego i 2 l wina oraz 200 szt. Papierosów.

KUCHNIA

Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa.

W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności – preferuje się ryby, ale tylko takie z płetwami i łuskami. Rzeźnik ubijający tusze zwierząt musi to robić w specjalny sposób, odpowiednim nożem.

Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli
i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy). Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości.

Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Ze względu na uciążliwe i liczne ości Izraelczycy jedzą ją niechętnie, za to Europejczycy cenią za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita.

Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, orientalnej gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

PROGRAM


DZIEŃ I  – 9.11.2019
Zbiórka na lotnisku Kraków (Balice). Przelot do Izraela na lotnisko Eilat-Ovda. Przejazd na granice izraelsko-jordańską, odprawa paszportowa. Przejazd na pustynie Wadi Rum. Przejazd jeepami . Podziwianie zachodu słońca na pustyni, nocleg w namiotach beduińskich.  Tradycyjna obiadokolacja oraz wieczór w niesamowitej scenerii pustyni.

DZIEŃ II  – 10.11.2019
Po śniadaniu  przejazd do Petry –  ruin miasta Nabetejczyków jednego  z Siedmiu  cudów świata.  Następnie przejazd do hotelu zakwaterowanie ,obiadokolacja  i nocleg .

DZIEŃ III  – 11.11.2019
Po śniadaniu  zwiedzanie Macherontu – fortecy Heroda Wielkiego, Wyjazd na górę Nebo, gdzie wg tradycji zmarł Mojżesz.
Przejazd  do Ammanu. Kolacja i nocleg w Ammanie

DZIEŃ IV  – 12.11.2019
Po śniadaniu zwiedzanie Jarashu (dawna Geraza) – miasto z okresu rzymskiego, fakultatywny przejazd do Gadary, a następnie wjazd do Izraela przez most Szejka Husaina. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

DZIEŃ V  – 13.11.2019
Po śniadaniu zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Następnie rejs łodzią po jeziorze Galilejskim. Przejazd i nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ VI  -14.11. 2019
Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie Betlejem  Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. przejazd do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos  – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ VII – 15.11.2019
Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki. Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg .

DZIEŃ VIII – 16.11.2019
Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu.  Zwiedzanie Jaffy, Msza Święta w kościele św. Piotra. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-paszportowa. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

 

Dla chętnych możliwość wydłużenia programu o Egipt według następującego planu:

Dzień VII  – 15.11.2019 
Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką w kierunku Ejlatu  z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki. Przejazd do Egiptu – zakwaterowani i nocleg w Tabie.

Dzień VIII – 16.11.2019 
Po śniadaniu czas na odpoczynek i plażowanie. W godzinach wieczornych  przejazd w okolice  klasztoru św. Katarzyny. Nocne wejście na Górę Synaj na wschód słońca (suchy prowiant w formie pakietów).

Dzień IX  – 17.11.2019
Nawiedzenie klasztoru św. Katarzyny, powrót do hotelu odpoczynek i czas na kąpiel w Morzu Czerwonym. Opcja all inclusive.

Dzień X  – 18.11.2019
Po śniadaniu czas na odpoczynek i korzystanie z infrastruktury  hotelu

Dzień XI -19.11.2019
Po wczesny śniadaniu przejazd na granice egipsko-izraelską, odprawa paszportowa, następnie przejazd na lotnisko. Wylot do kraju na lotnisko w Krakowie. Zakończenie pielgrzymki. 

Koszt dodatkowy 220 USD + 160 PLN

 

Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

 

ŚWIADCZENIA


Cena pielgrzymki obejmuje:

 • Przelot samolotem w obie strony, bagaż 20 kg + mały bagaż podręczny
 • 7  noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach co najmniej***
 • Wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji
 • Przejazdy w Ziemi Świętej, Jordanii klimatyzowanym autokarem
 • Opieka pilota
 • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa
 • Woda do obiadokolacji
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe)
 • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR
 • Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • Napojów do kolacji (oprócz wody)
 • Biletów wstępu i zwyczajowych napiwków około 200 USD
 • Kosztów fakultatywnych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 250 USD

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.
 • W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa zgłoszenie po kontakcie telefonicznym.

 

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe – BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465

NR KONT W BANKU SANTANDER :
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. / 48/ 661-915-721; 146656700
biuro@pielgrzymkitarnow.pl

 

 

«